Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elsősorban a tanárokat kérdezn...

Elsősorban a tanárokat kérdezném. Miért sírnak mikor kevesebb órát kell tartaniuk mint amennyi a diákoknak van?

Figyelt kérdés
Csak példának, nekünk heti 35 van, van ismerősöm akinek heti 39 és így tovább...Bezzeg a tanárok sírnak az miatt hogy a heti kemény 26 óra amit meg kell tartaniuk az milyen sok, másik tanárunknak 14 órája van, ebből 6 ot velünk van...akkor kérdezném, hogy mi a búbánatos lónak a pélójáért sírnak hogy az de sok, holott tele is vannak lyukas órákkal, tudnak pihenni, de a gyerek had szívjon 7-8 órát egyhuzamba, végére meg teljesen hulla és menjen haza tanulni...

2017. szept. 14. 21:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Arra nem gondoltál, hogy esetleg készülni is kell az órákra? Én ugyan egy külföldi egyetemen tanítok, és elég pezsgő órákat szoktam tartani, de alapjáraton egy 100 percesre minimum 5-6 órát készülök. Nyilván rutinnal ez csökken. Viszont magyar sulikban irtó sok az adminisztratív feladat, dolgozat javítás, ügyes-bajos dolgok intézése, továbbképzések, satöbbi. Ráadásul azon a 26 órán, ami a tiédnek a kétharmada, a tanár nem bambul, meg a radírját firkálja, meg facebookon chatel, hanem előad. Tartottál már napi 5-6 órányi előadást minden nap, negyed órás szünetekkel?
2017. szept. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
" A közoktatási törvényben megszűnik a kötelező óraszám fogalma, illetve a valóság felé tolódik a rendszer. A valóság ugyanis az, hogy egy pedagógus nem 22 órát dolgozik egy héten, ahogy a külvilág gondolja, hanem 32-nél, sőt 40-nél is többet. Ma egy magyar állampolgárnak a munka törvénykönyve alapján 40 órát kell dolgoznia egy héten, így egy pedagógusnak is. Ebből azonban, szemben minden más foglalkozási ággal, a pedagógus kap nyolc órát arra, hogy azzal foglalkozzon, amit a munkájához szükségesnek tart. Tehát nem a matematikai órák száma növekszik, hanem beszámít a munkaidőbe minden, amit egy matematika tanár az iskolában csinál. Ezzel elismerjük, hogy a pedagógusok fokozottan nehéz munkát végeznek. A maradék 32 óra – amit sokan hibásan úgy értelmeznek, hogy 22-ről 32-re emelkedett a kötelező óraszám – minden olyan tevékenységet tartalmaz, amelyet egy pedagógus ma is csinál, csak nem kap érte fizetést. Vagyis ebben benne van az, hogy megtartja az a 22 tanóráját, dolgozatot javít, korrepetál, szakkört tart, ebédet felügyel, kirándulni viszi a gyerekeket és még sorolhatnám."
2017. szept. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Más dolog megtartani 24 órát (igen nekem ennyi van), mint végigülni Neked 35+ órát. Rengeteg felelőséggel jár a tanári munka. Ha Te az órán nyomkodod a telefonodat és ezt én nem tehetem meg.

Van 180 diákom a suliban. Akiknek háromhetente jegyet kell adnom. Írásbeli dolgozatok vannak amiket nem két perc alatt lehet kijavítani.

Ahogyan előttem leírták órára is készülni kell. Nekem személy szerint az olyan napokra való készülés okoz nagy problémát mikor nincs tanítás a suliban, de mégis el kell foglalni a diákokat valamivel (érettségi alatt, vagy projekthét, diáknap stb). Rossz nézni, hogy ilyenkor húzzák a szájukat egyesek.


Írhatnék még pár dolgot, de nem koptatnám a klaviatúrát.

