Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miben nyilvánul meg, ha egy...

Miben nyilvánul meg, ha egy egyetem katolikus/református?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. a Károlira vagy a Pázmányra. Én abszolút nem vagyok vallásos, viszont az ELTE mellett szeretnék más egyetemeket is számításba venni. Van esetleg kötelező hittan, vagy ilyesmi?

2017. okt. 4. 16:06
 1/3 anonim válasza:
100%

A Károlin van egyházismeret, de nem mondanám kifejezetten vallásos egyetemnek.

A Pázmány már egész más tészta, ahogy hallottam.l

2017. okt. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A Pázmányon vannak általánosan kötelező tárgyak:


Holokauszt ismerete, Bevezetés a katolikus hit rendszerébe, Általános filozófia történet (leginkább keresztény filozófusok), Újszövetség.


A "holokauszt" minden karon kötelező, a többiben nem vagyok biztos. Az egyetem honlapján a tantárgyaknál meg tudod nézni.

Ezen kívül, sőt ezeken belül sem próbálnak megtéríteni. Csupán minden téren (minden szakmában) a keresztény értékrendnek megfelelően kicsit más gondolkodásmódot képviselnek... ahogy minden egyetem a saját világképére formáltan magyarázza az oktatott szakmát is, csak nem mondják ki nyíltan legfeljebb.

A Kodolányi pl. a liberális eszméket tekinti terjesztendőnek.

2017. okt. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2017. okt. 5. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!