Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan aki szegedre...

Van itt olyan aki szegedre jár/t egyetemre?

Figyelt kérdés

Léírnatok mi a tapasztalatotokat? Hogy éltétek meg? Mennyire volt nehéz, sok? Milyen volt az előképzettségetek/ tanulmányok?


Előre is köszönöm



2017. okt. 16. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Proginfó MSc-n vagyok végzős, BSc-t is itt csináltam. Vidéki középsuliból jöttem, emelt matekot nem tanultam, programozni tanultam egyetem előtt is. Szorgalom kérdése az egész. Az emberrel el tud szaladni a ló, ha hajlamos rá (bulizás). Motiváció kell, hogy leülj gyakorolni. Eleinte nehéznek éreztem a tárgyakat, de így visszagondolva, hogy azóta milyen kurzusokat csináltam meg...:D
2017. okt. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Harmadéves gazdmen BA-s vagyok. Körülbelül azt kaptam, amit vártam. Pár kurzustól eltekintve kicsit könnyebb a képzés, mint amire előzetesen számítottam, de ezzel együtt tudok élni. Se nem sok, se nem nehéz. Gyakorlatilag a 7 félév alatt van 4-5 olyan tárgy, aminél tényleg oda kell tenned magad, de a többi vizsgát 2-3 napos felkészüléssel már relatív jó jegyekkel tudod abszolválni. Nyelvi gimiből jöttem ide, matekot emelt óraszámban tanultam. Előbbi arra volt jó, hogy a nyelvvizsgámmal ki tudtam váltani egy nyelvi kurzust, utóbbi pedig arra, hogy két matekos tárgyat lényegében úgy tudtam teljesíteni, hogy egész félévben rá se néztem. Nem bántam meg, hogy ide jöttem. Tetszik, szeretem.
2017. okt. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Most kezdtem az orvosit. Szép a város és színvonalas az egyetem, sok a program egyetemen belül és a városban is. Nekünk minden oktatási épület közel van egymáshoz, ami nagy előny, és egész nap a belvárosban vagyunk, gyönyörű helyek mellett (pl az ÁOK nagy oktatási épülete közvetlenül a szegedi Dóm mellett van). Úgy tapasztalom, hogy magyar viszonylatban az ösztöndíjrendszer és a szociális juttatások kiemelkedően jók.


Az egyetemek nehézségét szerintem nem lehet összehasonlítani, még egy szakot is nehéz lenne. Tudtam, hogy mit vállalok, az én szakom természetesen sok tanulást igényel. Jó gimiből jöttem, a szaktárgyi alapjaim is viszonylag erősek, ezért pl kémiából van egy kis előnyöm. Még fejlődnöm kell ahhoz, hogy jól tudjak teljesíteni, de igyekszem belerázódni a dolgokba. Nagyjából ennyit tudok elmondani. :)

2017. okt. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!