Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE Apáczai Gimnáziumba...

ELTE Apáczai Gimnáziumba mennyire számít ha nem kitűnő az átlagom?

Figyelt kérdés

A felvételiket elég jól írom meg (matek és magyar is 45 pont felett) de a bizonyítványom az nem túl fényes.

7. Év vége: magyar 4, matek 5, angol 4, kémia 4 földrajz 4, fizika 5, töri 5, biosz 5

8. Félév (előreláthatóan): magyar 3, matek 5, angol 5, kémia 5, földrajz 5, fizika 5, töri 5, biosz 4


Hát igen, elég lusta voltam a tanuláshoz és már év elején lerontottam az átlagom magyarból. Most nagyon azon vagyol hofy meg legyen a 4es de felek nem fog sikerülni.

Az Apáczaiba max 10 pont a hozott pontszám. Szóval ha írok 90 pontos felvételit akkor nem baj ha ilyen rossz a bizonyítványom? Amúgy jóképességű vagyok, csak szartam tanulni, de már megbántam nagyon. Amúgy matek-fizika szakra szeretnék menni. 14/l



2017. nov. 11. 07:33
 1/9 anonim ***** válasza:
mindenképp meg kell próbálni! Add meg magadnak az esélyt!
2017. nov. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hat mindenkepp megadom az eselyt, de mennyi az esély keves? Vagy azerr van? Kezdjek tanulni a szóbelire? Vagy majd csak akkor ha jol sikerul az irasbeli?
2017. nov. 11. 09:34
 3/9 anonim válasza:
Ne gorcsolj csak koncentralj a celra. Tudok olyat aki latszolag eselytelenul is bejutott abba a suliba!
2017. nov. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hat, nem annyira nyugottam meg, de azert koszi a valszokat
2017. nov. 11. 12:57
 5/9 anonim ***** válasza:
mindenképp kell a jó központi! Arra gyakorolj a többin majd ráérsz rágódni.
2017. nov. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, az Apiban szinte egyáltalán nem számítanak az általános iskolai jegyek. Néud meg a pontszámítas módját a honlapon! Ha matfizre mész, a matek felvételi számít duplán, a magyar szimplán, ezért főleg a matekot gyakorold! A jegyekből hozott pontok összesen 10 pontot érnek, tehát minden egyes jegy, ami 4-es, 0,2 pont mínuszt jelent majd a 10 pontból, míg a 3-as 0,4 pont. Nem ezen szokott múlni!
2017. nov. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A jegyekkel kb 2 pontot fogsz veszíteni a 110-ből. Nem ezen múlik.


Én 102 ponttal eléggé elől voltam annó, igaz mat-fizre nem is jelentkeztem.

Ha összesen összehozol 110/90-95 pontot már nagyon jó esélyed van.


Ha 45-45 pont meglesz valószínűleg be is hívnak.

Az 75/67,5 pont addig, azzal be fognak hívni.

Jegyekkel együtt lesz kb 75 pont a 85-ből.


A szóbeli 25 pontos. Egyáltalán nem lehetlen összehozni a maxot (pl nekem is ment-igaz mem matfizre), azzal simán bebt vagy.

De ha nem szerepelsz le nagyon szóbelin és 15-20 pontot összeszedsz sem vagy esélytelen, még lehet kevesebbel sem.

2017. nov. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok
2017. nov. 16. 05:32
 9/9 bbmarta ***** válasza:
Egyáltalán nem baj, hogy nem vagy kitúnő! Nagyon jó írásbeli kell, ott meg tudod győzni a tanárokat és készülj a szóbelire is! Az én gyerekem sem volt sosem kitűnő, most 9-es az Apáczaiban és itt is 4.5 fölött lesz most félévkor az átlaga! Mondjuk itt azért már muszáj tanulni. Ő természettudományira ment, ott a kémia nagyon húzós, de egy osztályba jár a mat-fizesekkel, ott sok matek óra van és fel kell venni a tempót, mert nagyon gyorsan haladnak!
2018. jan. 6. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!