Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem érdekel a szakom, nem...

Nem érdekel a szakom, nem szeretném ezt csinálni a jövőben, szakot szeretnék váltani, de a szüleim teljesen kiborulnak e hallatán. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy idegen kisvárosban tanulok egészségügyi egyetemen, most vagyok elsős, de már most teljesen nyilvánvaló, hogy nem nekem való ez a szak(ma); a tananyag nem megy, eddig minden ZH-t elbuktam (tisztességes tanulás mellett), nem értem, nem érdekel; az embereket egyre nehezebben viselem, barátaim sincsenek itt, sehol senki (kolis vagyok), szóval már most elveszett minden motivációm, ami ugye ehhez a szakmához elegedhetetlen. Szóval eléggé szenvedek. Kiterveltem, hogy leteszek egy emelt angol érettségit májusban, és addig dolgozok+angolt tanulok, és beadom egy másik helyre a jelentkezésem, ami tényleg érdekel (a humán tárgyak, illetve a természetvédelem mondjuk érdekelne), már konkrét szakokat, egyetemeket is kinéztem, ami még a lakhelyemhez is közel van, tudnék bejárós lenni. Ám de szüleim ezen teljesen ki vannak bukva, nem támogatnak, szerintük én semmit nem akarok csinálni, csak lopni a napot, folyton lehordanak, ők bizony egy falat kenyeret nem fognak adni a fizetésemig se stb. mikor én nekik is a Napnál is világosabban elmondtam, hogy szeptemberben új suli (akár egyetem, akár OKJ, de az egyetem a cél -> ergo mindenképp továbbtanulnék), addig meló + angol tanulás, meg ami kellene majd a szakomhoz, autodidakta mód szereznék valami előképzettséget. De nem, én egy naplopó senkiházi vagyok, úgyhogy ők semmiben nem támogatnak. Eleve ilyen vállvonogatósan jelöltem meg ezt a szakot, szüleim unszolására... "csak jelöljek meg valamit" alapon. Szerintem senki nem szeretné, hogy egy olyan ember kezelje a problémáját, aki utálja azt, amit csinál... Szobatársam is több év múlva hagyta ott a másik szakát, és most itt áll huszonpár évesen, 0 munkatapasztalattal, üres kézzel. Én ezt nem szeretném. Állami támogatotton vagyok, egyébként. Szóval elég tanácstalan vagyok, és kétségbeesett. Mit javasoltok, mit tegyek? Hogy győzhetném meg a szüleimet? 18/L

2017. okt. 11. 13:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem jó terveid vannak. Kicsit hagynod kéne a szüleid, hogy lenyugodjanak.

Én is voltam hasonló cipőben és a szüleim is hasonlóan reagáltak. Miután átbeszéltük a dolgokat, kiderült, ők attól tartanak/tartottak, hogy hiába vannak céljaim (nekem is hasonlók, mint neked), azt mondták, hogy 1 év az nagyon sok, és ki tudja, mi lesz addig, lehet meggondolom magam és nem akarok visszamenni egyetemre. Szerintem a te szüleid is hasonlóktól tartanak.


Ami a szakot illeti, ezt a félévet még csináld végig. Legalább a szorgalmi időszakot, a vizsgaidőszakig meg van 2 hónapod, addig még meggondolhatod magad, vagy legalább adj egy másik esélyt, így a szüleidnek is megmutatod, hogy nem hirtelen felindulásból döntöl így.

Sok sikert!

2017. okt. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

A szuleid nem vagjak hogy megy a felsooktatas, az a baj. Nagyon-nagyon sokan valtanak szakot, semmi kulonleges nincs ebben. Hadd tippeljek: ok nem tanultak tovabb, egy szem vagy legidosebb gyermekuk vagy es az o barataik gyerekei vagy nem valtottak (meg) szakot, vagy nem szoktak ilyen temarol masokkal beszelni.


En is szakot valtottam, az en anyukam is nagyon megijedt, de o nem bantott egy szoval sem. Felt, hogy most vege mindennek, de most vagyok masodeves az uj szakon es nem bantam meg. Raadasul amiota ez velem tortent meghallja mar masok ilyen tipusu torteneteit, es most mar o is azt mondja, h ez igazabol tok gyakori es mar o vigasztalja a tobbi anyukat.


Ez a vilag legtermeszetesebb dolga, h a tovabbtanulashoz nem erto szulok otletei rosszul sulnek el, es a gyerek issza meg a levet. Fu, hany ilyet latok, amikor az alacsony vegzettsegu/tajekozatlan/sznob szulo minden realitast nelkulozve eroltet egy szakot a gyerekenek!


