Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Általános után hogy van ez az...

Általános után hogy van ez az 'egész'?

Figyelt kérdés

Szóval nyolcadikos vagyok, és ugye nyakunkon a pályaválasztás.Debrecenbe, a Csokonai Vitéz Mihály gimnáziumba tervezek menni, de nem is ez most a lényeg.Addig értem, hogy meg kell írni egy központi felvételit, meg szóbelizni kell.Na és itt az első probléma, mégpedig a szóbeli.Szóval mikből is kell szóbelizni, és akárhol lehet, mint a központit?

Na idáig vagyok a dolgokkal tisztában.Aztán a faktokkal, amik 11.-ben jönnek be, sem vagyok tisztában.

Tudom, ez így kicsit sok, és csak értetlenkedek, de ezt most nekem meg kellett kérdeznem, mivel nagyon nem vagyok tisztában.

Ó,és előre is köszönöm :)



2017. okt. 24. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annó úgy volt, hogy a szóbelit a leendő gimnáziumomba tartották és a gimi honlapján fent volt a tételsor, amit tudni kellett.


Miután felvettek a gimibe 10. évfolyamban februárban hivatalos lapon faktot kellett választani. Mivel én orvosi egyetemre járok, így én a kémia, biológia faktokat vettem fel. A foktokat 2 évig tanultam, ami annyit tett, hogy ez a két óra nekem magasabb óraszámban volt megtartva, mint a többi alapos diáknak.

A gimnázium 9. évfolyam végére kicsiszolódik majd benned, hogy mit is akarsz tanulni, melyik tantárgy, vagy tantárgyak tetszenek a legjobban. Azokból érdemes faktolni. Maximum két faktot érdemes felvenni, mert többet nem bírsz majd erővel és idővel csinálni. Amúgy a sulidban majd ha bekerültél 10. év elején erről részletes felvilágosítást kapsz. :D

2017. okt. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezen a honlapon ott van alulról a második pdf-ben a szóbeli követelmény az általad említett gimnáziumba.

2017. okt. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szóbelit azt külön csinálja minden iskola, ahova jelentkeztél. Lehet, hogy az iskolák kapcsolatban állnak egymással, vagy valami , és akkor ugyanarra a napra két iskola nem szervez szóbeli felvételit; lehet, hogy be vannak osztva. Ja és pl ilyeneket is kérdezhetnek, hogy pl hogy jutsz el egyik városban innen oda. A kocsival nem jó válasz, amikor úgy gondolod, hogy a szülők elvisznek; mert akkor visszakérdez a vizsgabiztos, hogy "Te beülsz a kocsiddal, és elvezetsz odáig?" Meg az útvonalat is tudni kell, ami akkor fain, ha nem is abban a városban laksz, ahol épp felvételizel. Szóval ilyen tesztkérdéseik is vannak, amivel talán a talpraesettségre kíváncsiak, vagy csak, hogy mit reagálsz. Meg volt még valami szöveg is, amit le raktak elénk asszem, olvassuk el, és akkor ők kérdeznek, hogy ez meg az hogy volt a szövegben.
2017. okt. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tekintettel arra, hogy egyik iskola sem tud arról, hogy rajta kívül még melyikbe jelentkezel, így a szóbeli időpontjánál sem lehetnek figyelemmel egymásra. Általában az iskolák minden jelentkezőt beosztanak szóbeli időpontra, és ha ütközés van, neked kell jelezni az iskola felé, hogy időpontüzközés van, és kérni kell egy újabb időpontot. Így tehát, ha felvételi jelentkezésed alapján pld. 5 különböző iskolában is szóbelit kell tenned, akkor az összesen 5 különböző szóbelit jelent, külön -külön iskolánként. Ebből következően - tapasztalatból mondom - kb. 5 szóbelinél többet ne vállalj be, azaz ne jelölj meg 5-nél több olyan iskolát, ahol szóbelizni kell, részint a velük járó stressz miatt, részint a korábbiakban már érintett esetleges időpontütközések miatt.
2017. okt. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő kommenteket, hasznosak voltak :) A Csokonai pedig ahogy láttam már kitette a nyílt nap időpontját, szóval elmegyek, és még megkérdezem amit addig akarok :D
2017. okt. 27. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!