Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon nem tetszik az egyetem,...

Nagyon nem tetszik az egyetem, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egy vidéki egyetemen tanulok gyógytornásznak, most vagyok elsőéves, ez volt az első hónapom, de már most borzalmas. Egyrészt mert semmi szabadságunk nincs az egyetemen, nem állíthatjuk össze az órarendünket, nincs szabadon választható tantárgy, mert csak egyet hirdetnek meg, a város, az egyetem programjai, a kollégium is egy nagy nulla, nincsenek lehetőségek. Még nyelvoktatás sincs!

Másrészt meg mert nagyon nincsenek meg az előképzettségeim. Biológiából jó voltam középszinten középiskolában (bár nem érettségiztem belőle), viszont pl. kémiából mondhatni bukdácsoltam. Azt hittem, valamennyire az alapoktól kezdődik az egyetem, legalább 1-2 előadás erejéig, hogy fel tudjak zárkózni, de nem. Már 2 ZH-t írtunk, eddig mindkettő egyes lett :( . Barátaim sincsenek itt. Az lett volna alapból a tervem, hogy középsuli után elvégzek egy gyógymasszőr OKJ-s képzést, meg leteszek egy angol nyelvvizsgát, és utána megyek gyógytornásznak tanulni egyetemre. De felvettek ide államilag támogatottra, így hát mentem.. De már most utálom minden percét. Még olyan diákmunka sincs itt, ami összeegyeztethető lenne az órarendemmel (voltam diákszövetkezetbe).

Szüleim hallani sem akarnak az ötletről, hogy én onnan elmenjek, ha onnan elmegyek, el kell álljak dolgozni, ami nem is lenne baj, de én tanulni is szeretnék. Csak nem itt. Szeretnék egy angol nyelvtanfolyamot elvégezni, és a barátommal összeköltözni (25 ezer forintomba kerülne, felesbe fizetnénk egy szobát), majd az eredeti tervemet megvalósítani: angol nyelvvizsga, gyógymasszőr OKJ, gyógytornász egyetem. Szeptemberig most angol nyelvtanfolyamra járnék ÉS mellé dolgoznék, eltartanám magam, majd szeptembertől OKJ+meló. Szóval van konkrét tervem, de a szüleim abszolút nem támogatnak az egyéni elképzeléseimben, nekem itt kell maradnom decemberig minimum. Csak tudnám, minek, ha utána úgysem folytatnám. Valami tanácsot tudna adni valaki? :( anyámmal lakom, vele amúgy szörnyű a kapcsolatom. Teljesen kétségbe vagyok esve. 18/L



2017. szept. 26. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Nem azért nem megy most az egyetem, mert nincs angol nyelvvizsgád meg gyógymasszőr OKJ-d. Ha ezeket elvégzed, ugyanúgy nem fog menni. Állj neki tanulni, keress egy magántanárt kémiából. Ilyen előképzettséggel pedig külön örülj, hogy egyáltalán valahol diplomát szerezhetsz, nem hogy még a városokban válogatsz.
2017. szept. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Van itt több olyan hallgató, akinek már van gyógymasszőr OKJ-s végzettsége, nekik sokkal jobban megy a dolog, mert az adott egy alap tudást a dolognak.
2017. szept. 26. 11:34
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
A te életed, neked kell eldönteni. Szerintem a gyógytornász kimondottan jól fizető állás is lehet, talán érdemes szívnod miatta egy kicsit. Nincsenek barátok, tudom, hogy, nem jó érzés, de nem haverkodni jársz oda, hanem megszerezni a diplomát, persze ha tudsz kapcsolatokat szerezni, abból később pénzed is lehet és több hónap alatt csak találsz olyat, akivel jól kijöttök. Az okj-t egyetem után is csinálhatod akár munka mellett, az angolt tudod egyetem mellett is tanulni, szinte mindenki így csinálja.
2017. szept. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem 1 hónap után ne vonj le ilyen komoly következtetéseket. Abba bele kellett volna gondolnod, hogy nem egy "büfészakra" jelentkeztél és hogy itt igenis tanulni kell. Gyakorlati az egész szakma, emberekkel fogsz foglalkozni, gyógyítanod kell őket. Ha már csak itt rákerestél volna, megannyi kérdés és válasz van arról, hogy emellett a szak mellett nem igazán lehet dolgozni, de még bulizni se nagyon minden héten. Az alapok pedig igen is nagyon komolyan kellenek, mert erre fog ráépülni minden. Nagyon jó könyvek vannak, amik érthetők, szánd rá az időt, hogy akár órák után is előveszed és nézegeted, akár minden egyes nap. Nem gondolnám én sem, hogy egy gyógymasszőr OKJ után könnyebb lesz a dolgod, max pár dolog ismerős lesz, de a követelmények akkor is sokkal magasabbak lesznek. Melyik egyetemre jársz amúgy?
2017. szept. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%
Ne feledd, mekibe mindig kell ember.
2017. szept. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%

Gyóygotrnász szak egyetemen??????????