Ez neked is nagy lecke volt, hogy csak alaposan atgondolva erdemes barmibe is belevagni, majd lesz valahogy alapon nem. Es most kezdodik a felnott korod, amikor a szuleidre egyre kevesbe tudsz szamitani, mert sok dologban nincs jartassaguk. Persze ettol fuggetlenul azert lehetnenek megertobbek veled szemben... Engem ebben az egeszben az zavar, hogy egyaltalan nem kivancsiak a motivaciodra, masok torteneteire, semmire. Ha volna bennuk egy kis erdeklodes akkor konnyen utana jarhatnanak, hogy 18 evesen meg semmirol, de tenyleg semmirol nem vagy lemaradva.


A naplopasrol meg annyit: a mi generacionk fog meg 70 evesen is dolgozni es a munkahelyrol megyunk a temetobe... Ennek fenyeben annyira folosleges a naplopason rugozni.

2017. okt. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Anyukámnak valóban nincs végzettsége, neki kb. mindegy is, mit csinálok, csak "ne élősködjek rajta, ha már tanulni lusta vagyok, és nem fog semmiben támogatni, oldjam meg az életem"...

Apukám, aki jobban ki van akadva. Neki van mérnökinfó (!) diplomája, igaz elég sok csúszással végezte el távoktatásban, és 25 éves múlt, mikor elkezdte az egyetemet.

De ja, a nappali tagozatos egyetemekről fogalmuk sincs kb.

2017. okt. 11. 21:09
 4/12 A kérdező kommentje:
És a szakot én választottam, miután apukám rábeszélt, hogy adjam be a jelentkezésem valahova.. Gyakorlatilag volt 3 napom eldönteni önállóan, hogy akkor most merre tovább. Hát, hibáztam, úgy tűnik. Egyszerűen semmi előképzettséggel nem rendelkezek ehhez a szakhoz (gyógytornásznak tanulok amúgy). Kb. még most se tudom, mit csinálnék valójában, de MUSZÁJ valamit kitalálnom szeptemberre biztosan. Nincs egyelőre emelt érettségim,ez nagyban leszűkíti a kört. Igazából lövésem sincs, mi lesz velem így :D
2017. okt. 11. 21:18
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Bónusz lehetőség: munkaügyi központ által elvégzel valami tanfolyamit ami érdekel + pénz is kapsz ez idő alatt.
2017. okt. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem hibát követszbel,ha elhagyod a gyógytornász szakot.Később meg fogod bánni.Lehetnének magán betegeid,sokat kereshetnél,mindig biztos állásod lenne.Továbbképezheted magad,szép,elegáns szakma.Holmi hülyeségért cserélnéd le,amivel nem lehet később elhelyezkedni?Persze nehéz az anatómia,de mindenhol tanulni kell.Egy kicsit hisztisnek érezlek,ne haragudj,de én a szüleidnek adok igazat.
2017. okt. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet nem is a szakkal van a bajod,hanem a honvággyal,a távolsággal az otthontól.Mondd el a szüleidnek,hogy honvágyad van.Nincsenek barátaid.Ez túl hosszú idő,hogy kibîrd îgy.Szeretnél közelebb tanulni valamit inkább.(Egyébként a gyógytornász szak nagyon jó).
2017. okt. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy biztos állást biztosítana, de én egyszerűen nem szeretnék emberekkel foglalkozni :/ és tévedés, hogy biztosan sokat kereshetnék, csak a nagyon jó gyógytornászok maszekolhatnak, vagy mehetnek magánklinikába pl. eredményesen, a többiek mehetnek kórházakba 140 ezerért.. Én meg ha már most így állok hozzá... :/ így sose leszek kiváló szakember.

Az is igaz, hogy honvágyam van, és hogy magányos vagyok, és ezt nehezen tűröm.

2017. okt. 15. 12:31
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de valahol értem a szüleidet. Ezek szeribt elvégezted úgy a gimnáziumot, hogy fogalmad sem volt hogyan tovább, mi érdekel. Semmiből nem készültél emelt érettségire, még nyelvből sem, ami szerintem alap dolog ha valaki nem tudja miből fakultáljon akkor nyelvből, mert az mindenhová kell, hasznos. Majd három nap alatt választottál valamit, ami most 1,5 hónap utá nem tetszik. Kitaláltál valami mást, de azért lásd be a szüleid joggal aggódnak, hogy ez is fellángolás lesz. Kicsit nézd az ő szemszögükből. Szerintem az angol tanulás belefér a suli mellett is. Tedd le az emelt érettségit, közben próbálj helyt állni a jelenlegi sulidban. Hidd el, munka mellett sem könnyű angolt tanulni, sőt, nehezebb. Aztán felvételizz az új helyre és ha felvesznek a szüleid sem fogják azt gondolni, hogy csak lógni akarsz.
2017. okt. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ha tudod mit akarsz akkor nincs gond. A feladat, hogy a szüleid is tudják mit akarsz:) ezt el kell velük fogadtatni. Lehet a szüleid többet tudnak, mint amit te elmondasz
2017. okt. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!