Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a teendő, ha nem tudom...

Mi a teendő, ha nem tudom leadni a tárgyat?

Figyelt kérdés

Egyetemem, nem tudok bejárni az egyik órára, mivel egy fontosabb órám pont ugyanabban az időben van.

Rendes tájékoztatást nem tudnak erről adni nekem az illetékesek, így az volna a kérdésem; ha leadni nem tudom a tárgyat de nem járok be rá, az milyen következményekkel járhat?



2017. okt. 20. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Kíváncsi lennék, hogy milyen „illetékesek” nem tudtak erre a problémára választ adni...


Ha nem jársz be, nem kapsz jegyet. Egyetemenként eltérő, hogy mennyi büntetést kell fizetni, illetve hogy kell-e, mindenesetre a tárgy oktatójával kellene konzultálni, hátha ő le tud íratni az órájáról.

2017. okt. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Most ez komoly?


10.20-ika van. A tárgyfelvételi időszak, már rég lejárt. Az ismerőseim körében is mindenkinek már lejárt, pedig majdnem mindenhol van ismerősöm.


Csak arra akarok rávilágítani, hogy a tárgyfelvételi időszakban már látnod kéne, hogy óraütközés van és akkor még tudsz is cselekedni.


Mi a teendő? Ha már lezárult a tárgyfelvételi időszak, és a hosszabítás is(amikor pénzért vehetsz fel és adhatsz le tárgyakat), akkor már nem tudsz semmit sem tenni.

Emellett 1 diák miatt az órákat sem fogják pakolgatni.


"Rendes tájékoztatást nem tudnak erről adni nekem az illetékesek". Ez komoly?

Azért nem ilyen rossz a TO sehol..


Mit tehetsz?

Már semmit.. :)

Nem tudjuk, hogy milyen követelménnyel rendelkező tantárgyról van szó..

Amennyiben van gyakorlati óra is, amire kötelező bejárni, akkor beszélhetsz a gyakorlatos tanárral, hogy tudnád-e más szemináriumi időben valahogy pótolni a hiányzásokat, esetleg nem írna be.

De ez is függ attól ugye, hogy csak 1 évvégi zh van vagy évközben több.


Amennyiben csak előadás van és nincs aláíráshoz kötve a megjelenés, akkor nincs gond, mert mehetsz vizsgázni.

De ha van jelenléti ív, akkor is lehet, hogy csak sorba megy a papír és bárki aláírhatná neked.

Illetve ugye megint beszélni az oktatóval, hogy más előadásra(más szaknak tartott, de anyagban ugyanaz), bejárni, stb. stb. stb.


Legrosszabb esetben: nem jársz be, ezért nem kapsz aláírást, és ki kell fizetni majd a kreditbüntetést.

De lehet, hogy megúszod és mehetsz vizsgázni.

Oktatótól függ nagyon, na meg attól, hogy mennyire vagy rátermett és hogyan tudod megoldani a problémáid..

2017. okt. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanaz van. Csakhát én nem mintatanterv szerint haladok.

Két kötelező óra esik egyazon időpontra, többen is voltunk így.

Az oktatóval nem tudtuk megbeszélni, mert közölte, hogy férjünk bele a hiányzásba, vagy hozzunk igazolást. (gyakorlat)

A TO-ról elküldtek, hogy ők ezzel nem foglalkoznak. Keressük meg a tanárt. Azt is meg akartam kérdezni, hogy miként tudnám leadni utólagosan, de byebye nem tudunk segíteni. A Vizsgaszabályzatból szedtem ki, legalább ezt is olvastam.

Most arra járunk, ami fontosabb, mert halasztani kelkene miatta. A másikat felvesszük jövőre.

Ez a kreditbünti, akkor is van, ha önköltséges vagyok? Csakmert itt a dékánnak kell kérvényt írni, hogy leadhassad, de még nem kaptam választ. Állítólag azóta is ír hiányzónak, zh is volt már.

2017. okt. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3: Nálunk (Corvinus) önköltségeseknek nincs kreditbüntetés, máshol nem tudom hogy van.
2017. okt. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Debreceni egyetemen önköltségesnek is van kreditbüntetés.
2017. okt. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

És ezt hol kell megkérdezni? Mert gyakorlatilag kiküldtek a TO-ról? Szerintem pont az ő dolguk lenne?

A tanár nem engedi, szóval...

Ha írok az egész egyetemen dékánjának (nem a kari), akkor foglalkoznak vele?

Vagy próbáljam meg a másik kar TO-ját felhívni?

Nagyon nem lesz jó, hogy még mindig ír hiányzónak

2017. okt. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%

TO egyértelműen nem fogja tudni megoldani a problémádat, hiszen ez már nem a hatáskörük!!!

Nem ők mondják meg a tanároknak, hogy mikor tartsanak órát..

Tanár elvállal egy bizonyos mennyiségű, bizonyos időkben lévő órát, s ennyi. Az már az ő dolga(önszántából), hogy tart +órákat vagy eltolja az egyik óráját!

Amennyiben valaki nem tudja felvenni vagy tárgyfelvételnél nem figyelt arra, hogy ne legyen óraütközése, nem figyelt akkor sem, amikor még lehetett cserélgetni.. akkor szánom-bánom.


Figyelni kell a dolgokra, mert ez már nem középiskola, hogy mindent megoldanak helyetted.

Itt ha figyelmetlen vagy, akkor vállalni kell a felelősséget.


Dékán válasza az lesz, hogy "Tisztelt blablabalabla" az Ön saját hibájából alakult ki az adott helyzet és ezen nem tudunk már segíteni, máskor figyelmesebben járjon el."

Más kar TO-ja nem fog tudni segíteni, még annyit sem, mint a saját kari TO.


Írni is fog hiányzónak.. nehéz felfogni, hogy te hibáztál?

2017. okt. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem én hibáztam...

Az első héten beszéltem a tanárral, közölte, hogy nem engedi meg, hogy ne járjak-be.

Ekkor még 4-5 tárgynál óraütközésem volt, erre nem alapozhattam. Másik időpont nincs, mit tudok tenni? Mégis miben hibáztam? Ekkor mentem a TO-ra is. Azt ne mond, hogy nem az ő dolguk segíteni, hogy hogyan adj le egy tárgyat, milyen kérvényt kell beadni ezért, milyen lehetőségeim vannak (egyéni tanrend stb.)

Csak az aggaszt, hogy nem akarok büntetést fizetni. A tárgyról má rég letettem.

Magam mit tudtam volna, hogyha ez az én lustaságom? Hackeljem meg a Neptunt?

2017. okt. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Felfogtad, hohy nem én nem figyeltem, hanem csak egy-egy kurzus volt meghirdetve mindkettőből? Kis egyetem

Mentem is utána, elég sokat.

2017. okt. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!