Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átlagos, közepes érettségivel...

Átlagos, közepes érettségivel (minden tantárgy 40%os) és átlag 3-as bizonyítvánnyal nincs esély még a fizetős főiskolára sem?

Figyelt kérdés
Van szakirányú végzettségem is.
2017. jún. 30. 11:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Miért ne lenne, még a nem fizetősre is van. Számold ki mennyit érnek, a tantárgyaid, hány pontod lesz meg, ha nincs meg a felvételihez szükséges pont akkor valamelyik felvételi tárgyból csinálj emelt szintűt például.
2017. jún. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem biztos van ilyen főiskola. Nem egy ismerősöm elég szar volt középiskolában, és aztán meglepődtem, amikor közölte, hogy továbbtanul. Elég sok olyan főiskola van, ami pont arra épül, hogy mindenki bejut, ha fizet eleget.
2017. jún. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Szamolgatok, és hát nincs. Ha picit javitanál meg lenne nyelvvizsgad akkor már lenne esélyed. De minek akarsz ilyen érettségivel főiskolára menni ? Csak azért nem kell diploma, hogy legyen. Egyetemen a legtöbb helyen 50%-tol van a kettes, de ha már érettségin sem tudod elérni, akkor az első félévben ki fogsz hullani.
2017. jún. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Azért kedves utolsó mert eltelt azóta 10 év.

Azóta van 3 szakom egyiket főiskolán belül végeztem kitűnővel.

Kellene diploma a munkámhoz.

2017. jún. 30. 11:34
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Előbb írtam, hogy "mindenki bejut, aki fizet". De hozzátenném, hogy ezek nem is érnek sokat. Szóval ha tényleg egy jó munkát akarsz végezni, akkor egy normális diploma kell.


Mert mindenki tudja, hogy melyik egyetem mennyire könnyű. És ha el akarsz helyezkedni a diplomáddal, akkor biztos hogy olyat vesznek fel, akinek nagyobb értékű a diplomája.


Az ilyen iskolákat végző hallgatók szokták szidni a világot, hogy "diplomám van, mégis mekiben dolgozok".


Sokszor jobban megéri szakmát tanulni, sőt elég sokat lehet keresni sok szakmával, sőt sok hiányszakma is van.

Közel olyan jó fizetést is kaphatsz, vagy akár jobbat is, cserébe nem dobsz ki egy csomó pénzt és időt egy értéktelen diplomára.

2017. jún. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor mérlegképes könyvelő végzettségemmel előbbre juthatok, mint egy pénzügyi és számviteli főiskolával?
2017. jún. 30. 11:42
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
nézzük csak. 2 féle pontszámítás van. Ahogy számolgatok a duplázással lenne (40+40)*2=160 pontod a szakirányú végzettség pontosan nem tudom hogy mennyit ad, de ugy emlékszem, hogy legfeljebb 30-at, az az igy lenne 190 pontod. A másik pontszmítási módszer..a két felvis tárgy 40+40=80. Az érettségi átlagod is 40 azaz 120-nál tartasz. Hármas bizonyítvány az 100 bol 60 pont ,azaz így lenne 180 pontod.A szakirányu végzettséggel ez 210 pont. Tekintva, hogy tavaly 280 volt a minimumponthatár ( elméletileg idén 300, de nem tudom pontosan ) akkor akárhogyan és nézzük, nincsenek meg a pontjaid, tehát még fizetősre sem mehetsz. Újra kell érettségizz, nyelvvizsga sem ártana.
2017. jún. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#7.: 280 pont az idei minimumponthatár is:) és ezt, ha jól tudom, az érettségivel kell elérni, a többletpontok nem számítanak bele, de ebben nem vagyok biztos.
2017. jún. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen ,sokáig úgy volt, hogy nem számítanak bele, de én tavaly utána néztem és változtatva lett, a nyelvvizsga meg a szakirányu végzettség beleszámít. ( iylenek nem számitanak bele, hogy sporteredmény, szociális pontok ,stb )
2017. jún. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

És az számít hogy van 3év alatti gyermekem?

És szakirányban dolgozom?

2017. jún. 30. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!