Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Bp-i Leövey-be 4,5ös átlagga...

Rocker Mila kérdése:

A Bp-i Leövey-be 4,5ös átlaggal és 50 pontos felvételivel felvesznek?

Figyelt kérdés

2017. okt. 14. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az átlag jó,de 50 ponttal nem fogsz bekerülni.Addig még oldogasd a felvételi teszteket!Kb.64-től hîvták be a leggyengébb szakokra a gyerekeket pl.médiára.A kispesti Deákba van esélyed 50 ponttal.De honnan tudod,hogy 50 pontot fogsz îrni?Megálmodtad :) vagy csupán ennyit tippelsz magadnak?
2017. okt. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Megcsináltam a tavalyit meg a tavaly előttit, meg egy pár azelőttit, és 45-53 közöttiek voltak
2017. okt. 14. 14:06
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor vedd át végig és gyakorolj hasonló feladatokat tartalmazó könyvekből is!Hidd el többre is képes leszel a végén!Szerintem kezdetnek nem rossz ez a pont,ettől csak jobb lehetsz.:)
2017. okt. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Leövey honlapján nagyon korrekt tájékoztatás van. Ugye 175 pont a maximum szerezhető náluk. 50 vitt pont, 100 központi és 25 szóbeli. Tavaly előtt a legerősebb tagozatukra (nyek) 131 pontja volt az utolsó bejutónak, így kiszámolható, hogy max vitt ponttal és max szóbelivel is 56 pontos központi kellett hozzá. De a max szóbelire ugye nagyon kicsi az esély, szóval inkébb több.A természettudományi, haladó angol, történelem tagozat kb ugyanez a pont.Német, info, média, dráma és rajz tagozatra kellett valamivel kevesebb pont, kb 8-10 ponttal, tehát oda elvileg esélyes lehet 46-48 pontos központival is, de csak ha nagyon-nagyon jól sikerül a szóbeli és a vitt pontok is maximálisak.
2017. okt. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyébként sose értem, hogy miért mindenki az átlagát irja. Nem az számít, csak az adott iskolábam beszámított tantárgyak. Ez általában matek, magyar, töri, idegen nyelv + sok suliban egy természettudományi tárgy. Nagyon kevés az az iskola ahol az összes tárgyat nézik. Ezeknek a tárgyaknak az eredményéből kiszámolható, hogy a vitt pontoknál kb mennyit fogsz veszíteni. És azt sajnos a központival lehet csak javítani. Tehát pl amíg valakinek aki max pontot hoz elég egy 56 pontos központi, ha te 3 számító tárgyból 4-es voltál hetedikben meg nyolcadik félévkor akkor az már 6! pont minusz, rögtön 62 pontos központi kell, hogy ugyanannyi pontod legyen szóbeli előtt.
2017. okt. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az îrásbeli a legfontosabb.Tök mindegy mennyi a hozott pontod(mivel egyik iskola gyengébb,másik erősebb).Ha te 50-60 között vagy az alatt îrsz,az rányomja a bélyegét a szóbelidre is.Nagyon kimagasló szóbelit kell adnod,hogy megkapd ott a max. pontot(szóval keményen kell bizonyîtanod a tudásod). Szóval nem érdemes úgy számolgatni,hogy mennyi a hozott pont+max.szóbeli hozzá,akkor csak kevés îrásbelit kell îrni.Ez a "hátulról induló"számolás csak kudarchoz fog vezetni.Legfontosabb,hogy îrj minél jobb îrásbelit,csak az számît,hogy behîvjanak szóbelire!
2017. okt. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: nyilván így van ahogy írod. Ez egy objektív levezetése, hogy minimum mennyi pont kell ha amúgy minden más maximum. Nyilván ez nem fog bekövetkezni, hogy valaki 50 pontos központit ír és maxot szóbelizik ( bár ha angol a szóbeli és abból nagyon jó akár lehet). Ezzel csak érzékeltetni szerettem volna annak aki pl azt hiszi, hogy 50 pontos felvételivel bejut angolra, hogy nem, nem fog bejutni, mert minimum az 56 pontos központi. De ha te ennél tudsz objektívebb levezetést szólj.😉 Nyilván nem a minimumra kell hajtani, hanem a legtöbb kihozhatóra.
2017. okt. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja és hogy lenne mindegy mennyi a hozott pontod? Hiszen az is pont. Ha vesztesz évi 3 db négyessel 6 pontot az bizony sok. És senkit sem érdekel erős suliban vesztetted vagy gyengében. Az persze igaz, hogy a központi a legfontosabb, hoszen az ad legtöbb pontot. De nálunk volt aki jó írásbelivel (70 pont) azért nem került be az áhitott iskolába mert a vitt ponttal sokat vesztett, 8 pontot. 6 pont hiányzott neki a bejutáshoz. Sajnos minden számít.
2017. okt. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Arra gondoltam, ami pl. a mi sulinkban is megtörtént, hogy volt egy kitűnő diák, aki egy kiemelt gimibe járt előkészítőre, mert oda szeretett volna bejutni. Írt 58 pontot szegény, be sem hívták szóbelire. Viszont ismertem egy srácot, 3,6 volt a tanulmányi átlaga. Írt 87 pontot, behívták egy igen kiemelt pesti gimibe szóbelire és fel is vették. Igazából egyik diáknál se számított a tanulmányi átlag.Az írásbelit ha jól megírják,az mindent visz.
2017. okt. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiban, hogy ha nagyon rosszat (40-50 pont) vagy nagyon jót (80-90) írsz akkor azon nem sokat javít vagy ront a vitt pont. De ha közepest írsz (60-70) akkor bizony számít 😉
2017. okt. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!