Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetem mennyire hasonlit...

Az egyetem mennyire hasonlit a középiskolához?

Figyelt kérdés
végzős vagyok és már lassan migrént kapok a középsulitól.. komolyan már 11 és fél éve abból áll az életem hogy napi 6-7 orát ülök és irok és irok és irok irok irok irok irok, a tanár diktál diktál diktál. Lassan megőrülök. Milyen az egyetem?? Lehet laptopot vinni orára és abba irni a leckét vagy kinyomtassák az anyagot? Ott is diktálnak é mi irunk mint valami koncentrációs táborban??? Meg amugy az ott szerztett tudás mennyire hasznos/hasznosithato a gyakorlatban?

2017. okt. 26. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk középiskolában sem diktált minden tanár.

Egyetemen általában előadást tart az oktató, te jegyzetelsz, ahogy gondolod. Van, amikor elérhető az előadás is, van, amikor kapsz egy listát, hogy milyen könyveket kéne elolvasni, hogy fel tudj készülni a vizsgára. Van, amelyik tanár rendesen felkészít, beszél mindegyik tételről. De volt olyan tanárunk is, aki 25 tételből egész félév alatt csak az első 5-ről beszélt, a többit találd ki te magad. Szóval változatos :) Én igen, egyetemen is volt egy tanárunk, aki imádott diktálni :)

A tudás hasznosítása az adott szaktól függ. Nyilván más egy orvosi kar vagy egy építészmérnöki meg egy valamilyen humán szak.

2017. okt. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen az egyetem? Kemény.

Nem kell semmit csinálni, elég ha gyakorlatra bejársz de ott se kell írni. Viszont az anyag kb 6x annyi lesz mint egy középiskolai órán. Nem gyakoroltok semmit be, és nincs túlmagyarázva. Szimplán veszitek és kész.


Nem fognak semmit diktálni, ha van könyv megveszed és tudnod kell belőle amit kell (igen nem tudod hogy mit, de lényegében a könyvet). Mi 1 tantárgyból kaptunk idén egy 600 oldalas könyvet A4-estől kicsivel kisebb lapokkal. Na és ebből van kb 4-5.


Attól függ. Ha azt kérdezed hogy mennyire használható az életben akkor az 1 tized része.

Ha gyakorlatban... mindennek van gyakorlata aminek elmélete is, tehát valahol használhatod.

2017. okt. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és elfelejtettem én heti 33 órát vagyok benn, van hogy reggel 8 tól este 7 ig.
2017. okt. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem diktálnak, hanem elmondják. Ha le tudod írni le tudod, ha nem az a te bajod.

Más mint a középiskola, mert itt már tényleg magadnak tanulsz, nem a tanárnak. Senkit sem érdekel ha nem tudod, ha nem írsz, ha nem vagy bent, ugyanakkor viszont pont ez az érem másik oldala is, senkit sem érdekel, hogy miért nem vagy bent, miért nem tudod, és hogy te mondjuk nem 2-est szeretnél a tárgyból, (vagy esetleg nem akarsz megbukni), nem fognak javító jelleggel feleltetni vagy ilyesmi. Ha túlléped a hiányzást, megbuksz, ha nem tanulod meg arra az egy alkalomra, esetleg a pótlás idejére, akkor elbukod a ZH-t/rossz jegyet kapsz. Még csúszni is szíved joga, az sem fog meghatni senkit.

(Persze van kivétel, de nálunk ez az általános)


Személy szerint én nem őrültem meg középiskolában sem, nem volt különösebben nehéz teljesíteni, néha volt egy-egy tz, akkor arra tanultam, de ennyi. Mindig mindent értettem, nem tűnt különösebb megerőltetésnek.

