Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért tették az általános...

Miért tették az általános orvos szak központi ponthatárát 380-ra, ha úgyis magasabb lesz? Miért nem tették például 400-ra, mint a gyógyszerészetiét? Mi értelme van ennek? Olyan ésszerűtlennek tűnik az egész.

Figyelt kérdés

2015. júl. 15. 16:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme :D
2015. júl. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Érdekes módon a fogorvosin is csak 390 a minimum ponthatár, mikor ott is mindig magasabb volt. Gyógyszerészetin pedig az utóbbi években mindig 400 alatt volt a ponthatár. És ez az egész minimum ponthatárosdi baromság általánosságban, miért nem volt jó, mint idáig, hogy a keretszámokat általában feltöltötték, és a gyengébb pontszámúak úgyis lemorzsolódnak vagy fizetősre átkerülnek... Meg hogy tavaly az orvosikon, fogorvosikon, gyógszerészetiken miért egyezett meg az állami és fizetős ponthatár 1 szakon belül, ezt is baromságnak tartom...
2015. júl. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Véleményem szerint azért emelték meg a gyógyszerészet ponthatárát, hogy tényleg azok jelentkezzenek oda, akik gyógyszerészettel akarnak foglalkozni.

Mert eddig több esetben is tapasztaltam, hogy a jelentkező első helyen orvosit jelölt meg, második helyen gyógyszerészetit, azonban nem jutott be orvosira és végül nem is iratkozott be gyógyszerészetre, így egy gyógyszerésznek készülőtől elvette a lehetőséget.

És azzal, hogy most magasabb a minimumponthatár a gyógyszerészetin mint az orvosin, szerintem kevesebb olyan felvételiző van, aki első helyen orvosit jelölt második helyen gyógyszerészetit.

De ennél "értelmesebb" dolgot én sem tudok belemagyarázni ebbe az egészbe, hiszen úgyis magasabb lesz a ponthatár az orvosin, mint a gyógyszerészetin, legalábbis feltételezem.

2015. júl. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
65%
Ennek szerintem így nem túl sok értelme van,mert más-más években eltérő az érettségi erőssége,amit miatt a ponthatárok is csökkennek vagy nőnek pl. 2 éve nagyon alacsony volt az orvosi és a gyógyszerészeti is(pedig szerintem az az év nem volt nehéz). Viszont a mostaniban embertelen kémiaérettségit állítottak,és ha ez a ponthatár marad kétlem,hogy fel tudják tölteni a helyeket,ergo vagy létszámhiány lesz vagy lejjebb kell vinni a pontokat.
2015. júl. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

"De ennél "értelmesebb" dolgot én sem tudok belemagyarázni ebbe az egészbe, hiszen úgyis magasabb lesz a ponthatár az orvosin, mint a gyógyszerészetin, legalábbis feltételezem."


Ez mondjuk akár szempont is lehetne, csak nem értem, ez miért oldaná meg. Hisz ha 400 pont lesz a központi ponthatár, akkor ugyanúgy lesznek kicsivel 400 feletti, orvosira fel nem vett gyógyszerészetre be nem iratkozók, tehát ugyanúgy kicseszünk a gyógyszerészetet komolyan gondoló, de kicsit 400 alattiakkal, ha logikusan végiggondoljuk... Mellesleg központi ponthatárnak én olyan szakon látom értelmét, ahol amúgy alcsony ponthatár lenne, a szak maga sem a legnehezebb, visuzont társadalmilag fontos, felelősségteljes hivatásokról beszélünk. Pl. nem bánnám, ha óvónőnek, meg tanítónak, nem azért mennének, mert máshova nem kellettek, szóval pl. utóbbi kettőn akár el is tudnám képzelni 380-400 körüli központi ponthatárt is. Az orvosin viszont igaz, hogy nagyon fontos, és felelős hivatásról beszélünk, viszont egyrészt magától sem igen fog 380 alá menni(Ami ugye két 70%-os emeltnek felel meg bioszból, és fizika/kémiából, ami nyilván még nem csúcszuper, de azért hülyének sem igen lehet nevezni, aki eléri...), másrészt hülyék úgysem fogják elvégezni...

2015. júl. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nehéz volt az idei kémia? Akkor nyilván csökkenni fog, de 380-al nem hiszem, hogy ne töltenék fel a helyeket, talán Pécsen lehet kérdéses, de Debrecenben 2013-ban 395, 2014-ben 407-volt, úgyhogy nem valószínű, hogy 380-al ne töltenék fel, EKKORA különbségek azért nincsenek az egyes évek között, még akkor sem, ha nyilván mindenki a saját évéről érzi úgy, hogy az volt minden idők legdurvábbika.

:-)

2015. júl. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Persze 380-as minimum ponthatár az orvosin egyátalán nem magas, 380 alatt sose volt. De a gyógyszerészeti érdekesebb a 400-as minimum ponthatárával, mikor már az utóbbi 3 évben és 2008-ban is 400 alatt voltak a ponthatárok. a szegedi GYTK-n 50 és 120 fő közt lesz az idén a felvehető létszám, Debrecenben 15-67 közt, Pécsen 10 és 80 között, Pesten pedig 120 és 150 között lesz a felvehető létszám. Lehet, hogy csak az alsó értékék körül lesznek a felvettek száma.
2015. júl. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Bár állítólag előfordulhat, hogy leviszik a központi ponthatárokat, ha tényleg ennyire gyengék a pontszámok, a cikk szerint volt már rá példa: [link]
2015. júl. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
Ez a kormány hatásköre, bármikor dönthetnek úgy, hogy lejjebb viszik.
2015. júl. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

"szegedi GYTK-n 50 és 120 fő közt lesz az idén a felvehető létszám, Debrecenben 15-67 közt, Pécsen 10 és 80 között, Pesten pedig 120 és 150 között lesz a felvehető létszám. Lehet, hogy csak az alsó értékék körül lesznek a felvettek száma."


Igen, ezek jó tág számok, mindenesetre vicces lenne, ha nem is indulna valahol évfolyam.:D

2015. júl. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!