Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan mellőzzem a szakdolgoza...

Hogyan mellőzzem a szakdolgozatomban az ilyen mondatokat?

Figyelt kérdés

Szóval elég sűrűn azt írom pl, hogy XX szerint, aztán ez sokszor megismétlődik, hogy XX azt írja, mert XX azt gondolja. Hogyan tudnám úgy megírni a mondatokat, hogy folyamatosan a művet megemlíteném?


Szóval valahogy így kéne inkább:


XX művében arról van szó, hogy. Ez azért kerül bevezetésre, mert az első bekezdésben ismertettek szerint alaptételünk, melyből kiindulunk ez. Az alaptétel szerint ez és ez úgy értelmezhető, hogy vmi, ami párhuzamba állítható ezzel a tétellel. A párhuzam, bár nem egyértelmű de.


Ehelyett nekem most így néz ki, bár valamennyire már átszabtam olyanra, amilyet 1 sorral fentebb láttok:


X azt mondta hogy vmi. X műveiben ez egy tipikus elem mert azt gondolja, hogy bla és bla. De ugyanakkor az első bekezdésben X ezt megcáfolja és bla.


Ti mit gondoltok?


2017. okt. 22. 03:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez így túl elméleti. :)

De ha tudod, hogy hogy kéne, akkor miért nem úgy írod? Főleg ha át is tudtad már szabni olyasmire, akkor biztos sikerülni fog, csak az ilyesmi lassan megy. Meg egyébként is, miért kéne mellőzni bizonyos típusú mondatokat?

2017. okt. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Erre van a review. Én minden fejezet végén átolvasom és javítom az ehhez hasonló dolgokat. Nyilván reflexből nem tudom írni "jól", hiszen nem mindennap ír az ember szakdolgozatot/diplomamunkát.
2017. okt. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!