Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kommunikáció és médiatudomány...

Kommunikáció és médiatudomány alapképzési szaj, erről milyen véleményetek van? El lehet vele helyezkedni?

Figyelt kérdés
Megéri tanulni ezt? És mennyire nehéz?

2017. szept. 29. 00:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

több ismerősöm is elvégezte még BKF-en, persze nekem mind a szakról, mint a főiskoláról meg volt a véleményem (főleg hogy kb minden nap csak azt láttam, hogy mellette lévő kocsmából szelfiznek, és 'óra helyett itt ragadtunk' jellegű kiírások, meg minden); mondták a potyaötös vizsgákat is, meg ilyenek... szóval nem szakadtak meg (de otthon ilyenek a fizetős egyetemek; fizetsz -> kb instant diploma)


ugyanakkor a legtöbbjük megcáfolta a 'büfé' kifejezést, mivel van, aki újságírónak ment tudott elhelyezkedni közéleti lapnál, más TV-ben lett hírszerkesztő, megint más zenekarnál PR-kodik, stb stb

amúgy rengeteg celeb, sportoló, fiatalon közéletbe került ember végzi el ezt a szakot (s nem csak azért, mert a munkájukat segítik, hanem mert easy papír)


szóval általánosságban nagyon nagyon nem nehéz szak, és elhelyezkedni se reménytelen, de szerintem csak fizetős van belőle

2017. szept. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
*szak
2017. szept. 29. 22:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Régebben is z a szak, szakpár érdekel, de nem gondolam volna, hogy ilyenek is vannak:


"mellette lévő kocsmából szelfiznek, és 'óra helyett itt ragadtunk' jellegű kiírások"


Én annak idején az informatikus-könyvtáros képzésre is bejártam rendesen, mindegyik alkalommal.


"rengeteg celeb, sportoló, fiatalon közéletbe került ember végzi el ezt a szakot (s nem csak azért, mert a munkájukat segítik, hanem mert easy papír"

Nem biztos, hogy olyan könnyű azért elvégezni, mert a feleléshez le kell tudni küzdeni a szorongást, kell tartani kiselőadást, prezentációt, és tűrni az osztálytársak, csoporttársak hangzavarát, vagy a meg nem értettséget.

El kell készíteni a beadandó házi dolgozatokat, és egyéb feladatoka, gyakorlatokat.

Azért érdekes és érdemes, jó tanulni mindegyik szakon - én szerintem.

Nm jó, ha az ember abbahagyja a tanulás, érdemes elvégezni pl.: az Andragógia - okleveles andragógus szakirányú képzés is, és valamennyi OKJ-s szakmai képzés, szakképzés, mer a foglalkoztatásban is könnyebb, nagyobb eséllyel tud elhelyezkedni valamelyikkel valamennyi szakember.

márc. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Érdekelne azért, hogy egy felnőttnek, (kb. 30-50 év körüli) körülbelül mennyi esélye van bejutni egy főiskolai, egyetemi képzésre a meglévő végzettségei mellett, csak jövedelem és pénz kérdése az egész (tandíj), vagy tanulhat -e valaki hivatalosan egyedül is, ebből a korosztályból?
márc. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Javításul:


Régebben is ez a szak, szakpár érdekelt, de nem gondoltam volna, hogy ilyenek is vannak:


"mellette lévő kocsmából szelfiznek, és 'óra helyett itt ragadtunk' jellegű kiírások"


Én annak idején az informatikus-könyvtáros képzésre is bejártam rendesen, mindegyik alkalommal.


"rengeteg celeb, sportoló, fiatalon közéletbe került ember végzi el ezt a szakot (s nem csak azért, mert a munkájukat segítik, hanem mert easy papír"


Nem biztos, hogy olyan könnyű azért elvégezni, mert a feleléshez le kell tudni küzdeni a szorongást, kell tartani kiselőadást, prezentációt, és tűrni az osztálytársak, csoporttársak hangzavarát, vagy a meg nem értettséget.


El kell készíteni a beadandó házi dolgozatokat, és egyéb feladatokat, gyakorlatokat.


Azért érdekes és érdemes, jó és jól tanulni mindegyik szakon - én szerintem.


Nem jó, ha az ember abbahagyja a tanulást, érdemes elvégezni pl.: az Andragógia - okleveles andragógus szakirányú képzést is, és valamennyi OKJ-s szakmai képzést, szakképzést, mert a foglalkoztatásban is könnyebb, nagyobb eséllyel tud elhelyezkedni valamelyikkel valamennyi szakember.

márc. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!