Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudnék átiratkozni egy...

Hogyan tudnék átiratkozni egy másik gimnáziumba?

Figyelt kérdés
Most vagyok kilencedikes,és egy olyan gimnáziumba jelentkeztem, ami nekem (még a beiratkozásnál) nagyon tetszett, viszont most kezd ellenszenvessé válni, főleg az osztályom miatt. Kiközösítettek minden ok nélkül, és nem érzem itt jól magam, így arra gondoltam, átiratkozok egy másik iskolába. Csak ezt a szüleim nem nagyon díjazzák, azt mondják, hogy próbálkozzak, hátha jobb lesz, de egyszerűen nem tudom itt jol érezni magam. Plusz az egyik barátnőm abba az iskolába jár, ahova át szeretnék menni, és azt mondja, hogy nagyon jó iskola, az osztályát is szereti. Valahogy szerintetek rá tudnám beszélni a szüleimet?

2017. nov. 3. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ez volt velem. Nem érdemes várni, lépni kell. Nekem még egy évig húzták a szüleim, hogy "kitartás!" "majd jobb lesz!", aztán nem lett.

A váltás nekem minden szempontból jól jött össze.

2017. nov. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben én várnék még egy kicsit, mondjuk a félévi bizonyítványig. Még csak nemrég alakult az osztály, tehát az osztályközösség még nagyon sokat változhat. Nem biztos, hogy a másik suli is olyan jó, lehet hogy csak azért mondja a barátnőd, hogy odamenj és ne legyen egyedül. Ha meg végképp nem tudsz kijönni a mostani osztályoddal, ami félévre általában kiderül, még mindig átiratkozhatsz a másik suliba, ahová talán még jobban át is vesznek, ha feltudsz mutatni egy jó félévi bizonyítványt. :)
2017. nov. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2 A kiközösítés nem fog változni.


Menj most, ha tudsz. Mondd a szüleidnek, hogy nem érzel jól magad.

2017. nov. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam már beszélni szüleimmel, de ők meg halogatni akarják még. Köszönöm a válaszokat, még kíváncsi lennék mások véleményére is.
2017. nov. 9. 16:35
 5/5 anonim válasza:
80%
Ugyan ez van velem is. Volt osztálytársaim is mondják hogy menjek át, mert nagyon jó, de a szüleim meg nem nagyon akarnak.
2017. nov. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!