Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy szerezzek 280 pontot...

Hogy szerezzek 280 pontot ahhoz hogy megkapjam az emelt érettségivel járó többletpontokat?

Figyelt kérdés
Két éve érettségiztem, akkor nem tettem semmilyen emeltet és 278-279 pontom lett kb majd idén csináltam egy emelt magyar érettségit ami ötös lett viszont eközben hoztak vmi új szabályt, hogy ha nincs meg a 280 pont akkor nem jár többletpont se. Hogy szerezhetném meg azt a maradék pár pontot? Mert így sajnos nem vettek fel..
2017. okt. 26. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az új, ötös magyar érettségiddel se lett meg a 280 pont, vagy hogy van ez? Duplázással se? Tegyél javító érettségit még egy tárgyból, lehetőleg olyanból, ami a felvételihez kell.
2017. okt. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak az a megoldás, amit az első írt. Azért micsoda könnyebbség már. Régen csináltál egy érettségit, és olyan lett, amilyen. Most meg javító, pótló, előrehozott anyámkínja.
2017. okt. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az uj erettsegin hany pontot ertel el? Azzal nem lepted meg a 280at?
2017. okt. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Javító érettségit tudsz tenni az egyik felvételi tantárgyból.


Tehát azért nem kapsz plusz 50 pontot a magyar érettségidre mert nincsen meg a 280 pontod? Az addig rendben van, hogy 280 pont a minimum, amivel be lehet kerülni a felsőoktatásba, de ilyenről még nem hallottam, hogy csak akkor jár a többletpont, ha alapból is megvan a 280....Ettől függetlenül lehet, hogy van ilyen csak tök hülyeség és nem értem, hogy mi értelme van.

2017. okt. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A szabály az, hogy a minimum pontszám 280 pont (ami, valljuk be őszintén, nem egy extrém kihívás, mindössze a 70%-a az elérhető 400-nak), többletpontok nélkül, ez alatt nincs felvétel. Nem arról van szó, hogy nem jár a többletpont, hanem arról, hogy a minimumba nem számít bele.:-)
2017. okt. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, így már értem, köszönöm! :)
2017. okt. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen azért nem kaptam meg a plusz pontot mert nem lett meg a 280 pont. A nyelvviszgával járó többletpontot se kapom meg így akkor? Mindenképp javító érettségi kell? Nem sok kedvem harmadjára is nekivágni őszintén szólva. Esetleg egy OKJ-s szakma? Az se számit így bele?
2017. okt. 27. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!