Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen ételkészítéssel foglalk...

Milyen ételkészítéssel foglalkozó szakközépiskolák vannak Budapesten?

Figyelt kérdés

8. osztályos vagyok,hamarosan itt a december, iskolát kell választani ahova továbbtanulhatok. Nem nagyon tudom hová menjek,mit tanuljak.


Mivel Asperger-szindrómás vagyok,apám nagyon kis koromban elhagyott,mert ő "nem vállalja a felelősséget",így őt egyátalán nem is ismerem. Kiskoromban anyukám betett egy gyermekotthonba, ahol semmit sem tapasztalhattam meg az életből,teljesen érzelemmentes vagyok, az emberekkel való kommunikáció nagyon bénán megy (tudok velük inteligensen beszélgetni,csak nincs meg az az empátia vagy mi ami kéne,így legtöbbször a beszélgetőpartneremet megsértem és duzzogva odébbmegy). Hetedikben szabadultam ki onnan,nulla világtapasztalattal. Nem tudtam hogy mit akarok,mi lesz velem,a gyermekotthonban arra neveltek hogy csináljam azt amit a felnőttek mondanak (igaz a gyermekotthon lakói is már felnőttek,sőt,olyan idősek mint az egyik felügyelő de ez egy másik történet), minden hét ugyanolyan és nincsenek az életben új dolgok,minden ismétlődik újra és újra és újra,nulla változással. Így lettem egy tökéletes robot stréber,amire minden iskolának szüksége lenne. A tanulásból állt az életem, nem történt a tanuláson kívül semmi. Nagyon jó (egy-két kivétellel mindig 4-5-ös) jegyeim voltak, versenyekre is mindig elküldtek (nem én akartam menni,hanem a tanárok noszogattak hogy menjek el). Mivel barátom egy se volt,így szabadidőm majdnem egyészét a számítógépen való "kutakodással" töltöttem el (pl. dokumentum filmek nézése,tudományos blogok olvasása stb.,ezek még érdekeltek is engem),amiből a környezetem annyit szűrt le hogy én egész nap a gép előtt ülök és kockulok. Egy-két ember (a külsőségek alapján, az az amit hallottak hogy én egész nap csak a gép előtt ülök) meglátta a "megoldást" és mondták hogy menjek el az informatika irányába,programozókból úgy is kevés van és sokat keresnek. Így hát beiratkoztam 7.-ben a Logiscoolba (programozói különóra a teljesen alapoktól minden korosztálynak,2-3 osztályos gyerekek is járnak oda). Időközben viszont rájöttem hogy tök jó dolog,meg minden,de nem szeretném ezt csinálni felnőttkoromban.

Mivel mostmár otthon lehettem, nem kellett az iskolában laknom így lehetőségek tárháza nyílt ki a szabadidőm eltöltéséhez,de barátok híján leginkább csak otthon punnyadtam. Igen,mostmár csak punnyadtam egész nap,nincs mit szépíteni. (Ennek ellenére a jegyeim nem nagyon változtak,hiába nem tanultam egy betűt sem és nagyon lusta voltam,én sem tudom hogyan sikerült ezt elérni,legtöbbször csak egy "figyeltem órán"-nal nyugtázom,a tanáraim (szinte mindegyik) azt mondja,hogy egy nagyon nagyon okos ember vagyok,sokra vihetném vele az életben. Hááát... Ezt nem tudom.) Mivel otthon voltam kellett besegítenem a házimunkában ki kellett takarítanom a szobám és hasonlók. Mivel anyukám már elég öreg,így sokszor alszik el napközben, és mivel én éhes vagyok és nem ugráltathatom anyám minden apróságért elkezdtem saját magamnak csinálni ételt,így csináltam vajaskenyeret (a gyermekotthonban még ezt sem engedték,mert... mert. Nem tudják megindokolni.), a vajaskenyérből pedig egyre összetettem étkek jöttek mint a tojásránotta és közben rájöttem,hogy ez nem is olyan rossz mint ahogy mindenki mondja, rájöttem,hogy szeretem ezt csinálni. Mostanában kész sajtos rágcsákat,muffinokat,bögrés sütiket és rakottkrumplikat csinálok egyedül.



Szóval milyen ételkészítéssel kapcsolatos iskolákat ajánlotok Budapesten belül?


(lehetőleg ne olyan ételdíszítési iskolákat mondjatok ahol tortákra rajzolnak díszsorokat,én ahhoz nem vagyok elég kreatív, szerintem csak sima,fogyasztásra szánt ételeket tudnék elkészíteni)


Pályaválasztási kiállításon láttam egyet,a Pesti Barnabás Élelmiszeripari Szakképző Iskolát,szimpatikusnak tűnik,november 15.-én megyek a szabadnapra és megnézem.

Az egyik hozzám közelálló tanár (félreértések elkerülése végett: az a tanár akit mindenki szeret,mert nagyon jó fej és törődik velünk,nem szerelem) azt mondta,hogy mindenképp tegyek le érettségit. Az pontosan mire is jó? Anyámat kérdeztem,azt mondta,hogy ha az meg van akkor több fizetést kapok. Hallottam olyat is,hogy egy munkára csak akkor veszik fel az ember ha van érettségije,hiába van neki valamilyen szakmunkája.


Válaszaitokat köszönöm!

14/fiú



2017. nov. 12. 23:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A te szakmádat úgy hívják: Szakács. A tortákat cukrászok készítik és díszítik. A szakácsok ételt készítenek.


Valóban jobb, ha van érettségid is. Látszólag semmit nem ér, de valóban jó, ha megvan. Sosem tudhatod, mikor lesz rá szükséged.

2017. nov. 13. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vendéglátóipari szakgimnáziumokat keress.

Van egy pár pesten.Pl: Szamos Mátyás,Gundel,Giorgio Perlasca,Dobos C József nevű iskolák.

A Pesti Barnabásban nem oktatnak szakács-szakmát. Ott cukrász vagy pék lehetsz. De a suli nem tűnik rossznak tényleg érdemes elmenni a nyílt napra.

2017. nov. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat,de nem hiszem hogy tudnék hozni egy olyan igényességet és színvonalat hogy vendéglátóipariba tudnék jelentkezni. Kreativitásom nincs, én leginkább ilyen előre begyakorlott feladatokat tudnék csinálni. Amikor pékségekben jártam többször is elképzeltem magam milyen jó lenne ha én is tudnék hasonló pogácsákat,sajtos rudakat és kakaóscsigákat készíteni. Szerintem ez lenne a leghozzámillőbb szakma,a pék,csak sajnos nem tudom hogy a Pesti Barnabáson kívül hol lehetne még ilyet tanulni,úgy hogy érettségit is tudjak szerezni. Még abban sem vagyok biztos,hogy a Barnabásban lehet-e a kettőt összevonni,mert a pék szakma az csak szakközépiskolában van,ahol pedig érettségit is adnak az a "élelmiszeripari analitikus technikus irányultság" és a "általános élelmiszeripari technikus irányultság". Ezek pontosan mik? És micsoda az élelmiszeripari termékgyártó (szakközépiskolában)?

(Tudom,be fogják mutatni a tanműhelyi szabadnapon,csak házta tudtok valamilyen tapasztaltot,tanácsot mondani)

2017. nov. 13. 18:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó a Pesti Barnabás Élelmiszeripari

(pl. van pék szak)

2017. nov. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jelenkezz pék szakmára! Ösztöndíjat is kapsz mert hiányszakma aztán ha elvégezted ott maradsz a suliban még 2 évet és leérettségizel.
2017. nov. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!