2017. szept. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Félre értés ne essék, nem vitát akarok indítani csak kíváncsi vagyok más tanárok véleményére is... Tisztában vagyok vele hogy ott van az órára való készülés és a dolgozatok javítása, meg egyéb fontos dolgok amiket egy tanárnak meg kell csinálni... De akkor ne mondja egy osztály előtt hogy az neki milyen sok óra.. Nem személyeskedni akarok de nálunk a legtöbb tanár azt hiszi hogy csak az a fontos amit ő tanít, de azon kívül nekünk is van másik 10 tantárgy amire készülni kell... Én pl bejaros vagyok, 3-4 re érek haza és utána még tanuljak 2-3 órát hogy ne bukjak meg? Elveszik a gyerekkort teljesen... És még egyszer mondom, nem a tanárokat akarom szidni meg fikázni csak érdekel a véleménye
2017. szept. 14. 22:37
 5/18 anonim ***** válasza:
45%
Én reggel 7-kor már úton voltam és este 10 leghamarabb, míg hazaértem egyetemen alatt és még utána csinalhatnnam kaját és tanulhattam a ZH-kra. Amit te csinálsz az bakfitty. Vagy ahogy te fogalmaznal egy pacifarok... Egy tanár arra az 1 órára dupla annyit készül, mivel még van határozva hogy mit tanulhat és mit nem, milyen kifejezéseket használhat és mit nem, plusz még a sok idegesítő takonypocot is el kell viselnie órán, aztán munka után a saját szabadidejében javíthatja a dogáikat. Szóval remélem csak viccnek szántam azt, hogy magadat sajnálatos itt....
2017. szept. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
A legtöbb tanár nem csak tanít, hanem felkészül az óráira, adminisztrál, dolgozatok javít, ügyeket intéz, esetleg ő maga is valamilyen kutatómunkát végez vagy egy pályázatra állít össze anyagot. Sőt, van aki emellett még másodállásban egyetemen vagy felnőttoktatásban is oktat. És akkor még nem beszéltem arról, hogy korrepetálni is szoktak. Nehogy azt hidd, hogy tele vannak lyukasórákkal...
2017. szept. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ettől függetlenül amiről te beszélsz az egyik kommentben, hogy "elveszik a gyermekkorod", ez egy valós és ismert problémája az oktatási rendszernek. Sajnos egyik napról a másikra ezt nem lehet megváltoztatni, ahhoz a gyökerektől kiindulva kellene újraépíteni a TELJES oktatási rendszert az meg nyilván nem úgy van, hogy akkor most holnaptól így működünk és mindenki boldog. Talán az unokáid korában már el fog kezdeni csírázni egy jobb oktatási rendszer.
2017. szept. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%
egy tanár akinek 26 órája van, az minimum 70 órát dolgozik, ezt garantálom, pocok. Azt is, hogy a diák középsulis éveknél lazább időszak már sosem lesz az életedben nyugdíjig. A tananyag a szellemileg legalul elhelyezkedőkre van belőve, gyakorlatilag nyálcsorgatva végig lehet vegetálni. Aki komolyan gondolja az életet, az jár mellette sportolni, nyelveket tanul, tanulmányi versenyekre megy, olvas, külön képzésekre jár, satöbbi. Ha ezt megcsinálod, akkor megközelíted egy átlag tanárod, vagy egy átlag értelmiségi felnőtt elfoglaltsági szintjét.
2017. szept. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

Jól van kedves, akkor:

- bemegyek suliba, leadom a 4 órát

- szünetekben átnézem a következő órára az anyagot, hogy tudjam, hol tartok, beleolvasok a naplóba, ki-hogy áll, vagy épp járőrözök

- tanítás végén heti 3x ügyelet, amikor 4-ig kötelező benn lennem


Otthon:

- háztartás ellátása, főzés, foglalkozás a gyerekkel

- aztán dolgozatjavítás

- felkészülés a másnapra (ha valami nem világos az anyagban, utánaolvasás)

- tanulók értékelése havi egy hétvége (8 különböző osztályt tanítok, az 450 fő, kb.)

- továbbképzés kötelezően félvente minimum 2 hétvége, PLUSZ írásos beszámoló arról ami ott volt

- saját osztályom van, így mellette még osztálykirándulás szervezése, osztálypént kezelése, utánajárni az elmaradásoknak

- szalagavatónál plusz feladatok



Egyéb kérdés?

2017. szept. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell a hiszti, örülj, hogy szombaton nem kell iskolába járni :D


MEllesleg semmi más dolgod nincs, hogy tanulj, és ha dolgozni fogsz még ennyi időd sem lesz.

2017. szept. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!