Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedre fogok menni mernökinf...

Szegedre fogok menni mernökinfora. Valakinek aki ott tanulni van valami tippje hogy "konnyebb" legyen?

Figyelt kérdés

2017. nov. 5. 20:42
 1/2 anonim válasza:

Ugyan nem Szegedre, hanem Budapestre, valamint nem mérnökinfóra, hanem proginfóra járok, de szerintem van néhány dolog ami közös. Először is, ugyan a vizsgákon, zh-kon Neked kell teljesítened, de alapvetően nem kell egyedül elvégezned az egyetemet. Tehát próbálj meg ismerősöket szerezni, akikkel kölcsönösen tudtok egymásnak segíteni, valaki matekból, valaki programozásból jobb, szépen kiegészítik egymást.

A másik fontos dolog szerintem, az hogy kihez veszel fel egy adott órát. A tanáron múlik az egész tárgyhoz való hozzáállásod, és persze az elvégezhetőség is. Ezért szerintem tárgyfelvételkor érdemes elég időt szánni az órarend összeállítására, a "markmyprofesszor" oldal sűrű használata erősen javallott.

Talán még annyi, hogy semmi sem lehetetlen, előtted is sokan elvégezték, Te is képes vagy rá, de nem szabad félvállról venni a dolgokat. Nálunk is rengetegen kibuktak, mert nem tanultak eleget, minden bulira elmentek, késtek beadandókkal, s az első félév végén már ki is iratkoztak.

Persze kell szórakozni, de most már senki nem fogja a kezed, magadban kell elrendezni a dolgokat, próbáld motiválni magad a nehezebb időkben. (Ha mással nem akkor a fizetéssel :D)

Remélem tudtam segíteni, sok sikert kívánok!

2017. nov. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen. :)
2017. nov. 13. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!