Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti, belvárosi gyerekkén...

Budapesti, belvárosi gyerekként van értelme Szegedre menni egyetemre?

Figyelt kérdés

Tizedikes gimnazista vagyok, és gyógyszerészetet szeretnék tanulni. Tudom, hogy a SOTE lenne a leglogikusabb választás, mivel itt lakom Pesten, ráadásul a belvárosban, szóval minden közel van. Mégis a szívem Szegedre húz, legalábbis el innen, szeretnék kollégiumban vagy albérletben lakni. Úgy érzem, hogy ha nem teszem, akkor kimarad egy fontos szakasz az életemből. Különben nem lennék önálló és unalmas lenne még 5 évet tölteni abban a lakásban, ahol 15-öt már töltöttem. Tisztában vagyok vele, hogy az SZTE és a SOTE összehasonlítása nehéz ügy (én egyenlően jónak tartom mindkettőt), meg hogy a SOTE diplomájával többre megyek, de szerintetek Szegeden is lesz annyira könnyű lehetőségem munkára? Megéri itthagyni a fővárost? Segítsetek! (2017-ben érettségizem)

Egyébként bármilyen a témához kapcsolódó választ szívesen elfogadok (pl. nehéz a fizika a GYTK-n? vagy bármi! :D) :)



2015. márc. 8. 01:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
Én nem mennék.
2015. márc. 8. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%
Ha kedved van szegeden tanulni, akkor tanulj ott. Kellemes városka és jó az egyeteme.
2015. márc. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%

Szegeden a helyed. Az írásodból egyértelműen sugárzik az intellektus, és a határozott vgy. Most is talpraesettnek tűnsz, a kolesz csak javít(bár nem kell) ezen.


Én is belvárosból mentem egy vidéki nagyvárosba, a mai napig párás lesz a szemem az emlékektől.

Ha végzel, amúgy is visszajöhetsz, vagy világgá mész, mert munka mindig-mindenhol van, és lesz is. Pláne neked.


Okosnak tűnsz, irány Szeged! Ott a helyed.

...ja, a tanulásról el ne feledkezz...

2015. márc. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%
Nem te lennél az egyetlen, aki Budapeströl jár le az SZTE-re (speciel jó pár ilyen embert ismerek). Ha anyagilag meg tudjátok oldani, akkor hajrá! Szeged nagyon klassz egyetemi város.
2015. márc. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%
Szeged iszonyatosan jó egyetemi város. Van csoporttársam, aki az ország másik feléből jött:) Ha megtehetitek anyagilag, akkor szerintem egyáltalán nem hülyeség.
2015. márc. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :) Egyébként ha jól tudom, Szegeden támogatják a diákokat sok mindennel, például ingyen bérlettel lehet közlekedni (persze ha felvesznek államilag támogatottra). Anyagiak terén nem tudom hogy mennyire kell jól állni, de remélem hogy ez nem jelent majd problémát a jövőben.
2015. márc. 8. 21:16
 7/18 A kérdező kommentje:
8:18, egyébként tudnál mesélni a tapasztalataidról? Nagyon hálás lennék egy-két tanácsért :)
2015. márc. 8. 21:20
 8/18 anonim ***** válasza:
A bérlet sajnos már "csak" a pályázók 90%-ának jár.
2015. márc. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%

Megérni nem éri meg, de ha túl nehéz a SOTE vagy nincs elég pontod, akkor mehetsz Szegedre is.

Hogy pontosabb legyek, ha nem SOTE akkor én Szegedet ajánlanám, mivel jobb a többi vidéki egyetemnél (Pécs, Debrecen stb..)


De ha van lehetőséged akkor SOTE a legjobb.

2015. márc. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Nekem is ugyanez a problemam:( nem tudom megeri e egy fovarosi egyetemet bealdozni egy videki koli miatt...de en is nagyon lennek kolis. :(
2015. ápr. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!