Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A túlzott igyekezettel a...

A túlzott igyekezettel a tanárom agyára mehetek? több lent

Figyelt kérdés
Na szóval, sok plusz feladatot csinálok, és órák után szeretek felelni főleg mostanában angolból...Egyszer azt látom a tanáron,hogy miközben mondom nagyon mosolyog, rá pár napra mintha már azt látnám rajta, hogy jaj ez, már megint itt dumálgatt nekem és veszi el a szünetem...Nem tudom, remélem amire gondolok nem igaz...Remélem, csak maga a hangulata nem volt oké...tényleg nem akarok az agyára menni. Magamat ismerve igen szeretek olykor túlzásba esni, főleg,ha az angolról van szó. 18 éves vagyok és lány.

2017. szept. 28. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Egy tanárnak az lenne a dolga, hogy segítsen a diáknak és válaszoljon a kérdéseire, egy jó és elhivatott tanár még örül is ha a diák érdeklődést mutat a tárgya iránt.


A tanár egy felnőtt ember, ha baja van azzal, hogy ott vagy és kérdezel akkor csak szólna.


Én ugyanezt csináltam, csak én majdnem minden tárgyból, főleg matek, kémia, fizika, csak nem felelni mentem hanem kérdezgetni. :D

Nálam örültek ha kérdezek, de ha nem is örül, az a dolga, hogy válaszoljon, mint már mondtam.


Ne hagyd abba az érdeklődést! ;)

18/f (egyetemista)

2017. szept. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyébként tényleg mindig segít, nemcsak nekem mindenkinek...beadott szövegeket is hamarabb kijavítja nekem, csak megijedtem,hogy tényleg már picit túlzás amit csinálok.
2017. szept. 28. 23:49
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Én tanár vagyok. Engem személy szerint zavarna, ha a szünetem rendszeresen elmenne azzal, hogy valakit feleltetnem kell, miközben más dolgom is akadna (pl. evés, ivás, wc, következő órára előkészülni stb.). Bár azt se értem, hogy miért a szünetben feleltet? Ez viszont a saját hibája.
2017. szept. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem leginkább IS.

Azaz, biztos jól esik neki, hogy valakit legalább érdekel, amit ő csinál, de azért a túl sok: az már sok.

2017. szept. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%

Az megvan, hogy tanárnak ugyanúgy tíz perce vagy tampont cserélni, kajálni, szarni, gyors felkészülni a kövi órára stb., mint neked?


Én nem örülnék, sőt, szólnék is, hogy állíts magadon és ne a szünetemet vedd el.

Feleltetlek én óra elején, ha ennyire mondhatnékod van, de a szünetet hagyd meg nekem.

2017. szept. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én tanárként szerettem a szorgalmas diákokat, szívesen segítettem plusz feladatokkal. De a szünet e tanárnak is kell, elmenni mosdóba, enni valamit, felmenni a tanáriba a másik osztály könyveiért. Beszéld meg vele, hogy mikor lenne rád 10 perce és akkor keresd.
2017. szept. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed, hogy túl sok vagy, akkor valószínűleg tényleg túl sok vagy, csak nem akarja elvenni a kedvedet. Talán még nincs elég tapasztalata tanárként, ezért nem tudja pontosan ő sem, hogy hogyan kezelje az ilyen helyzetet, de ha te már idáig eljutottál a gondolkodásban 18 éves felnőtt nő létedre, akkor legyél vele annyira előzékeny, hogy ne akard elvenni tőle a szüneteket, hiszen millió más dolga is van, képzelheted. Eleve képzeld el, milyen lenne az élete, ha mind a 80-100 tanítványa a szünetekben akarna felelni, meg plusz feladatozni vele...


Állj át olyan plusz feladatokra, amikhez van megoldókulcs, és csak azt kérdezd meg a tanártól, ami még aztán se tiszta, azt is úgy, hogy előtte mindig adj neki lehetőséget arra, hogy nemet mondhasson. Valahogy úgy, hogy "Szeretnék majd kérdezni a tanárnőtől valamit az érettségivel/igeidőkkel/elöljárószókkal/stb. kapcsolatban, mikor érne rá ... percre?" És ott tényleg mondd be, hogy mégis 2-3 percről lenne-e szó, vagy valami 10-15 perces válaszra, segítségre számítasz-e, hadd dönthesse el ő, hogy mikor ér rá. És tartsd is majd be az időkeretet, amit megjelöltél.

Ha így csinálod, szerintem egész biztos, hogy továbbra is szívesen segít majd, és közben neked sem kell ilyeneken agyalnod, hogy nem vagy-e túl sok.

2017. szept. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem abban a nehéz helyzetben van, hogy ő is úgy gondolja, tanárként kötelessége az érdeklődő diák rendelkezésére állnia, és meg is teszi, de közben meg tényleg zavarja, hogy elmegy a szünete. De erőt vesz magán, és úgy tesz, mintha nem zavarná, mert nem akar letörni. Csak hát nyilván nem profi színész, meg neked is van annyi empátiád, hogy észrevedd, nem teljesen őszinte mindig a mosolya. Az is lehet, hogy máskor osztja a lelkesedésedet, de éppen akkor valóban sietett volna a mosdóba, vagy valahova máshova.

Mindenesetre általában, ha az emberben felvetődik, hogy nem túl sok-e, akkor bizony az szokott lenni. Kérdezd meg, hogy nem tudna-e veled külön foglalkozni valamikor, hogy ne a szünetekben kelljen odamenned hozzá.

2017. szept. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!