Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek túl van értékelve...

Szerintetek túl van értékelve az iskolázottság?

Figyelt kérdés

Manapság nem nehéz diplomás embert találni, a legtöbb tanáromnak több is van, mégsem élnek jobban az átlagnál.


Mellesleg mi számít egy diplomának?

A középiskolai matektanárom állítás szerint neki 4 diplomája van.

Egy átlag egyetemi képzés 6-8 szemeszter.

Tehát ő 15-20 évet töltött egyetemre járással vagy mi van?



2017. okt. 23. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

Persze, hogy nem nehéz diplomás egy embert találni.


Viszont egy "adott diplomás" embert már nehezebb. Ezenfelül például Anglisztikai (vagy mi a neve) diplomával kitörölheted a s*gged, viszont például Gépészmérnöki diplomával (és ha tényleg nem vagy hót hülye belőle), "arany életed" lesz.

2017. okt. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

"nem nehéz egy diplomás embert találni"


Bocsi :D

2017. okt. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Nézőpont kérdése.

A szakközepet végzett rafinált vállalkozó csak nevet a sokdiplomás embereken, akik húzzák az igát mindenféle főnökök alatt 8-4-ig, a jó mérnök többszörösét keresi a tanárnak, a tanár stabil állására pedig irigykedhet a kényszervállalkozó.

Attól függ, mire vitted az adott iskolával.

2017. okt. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Pl ha egyszerre végzett egy levelezőt-és egy nappalit (egész héten voltak órái); vagy más szakok tantárgyaiból is veszegetett fel menet közben; esetleg még olyat csinálhatott talán, hogy felvételt nyert az egyik egyetemre, és a következő évben jelentkezett egy másikra, és párhuzamosan csinálta a kettőt. Meg vannak átfedések a szakok tantárgyai között is, tehát van olyan tantárgy, ami több szakhoz is követelmény. Amúgy a túlértékelést azt nem tudom. Talán valamennyire igen.
2017. okt. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

"Manapság nem nehéz diplomás embert találni, a legtöbb tanáromnak több is van, mégsem élnek jobban az átlagnál."


Azért ebben nyilván erősen közrejátszik a tanárok alulfizetettsége is...

Nekem is egyetemen a legtöbb tanárok doktor volt, még sem keresett többet havi nettó 200-220nál (míg én egy műszaki menedzser "kamuszakkal" nettó 200ról kezdtem, más többről).


Amúgy a mesterszakos diplomát is bele szokták venni a "hány diplomám van"-ba, s az csak 2 év. Én is ismerek olyat, akinek 1 BSc-je, 2 MSc-je és 1 Phd-je is van, tehát eszerint ő 4 diplomás. S nem töltött 20 évet egyetemre járással, s főleg nem egyhuzamban (második MSc-t és a Phd-t munka mellett végezte el).


De van olyan lehetőség is, hogy 'duál diploma': egyik ismerősöm például BGE-re járt, de két szemesztert holland társegyetemen végezte, így két diplomát is kapott végzéskor (persze ez két szakdogát is jelent és két védést).

Megint más párhuzamosan csinált 2 diplomát, egy gazdaságit nappalin és egy pénzügyest levelezőn, így 3.5 év alatt egyből 2 diploma.


Ésatöbbi ésatöbbi.



Szerintem amúgy nincs túlértékelve az iskolázottság, még ha sok aluliskolázott ezt is állítja. Nekem is van olyan rokonom, aki konkrétan lehülyézett, hogy én minek pazarlom az életemet egyetemen, hát még hogy mesterszakra is mentem, pedig az az 5 év alatt mennyit tudnék keresni egy jó szakmával :))) Persze az ő gyerekei nettó 110-et kapnak szakmával, én meg külföldre keveredtem papírommal :)

2017. okt. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Elsősorban azért tettem fel a kérdést, mert nemsokára végzek a középiskolában (közg.) és azon gondolkodok, hogy megéri-e egyetemre menni.

Én a jogi szakot néztem ki magamnak, ami öt év és attól félek, hogy 25 évesen azzal kell majd szembesülnöm, hogy 30 ezerrel keresnék többet havonta, ha egyáltalán tudok munkát szerezni, mivel ilyen téren szerintem amúgy is telített a piac.

2017. okt. 23. 20:30
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Mégis ki az isten az aki ennyire leszavazott itt mindenkit?


Egyébként pedig, nézegess más szakokat is, ne csak a jog.


Az, hogy mennyit fogsz keresni 6 év múlva, senki se tudja. Vagy bejön, vagy nem.


Hé... :D Még a 3. világháború is kitörhet addigra, és semmit nem fogsz vele keresni.

2017. okt. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Előszőr is dőnsd el hogy tényleg szeretnél egyetemre meni? Ha igen nézeges mást is mint a jog ,ha meg nem szeretnél és lesz szakmád akkor probálj meg elhelyezkedni bene ,ha nincs akkor meg keres neked szimpatikus szakmát és végezd el ,nem kell mindenkinek tény és valo diploma ,ha van egy jó szakmád az is fizethet annyit mint diploma.
2017. okt. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%

A matektanárodnak valósíznűleg van egy matematikusi BSc és MSc diplomája, egy tanári diplomája + még egy tetszőleges.

Ehhez a háromhoz kb. 13-14 félév kell, mivel az első kettő után a tanári diploma tárgyainak jó része már megvan.

Vannak a világon egymásra épülő dolgok is, nem feltétlen tájépítészetből, anglisztikából meg fizikából kell csinálni 3 diplomát.

Az egyetemre járással kapcsolatban pedig döntsd el, hogy mit szeretnél csinálni:

saját vállalkozást indítani(ebben az esetben nem kötelező a diploma, csak ajánlott), vagy másnak dolgozni(ebben az esetben senki nem fog foglalkoztatni a piac jó részén pl. ügyvédként, pl. jogi diploma nélkül, persze ebből is vannak kivételek).

2017. okt. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
60%

Most eszembe jut szenior a Karesz kollégám, aki okleveles villamosmérnök és mérnök-közgazdász, 40 évesen rendezett családi élete van, a nettója 800-900 kiló között mozog, plusz évi 10% bónusz, és céges Volvóval jár. 8-9 között betolja az arcát dógozni, fél ötkor padlógázzal húz hazafelé. Egyszer maradt bent este 6-ig, utána 3 napig dógozott otthonról. A legnagyobb problémája az életben, hogy hová menjenek nyaralni...

Döntse el mindenki, hogy megéri-e tanulni.

2017. okt. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!