Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen az egyetem egy középisk...

Milyen az egyetem egy középiskolához képest?

Figyelt kérdés

Ez eléggé általános kérdés, de kifejtem mire lennék kíváncsi:

Egy elég rossz hírű középiskolába (és szakmunkásképző is) jártam, és nagyon sok kulturálatlan, komolytalan ember (tisztelet a kivételnek) között kellett eltöltenem 4 évet.

Jövőre egyetemre megyek, és az érdekelne, hogy mennyire fog változni az értelmi színvonal, milyenek lesznek ott az emberek.


2012. jún. 19. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát elég más :) De azért ezt nem lehet így általánosságban leírni, mármint azt nem, hogy milyen lesz. Függ az adott egyetemtől, a kartól, a szaktól, és attól is, hogy éppen azon az évfolyamon milyen emberek verődnek össze. Mondjuk nyilván nem a legsuttyóbb fiatalok mennek egyetemre, akik két épkézláb mondatot nem tudnak kinyögni és minden problémájukat verekedéssel oldják meg. Szóval ha nálatok az előbb említett kategóriába tartozó gyerekek voltak, akkor ilyen téren más lesz az egyetem, mert ilyenek általában elég kis számban vannak, legalább is saját tapasztalataim alapján. Nem tudom, hogy máshol hogy mennek a dolgok, de nálunk tök jól el lehet beszélgetni értelmes dolgokról is az emberekkel, ismerik a kulturált vita fogalmát, általában véve elég tájékozottak a világ dolgaival kapcsolatban, szóval ez jó. De nyilván nem igaz mindenkire még az én évfolyamomon sem, épp így biztos máshol sem csak ilyen emberek vannak.

Más kérdés, hogy az egyetemisták általában ritka alpári módon tudnak szórakozni, ezt készséggel elismerem. Ez viszont nem napközben és nem az egyetem területén történik, úgyhogy ha ebben nem akarsz részt venni, senki nem kényszerít rá.

2012. jún. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Belépsz és hirtelen megérzed a tudás szagát. Aztán a hónapok, évek múltán megszokod és nem lesz különleges, de legalább az emberek nagy része normális.


21F,ELTE IK

2012. jún. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Egyetemtől, kartól, szaktól is függ.


Alapvetően az egyetem sokkal magasabb színvonal és töményebb, mint a középsuli, legalábbis ez a BME-re igaz. Ott egy óra alatt lemegy az, ami a középsuliban egy hét lenne, vagy még több is. Töményen, iszonyatosan nagy mennyiségű anyagot kapsz, az elején csak ülsz és bámulsz. Elveszted a fonalat és úgy érzed, fekete lyukba kerültél:D


Aztán majd megszokod és felveszed a tempót. A hülyék lekopnak egy fél év alatt. Persze, bunkók még lehetnek később is.

2012. jún. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha normális szakra mész, nem büfézni jársz, akkor nagyon meg fogsz lepődni a színvonalon. Én is olyan suliba jártam, ahol elég rendesen összegyűlt a "szemét". (Azért nem gyűjtőbe jártam ám! :D ) Rengeteg volt a bejárós, akik között sajnos sokan voltak a pejoratív értelemben vett parasztok. Hangoskodtak, agresszívak voltak, nagypofájúak, cigányosan viselkedtek. Aztán bekerültem egyetemre, műszaki irányba. Egyetlen ilyen tahó barommal sem találkoztam az évek alatt. A bulizós partiarcok is javarészt kihullottak szépen az első évben. Egyszerűen megfordult a világ. Itt nem az a gáz, ha okos vagy. Sőt, attól leszel közkedvelt, ha el tudod magyarázni a többieknek, amit órán nem értettek meg, ha van jó jegyzeted, ha nem vagy nagyképű és kirekesztő, ha lehet hozzád fordulni bizalommal. Ha rendes vagy és okos is, akkor maga leszel az isten. Nem tudom más területeken ez hogy megy, de a műszaki irányokban ez szerintem általános jelenség. A sznobok nem ide járnak, ez nem igazán "presztizs képzés" és nem is "lumpenképző magasiskola".
2012. jún. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!