Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Társadalomtudományi Kar...

Társadalomtudományi Kar ELTE-n vagy Corvinuson a versenyképesebb?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Végzős diák vagyok, eddig biztos voltam benne, hogy jogi karon szeretnék továbbtanulni, viszont vettem egy 180 fokos fordulatot és rájöttem, hogy az nem feltétlen nekem való, és ami a leginkább érdekelne, az TáTK karon a nemzetközi tanulmányok szak. Kérdésem az lenne a fentiek után, hogy ezzel milyen lehetőségeim lesznek később a munkára nézve, elhelyezkedés, esetleg külföldi munkák, meg tudok-e belőle élni stb. A válaszaitokat előre is köszönöm!

2017. nov. 5. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A nemzetközi tanulmanyok alapból nem túl versenyképes szak, tudásból szerintem mind a kettő helyen ugyanannyit kapnál. Ennél a szaknál főleg a kapcsolatok számítanak ha ezen a területen akarsz elhelyezkedni és a legjobb hely a kapcsolatépítésre a Corvinus. Ha tényleg ezt az irányt választod akkor csinálj rengeteg órán kívüli dolgot, csatlakozz a hökhöz, diakszervezetekhez, esetleg szakkolihoz. Erre minden lehetőséged adott lesz a corvinuson.



Egyébként mik a karriercéljaid?

2017. nov. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Mindenképpen segített. Sajnos semmi konkrétumot nemtudok még, hogy mi szeretnék lenni, ahogy abban sem vagyok teljesen tisztában, hogy ezzel a diplomával milyen munkakörökben tudnék elhelyezkedni.
2017. nov. 6. 21:48
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Akkor miért a nemzetközi tanulmányokra esett a választásod?
2017. nov. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért, mert végignéztem elég sok szakot különböző egyetemeken, és mivel jelenleg emelt szinten tanulom a történelmet, és a spanyolt, meg az angollal sincs bajom, sőt szeretek nyelveket tanulni, gondoltam így majd hasznosíthatom illetve fejleszthetem a nyelvtudásom, ez volt az egyik ami megfogott. A másik, hogy ezen a szakon tanulnak jogot, politikát és még sok mást ami engem mind nagyon érdekel.
2017. nov. 7. 21:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én elten vagyok NTs. NEM AJÁNLOM SENKINEK! én is most próbálok átjelentkezni a Corvinusra mert ami itt megy, mióta kedves Kopper kezébe került az NT az valami vicc, az érzékenyítő tréningtől kezdve a szakszövegolvasáson át, amiket kötelező tantárgyakká tettek. Kész vicc ami itt folyik azóta. Sajnos az elmélet győzött itt a gyakorlat helyett, és egyáltalán nem éri meg maximum 2-3 tanárt tudok felsorolni akik megmaradtak olyannak amilyennek. Nekem ide járt ismerősöm , csupa jót mesélt róla, és amikor én idekerültem arra a tantervtől kezdve minden megváltozott. Nem jó irányba. Az NT pedig csak akkor lesz versenyképes ha csinálsz mellé valami msct is . Én speciel a fordító-tolmácsot választottam magamnak úgy gondolom ennek így van értelme :) ha konkrét kérdésed van a TÁTKal kapcsolatban írj csak
2017. nov. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! :) Akkor most már nagy valószínűséggel marad a Corvinus, ha ténylegesen erre a szakra esik a választásom!
2017. nov. 9. 05:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!