Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Járműmérnöki kar Győrben?

Járműmérnöki kar Győrben?

Figyelt kérdés
Vegzős tanuló vagyok. Informatika érettségivel, eddig programtervező informatikus szakra akartam menni. Viszont mindig is érdekeltek az autók, és szimpatikus Győrben az Audi gyár is. Mennyire lenne így nehéz, egyáltalán felvennének-e ilyen érettségivel? Előzetesen számolva 350+ pontban reménykedem. Viszont nem tudom, mennyire lenne nehéz a szak, valamint milyen a színvonal. Duális képzésben gondolkodtam, úgy talán egyszerűbb elhelyezkedni is.

2017. szept. 26. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

A 90-es években még járműgyártási szaknak nevezték. Őszinte leszek. Már a suli alatt sem tartotta senki egy menő szaknak. De ha már vannak informatikai alapjaid ahogy írod, jobban járhatsz informatikai pályával. Nem csak a több kereset miatt, hanem dolgozhatsz akár otthon is, vagy kötetlen munkaidőben. Meg az infós szakemberekre a kereslet is nagy. A jármű tényleg egy izgalmas terület, de csak akkor ha a sajátodat hajtod és bütykölöd. De ha multi hasznára történő gyártásnak a részese vagy... A tankörünkből senki sem szerette meg ezt a szakot. Kb. 5-en dolgoznak ebben, a többi egészen más pályán kötött ki. Szóval az összeszerelés futószalagnál valahogy nem csak fizikai munkakörben visszataszító, de szellemiben is. Gondold át, de én a helyedben úribb szakra mennék.

Egyébként a tanárok már a 90-es években beszélgették hogy a szak nevét meg fogják változtatni hogy ne legyen benne a gyártás szó, de a jármű igen. Hátha ezzel menőbb szak lesz. Az új név tényleg jól sikeredett.

2017. szept. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Valóban, igazad van. Én is így gondoltam, hogy az infót ha jól csinálom, akkor lesz időm és pénzem autókkal foglalkozni, valamint az a szak is vonz.

Köszönöm!

2017. szept. 26. 20:48
 3/3 anonim ***** válasza:

az audiban is alapvetően gyártós mérnökből van brutális hiány, tehát forgácsolás, alakítástechnológia amit nagyon meg kéne tanulni

hát most járműmérnök... nyilván kell motortervező is, csak nem annyi, aztán ki fogsz kötni a gyártásban technikusi szintű tudással nem jó az senkinek

asszem az audi duális képzése is gyártós (cad/cam) mérnököket gyárt


a programtervező az külön szakma, az ő felvevő piacuk főleg a bankszektor és a telekommunikáció

ha műszaki érdeklődésű vagy, akkor menj mérnökinfóra

2017. szept. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!