Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire erős a Xántusban a...

Mennyire erős a Xántusban a második (esetlegesen harmadik) nyelv oktatása?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: 8. osztályos vagyok most, és felmerült a Xántus négy évfolyamos angol “szaka”, mint továbbtanulási opció. A felsőfokú angol nyelvvizsgámat decemberben teszem le, tehát az első nyelvvel nemigen lesznek gondjaim.

Mindehol azt olvasom, hogy milyen jól megtanítják az első nyelvet itt, de az esetemben ez nem túl fontos.

De a második nyelv oktatásáról nem hallok semmit. Mindenképp szeretnék emelt szintű érettségit tenni a második nyelvből, valamint egy harmadik nyelv felvétele sem lenne rossz.

Tudnátok segíteni? Jól megtanítják a második nyelvet is? Spanyol vagy orosz felvételét fontolgatom.

Köszi előre is!



2017. okt. 29. 01:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Első nyelvnek ne az angolt,hanem az oroszt îrd be.Ezek szerint neked te az angollal már végeztél.
2017. okt. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre is, de oroszt csak 1+4 éves képzéssel lehet tanulni, én viszont nem szeretnék öt évig maradni, mert évvesztes is vagyok és nagyon elcsúsznának a dolgok.
2017. okt. 29. 08:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Pedig sokan írták itt már, hogy az első nyelvet jól tanítják, a másodikat nem annyira. Tehát csak az lenne jó, ha felvennéd az oroszt elsőnek és mellette tanulnál másodikként egy harmadik nyelvet.
2017. okt. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!