AZ én idömben egy 2 éves szakképzés volt.


Némtországban élek, itt 3 éves képzés és még érettségi sem kell hozzá. Ès itt a gyógytornászok sokkal többmindent csinálnak, sokkal képzettebbek, pedig nem egyetemen tanulnak. (állandó gyógytornászi terápiára járok)


Szóval ha nem megy ne eröltesd.

De a gyóygmasször tanfolyam meg semmit nem ér.

Itt németországban a gyógytornász a gyógymasször is, ök az egész manuális terápiát vágják oda vissza.

Szerintem mielött kijelentkezel az egyetemröl menj egy helyre ahol gyógyotrnászok dolgoznak. Kérd meg, hogy megnézhesd a munkájukat, mit kell csinálniuk, tényleg ezt akarod-e csinálni. Ha ott töltesz 1-2 napot biztosan tudod, hogy mit kell tenned.

2017. szept. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%

Ha nem tetszik, nem érzed jól magad és úgy érzed, hogy nem megy stb., akkor teljesen felesleges húzni az időt, hagyd ott. Semmi gáz vagy ciki nincsen benne, nem te leszel az első és az utolsó sem. Sokan vannak, akik később megbánják a döntésüket, ami nem csoda, hiszen ez nem egy egyszerű választás és gimisként nincs rálátása a diákoknak arra, hogy melyik egyetemi szak hogyan néz ki, a munka világára pedig pláne nincsen. Vannak olyan szakok, amik becsapósak, pl. a gyógytornász és védőnő is ilyen, ahol nem kérnek emeltet, közép érettségikkel is lehet jelentkezni, majd az egyetemen meglepődnek, hogy "hoppá, ide picit több kell". Nekem is van egy ismerősöm, aki így járt, ő elég hamar ott is hagyta és inkább választott egy másik szakot.

Én neked is azt tanácsolom, hogy ha otthagyod, akkor utána jól nézz körül, érdeklődj utána mindennek, kérdezz meg (volt) hallgatókat, hogy nekik mi a véleményük az adott szakkal/egyetemmel kapcsolatban és csak azután válassz. Lehetséges, hogy te is találsz egy másik képzést, ami jobban érdekel, tehát nem is kell görcsösen a gyógytornászhoz ragaszkodni mert lehetséges, hogy ez egy "tévút", ami akkor éppen jónak tűnt. Ugyanakkor szerintem az OKJ-nak nem lenne értelme, semmivel nem lennél vele előrébb. Ha biztosan gyógytornász szeretnél lenni és már ki is nézted az új egyetemet (szerintem mindenképpen gondolkodj még rajta és informálódj), akkor akár korábban is jelentkezhetsz, szerintem inkább feküdj rá a bioszra, kémiára a munka mellett (mert a szak másik egyetemen sem lesz könnyebb), érettségizhetsz is és úgy lehet, hogy több intézmény is szóba jöhet (bár nem tudom, hogy ezen a szakon milyenek szoktak lenni a ponthatárok vagy, hogy neked mennyi van), emellett pedig szerezhetsz egy nyelvvizsgát és akkor az is le van tudva, hiszen anélkül nem kapod meg a diplomádat.

2017. szept. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Tájékoztatlak róla, hogy Pesten sem jobb a helyzet ilyen szempontból. Fix órarend, sokat kell tanulni, igen, még valamilyen szinten kémiát is. A programok viszont egész jók és lehet is közöttük válogatni, annyi van és a nyelvtanulásra is van lehetőség. Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan! :)

Üdv, egy pesti elsőéves gyógytornász

2017. szept. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szintén pesti gythallgató, másodéves.

Az OKJ-t hanyagold, a masszőr egyetem nem segít hozzá, legfeljebb minimálisan, nem ér 2 évet hidd el.

Én nem emlékszem, hogy kellett volna kémia nekünk. Ha van kérdésed írhatsz!:)

2017. szept. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én szívesen váltanék szakot, de szüleim HALLANI SEM AKARNAK róla.. Tényleg, ilyenekkel fenyegetnek, hogy majd éheztetni fognak, meg egy szar csöves leszek, stb..
2017. okt. 9. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!