Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Iskolázottság miatti hátrány,...

Iskolázottság miatti hátrány, anyós nem bír?

Figyelt kérdés
Anyósom és férjem is diplomás. Én nem, sőt, vendéglátós vagyok, elég sokat dolgozom. Anyósom, a kapcsolatunk elején fél órás monológot adott elő a család előtt, milyen jó és fontos diplomásnak lenni. Igazából én sosem voltam jó tanuló, úgy értem főiskolára nem jutottam el, de pincérnő a szakmám, tudom, nem nagy dolog, de én szeretem csinálni,fizetésem is jó, nem is tudom mit tanuljak diplomás képzésen. Rosszul esett, hogy lenézett, sajnos párom sem állt ki akkor mellettem. Mikor náluk vagyunk, direkt úgy tereli a beszélgetést, hogy az aktuális politikai témáról legyen szó, amihez valószínűleg a műveletlenségemből adódóan nem tudok hozzászólni, így kimaradok a beszélgetésből. De szeretem a művészetet, a természetet, ezek a témák nem kerülnek elő. Tudom a helyem a világban, nem vagyok egy kifejezett okos nő, de szeretem a fiát, rendszeresen főzök, tiszta vagyok, nyugalom van, és nem ez kellene, hogy számítson? A fia boldog mellettem? Akár hányszor találkozunk, lekezelő velem, alig néhány rám,mintha ott sem lennék. Amikor főz, és küld kaját, csak egy adagot.Tudja, hogy a fia jó étvágyú, mégis egy neki való adagot küld. Nem halok éhen, csak érthetetlen ez a gesztus is. Az esküvőnkön nem is gratulált, táncolni sem jött oda velem, egy mondatot nem beszéltünk, igaz, nem az volt azon a napon a legfőbb gondom, hogy anyós hol van és miért nem gratulált. Ajándékot sem kaptam tőlük, a férjem kezébe adtak borítékot, a keresztnevével. A legfőbb probléma szerintem a diploma hiánya. Ki volt már ilyen helyzetben? Hogyan kezeljem?
2017. ápr. 7. 21:12
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
98%
Ezen tul keson gondolkozol, mivel mar hazasok vagytok. Megkedvelni soha nem fog ebbe ne is gondolkodj. Vannak ilyen emberek. Ezen talan ismerkedesi fazisban kellett volna gondolkodnod, mert hossutavon rengeteg problema melegagya lesz. Ha lesz gyerek akkor csak rosszabb lesz.
2017. ápr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
91%

Uristen nagyon rossz lehet neked. Sajnállak. De nem is vagy buta ha az lennél nem írnál ilyen szép helyesem.

Van szakmád, nem vagy tanulatlan ne halgass senkire. En is ettol felek hogy akit szeretek annak a csaladja utalni fog, nagyon rossz lehet neked.

En szerintem a legjbb az lenne ha nem foflalkoznatok a parod csaladjaval mert ez csak egyre rosszabb lesz.

2017. ápr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
83%
Dobj be te olyan témát, amiről tudsz csevegni, pl. kérdezd meg, milyen könyvet olvas éppen, és mosolyogj rendületlenül.:-) Gondolj arra ilyenkor, hogy az idő neked dolgozik.
2017. ápr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
80%

A parodnak férfi kent kene viselkedi, lecsapni az asztalra hogy nekem ez a no kell, vele vagyok boldog. :)

Ennyi!!

2017. ápr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
83%
Anyóssal lazán közölném, hogya diplomája ellenére is van olyna ostoba, hogy egy végzettség alapján ítél meg egy embertz. Gratulálok a választásodhoz, a párom egy életre elásná magát előttem, hogy ilyen kérdésben az anyja mellett áll.
2017. ápr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
47%

Az anyós egy dolog, az igazán nagy baj a pároddal van.

Én is szoktam kaját kapni anyukámtól, és ha kevés marad neki (mert egyébként eredetileg az unokákra főz), és keveset küld, akkor azt elfelezzük, és eszünk még valamit hozzá. Eszembe se jutna az egy adagot egyedül megenni. Szóval a diploma tényleg nem garancia az intelligenciára, és itt most a férjedről (is) beszélek.

Elsősorban vele kellene ezt a problémát megbeszélni és tisztázni. Kutya kötelessége lenne melléd állnia, ha már elvett..., végülis önként választott...


A politikához viszont nem kell diploma, elég ha a gyk helyett az Indexet olvasod, vagy pártszimpátiától függően a 888.hu-t vagy 444.hu-t. Esetleg kezdetben mindkettőt...

2017. ápr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
98%

Az én anyósom hasonló, ugyanúgy lenéz, mert nincs diplomám, mint a másik menyének, aki minden alkalommal az égig magasztal előttem.

Neki nincs diplomája, de normálisabb helyen dolgozik, mint én, viszont én keresek több pénzt, ezért se értem, miért kell ezen lovagolni.

Ha már házasok vagytok, fölösleges emiatt rosszul érezned magad, vagy erőlködnöd, hogy kedveljen. Én tisztelettudó vagyok vele, azt hiszem, ez épp elég. Kedveskedni, próbálkozni fölösleges, pláne ennyi idő után.

2017. ápr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
76%

"Mikor náluk vagyunk, direkt úgy tereli a beszélgetést, hogy az aktuális politikai témáról legyen szó, amihez valószínűleg a műveletlenségemből adódóan nem tudok hozzászólni, így kimaradok a beszélgetésből. De szeretem a művészetet, a természetet, ezek a témák nem kerülnek elő. Tudom a helyem a világban, nem vagyok egy kifejezett okos nő, de szeretem a fiát, rendszeresen főzök, tiszta vagyok, nyugalom van, és nem ez kellene, hogy számítson? A fia boldog mellettem?"


Ott ahol Te saját magadat müveletlennek, és kifejezetten nem okos nőnek tartod magad, miért várod el mastól, hogy okosnak es müveltnek tartson... attól még, higy pincér vagy, lehetsz okos es müvelt is... de viszont lehetsz nagyon buta, es egyszerü is 2-3 diplomával....

Elöbb a saját fejedben tegyél rendet.

2017. ápr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valóban, a férjemnek ki kellett volna akkor állnia mellettem, kapcsolatunk elején voltunk, nem gondoltam ezt ekkora problémának számít majd a későbbiekben. A politikát nem szeretem, amit az esti híradóban hallok, az oké, de okfejtésekbe nem mennék bele. Nem vagyok tanult ember ez tény, nincs is közös témánk.
2017. ápr. 7. 22:04
 10/33 A kérdező kommentje:
8-as, nem vártam el soha senkitől, hogy műveltnek tartson, és ha már így alakult az életem, hogy nem lett diplomám ő neki meg van, azt gondolom ez nem jogosítja fel arra, hogy engem megalázzon. Ő neki nem a fia boldogsága a fontos, hanem a diploma. Én diploma nélkül boldoggá teszem a fiát, az ex - e, aki diplomás volt, nem tudta, és mégis az anyós jóban van az exével
2017. ápr. 7. 22:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!