Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE-PSZK Gazdaságinformatika...

BGE-PSZK Gazdaságinformatika mennyire nehéz? Milyen a közeg? 19L

Figyelt kérdés

Közgazdasági szakközépbe/szakgimnáziumba járok, tehát már tanulok pénzügyet, számvitelt, közgázt, jogot, adózást, statisztikát. Ezekből a tárgyakból 4-5-ös vagyok/voltam.

Matekből 3-4 vagyok, infóból tavaly 5 lettem, de idén lerakom az infó érettségit is.


Ilyen szempontból mennyire lesz nekem előny, hogy közgázos suliból jövök és mennyire lesz hátrány, hogy annyira nem vagyok penge matekból?


És egyáltalán milyen a PSZK atmoszférája? A fiúk vannak többségben vagy ez szak függő?



2017. szept. 25. 02:22
 1/8 anonim ***** válasza:
3%
Magasabb beosztásban kezdhetsz a mekiben.
2017. szept. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Hülyeség, amit az 1-es ír. Én is lehet ide megyek, csak én most vagyok végzős infó szakon szakgimibe. Azt mondta a programozás tanárom, hogy voltak ismerősei, akik oda jártak. El lehet húzni mindkét irányba, programozó is lehetsz vele, vagy akár könyvelő is (a kötelezőkön felül azokat a tárgyakat veszed fel, amik érdekelnek). Informatikusból hiány van, azzal biztosan el tudsz helyezkedni, ha a gazdasági része nem jön be. És még a ponthatárok is alacsonyabbak, mint más szakokon. Szerintem megéri.
2017. szept. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6%
Anyámmal dolgozik egy diplomás gazdinfós... ő soron van.
2017. szept. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Gazdinfo bsc diplomával vidéken is közel nettó 400-at keresek 2 év tapasztalattal fejlesztőként. A proginfo msc-t pedig nem rég kezdtem. Senkit nem ismerek, aki elvégezte és ne magasan fizetett IT állása lenne. Egyébként bge-n, bce-n a közgáz hangsúlyosabb, így én nem ezeket javasolnám, mert engem az IT/matek vonal jobban érdekel(t).


25/F

2017. szept. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Előzőnek: a gazdasági nem gond, a gazdasági tárgyak mennek, mint fentebb írtam. :) Köszi a választ!
2017. szept. 27. 12:47
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én idén kezdtem bge-n gazdinfón, szintén közgazdasági szakközépből jöttem. Mivel nem volt még egy vizsgaidőszakom sem, ezért sok mindent nem tudok a követelményekről mondani. Egyelőre előnyt jelent, hogy tanultam gazdaságot, de infóm szinte egyáltalán nem volt, így ott eléggé le vagyok maradva. A matek és a gazdasági tanárok nagyon jók, az infósok már kevésbé, de az sem vészes. A szakon több fiú van és én úgy vettem észre, hogy az egész karon is inkább fiú többlet van, de ott már kiegyenlítettebb.
2017. szept. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

#6

Szia! Két sajtburgert, kis krumplival és egy közepes kólát kérnék elvitelre.

2017. szept. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

:D

Őszintén szólva nem nagyon tervem a szakmában elhelyezkedni, bár nem hiszem hogy ha valaki tud programozni ez gondot okozna, de nem amiatt jöttem erre a szakra.

Saját vállalkozás a terv, neten és ez tűnt a leghasznosabbnak az egyetemi szakok közül, plusz kapok plusz 1-2 évet megkezdeni amit szeretnék.

De proginfón sem az egyetemen sajátítják el nagyrészt a programozói ismereteket, hanem külön, mert amit az egyetemen tanulnak csak egy alapot ad, ahogy itt is.


Diétás kóla legyen?

2017. szept. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!