Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha irányítástechnika jellegű...

Ha irányítástechnika jellegű érdekel, melyik szakágra érdemes menni?

Figyelt kérdés

Villamosmérnök-automatika szakirány, esetleg vill.mérnök-energetika-vill.gépek gépészmérnök-általános szakirány, vagy mechatronika? (estit persze)

Van pár szakmám, meg gyakorlatom is...


2017. nov. 1. 18:46
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha irányítástechnika jellegű dolgok érdekelnek.
2017. nov. 1. 18:46
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen villamos mérnöki (inkább automatika szakirány), esetleg mechatronika is jó lehet. Amelyik neked szimpibb.
2017. nov. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Van villamosipari és gépész végzettségem is, legtöbbet egyébként erősáram alatt tanultam (fémipai alapozás, elektronikai alapozás, automatika gyakorlat is volt, akkor épvill gyakorlat, vill művek, vill gépek, vill berendezések és automatizálás elmélet, mechanika elmélet, elektronika, elektrotechnika) jártam elektronikára is és gépész képzésre is, kb a legnagyobb átfedést is és magát a szakmám is erősáramú képzésen tanultam meg.

Viszont volt olyan tanárom is, aki gépészmérnökire járt és elég szépen átlátta az automatizálással kapcsolatos dolgokat.

(pneumatika, elektorpneumatika, hidraulika, elektorhidraulika és plc programozás. viszont ő meg minden máshoz nem értett)

Persze ezért gondolkoztam azon, hogy most tulajdonképp nekem ugyan ez a "komplex" tudás kéne csak főiskolai szinten akkor mire menjek?


Mechatronikától azért félek, mert több embertől is hallottam, hogy ők ugyan elektromos és mechanikus dolgokhoz is értenek, de közbe meg pont, hogy egyikhez sem :) (nem egy helyről hallom ezt)

Általános gépészmérnökökről is jót hallok, hogy nagyon jó tudásúak.

Erősáramú szakemberekkel meg több helyen találkoztam, láttam hogy megint komplex tudásuk van. Apámnak is csak erősáramú főiskolája volt, mégis alsó hangon értett a gépész dolgokhoz, megjegyzem volt olyan gépész mérnök ismerőse aki lesett a megoldásain, hogy milyen jók :)


Automatika szakirányról se pozitívat se negatívat nem hallottam.


Dolgoztam célgép építésen is egy cégnél, igazából csak azért hagytam ott, mert nem fizetett. Jelenleg vill szer karbantartó/üzemeltető vagyok.

2017. nov. 1. 19:24
 4/6 anonim ***** válasza:

igazából az irtechnikához a vezérlést meg a szabályozást, szabályozási algoritmusokat kell jól megtanulnod. Ismerend kell a különböző közegeket, meg a tulajdonságait. Elvileg ezeket mechatronikán megtanulod.

Nézd meg a tanterveket, hol oktatnak ilyen témaköröket, meg plc programozást. Én mechatronika, vagy villamos irányba mennék.

2017. nov. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tudtommal általános gépészmérnöki-n is meg erősáramú vill mérnöki-n is tanítanak plc-t. Inkább villamos gondolkodásom van, pont a mechanikus dolgokkal van nagyobb bajom.

(Számítási, méretezési feladatok. Tudom, hogy egyszerű, csak van aki rosszul oktatja és elmegy tőle az embernek a kedve.)

2017. nov. 2. 11:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem a plc a hangsúlyos ezen a területen. Plc programozást okj-n is tanítanak.
2017. nov. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!