Ehhez képest az egyetemen persze nagyobb a szabadság (például most is "szabadságot" vettem ki az egyik gyakorlatomról, mert álmos vagyok, mert hajnalban üvöltöztek valaki vicces kedvűek és még az eső is esik) , és ilyenkor élvezem. Viszont félévente kb. 2x2 hét az maga a rémálom. Naponta van ZH (átlagosan minimum két-háromszor annyi készülést igényel, mint a TZ-k igényeltek, és az eredmény sem ugyanannyi lesz) vagy házi leadás. Idén még szerencsére nem volt ilyen, de tavaly volt olyan hét, amikor két éjszaka sem aludtam.

A tananyag nagyjából harmada eleve nem hasznosítható/rosszul tanítják/értelmetlen/közünk sincs hozzá, csak alapozó tárgy, és most már az sincs meg, hogy az alapműveltség része, vagy érdekel, mint pl. ahogy a biosszal voltam a középiskolában. Ezeket nagyon nehéz beleerőltetni a fejembe.

Van egy másik harmad, amit jól oktatnak, de sok értelme nincs, csak az átfogó magas szintű műveltséghez és gondolkodáshoz kell, ez olyan nekem mint a történelem volt, tudtam, hogy csak a műveltségemet javítja, soha nem fogok vele foglalkozni, esetleg néhány dolgot jobban átlátok (mérnöknek tanulok egyébként).

Viszont ha jól választasz ott van az a része is, ami hasznos, és még ha közvetlenül nem is hasznosítható, arra épül az egész tudásod, megalapozza a hasznosságod. Ezek a tárgyak lehet, hogy nehezek, de legalább érzed az értelmét, érdekel, és még boldogságot is jelent megérteni és tudni a tananyagot. (Nem tudom neked van-e ilyen, de nekem a fizika és a matek ilyen volt középiskolában.)

Ez a tudás már hasznos, de közvetlenül valószínűleg ez sem lesz használható a gyakorlatban, csak abban segít, hogy ha majd odakerülsz az első munkahelyedre, akkor átlásd a rendszert, és hamar beletanulj.


Jegyzetelés szempontjából egyébként általában lehet vinni laptopot, legtöbbször elektronikus formában is megvan az anyag, sőt sokszor csak úgy van meg és ami előadáson elhangzik, az a használhatatlan. De ha találsz rá delikvenst, akár mástól is elkérheted. Szóval itt már nem arra fog elmenni az energiád, hogy leírd az anyagot, hanem hogy valahogyan megtanuld, mert csak az számít.

2017. okt. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok egyetemen az előadások szabadon látogathatóak.

Van ahol 4-500-an is ülünk.

Ha van esetleg ismerősöd, kérd meg had menjél be vele.

Nem fogja senki megkérdezni, mivel gyakorlatilag nem ismersz mindenkit, hogy Te mit keresel ott.


Az előttem válaszolók már megtették, hogy írásban beszámoltak, de élőben azért más látni, hogy mennek a dolgok.

2017. okt. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tulajdonképpen ott is diktálnak, pontosabban darálnak. 2 hónapja járok és bőrkeményedés nőtt a kezemen, illetve a bőrkeményedés már deformálódik is egy picit.

Egybe lediktálnak 8 oldalt, de csak azért ennyi, mert az előadásnak is vége van, de utána megint tolják a következőn. A kezem majd leszakad.

Laptopot lehet vinni, de csak akkor érdemes, ha jól gépelsz, de még úgy is le lehet maradni. Én jól gépelek, de nem merem bevinni.

Mellesleg tagolatlan sokszor, mert az oktató csak nyomja, nyomja a dumát és nem tudod mi van, egybefolyik az egész. Így meg ritka szr megtanulni.

Tanulni meg kb. 1.5x vagy 2x annyit kell, attól függ mire jelentkezel.

2017. okt. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
És egy jó tanács: sose kampányszerűen tanulj, mert megszívod.
2017. okt. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Bár van amikor rosszul jön ki a lépés. Meg kell próbálni óráról órára készülni.
2017. okt. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!