Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Barátok a gimiben vagy felsőok...

Barátok a gimiben vagy felsőoktatásban?

Figyelt kérdés

Úgy értem a kérdést, hogy szerintetek hol alakulnak ki jobb, életreszóló barátságok? Még középiskolában vagy egyetemen? Én most kerültem el Pestre, RTK-ra, de valahogy nem találom a társaságot...mármint mindenki szeret inni, oké, de úgy vettem észre, hogy itt már elég nehéz barátságokat kialakítani. A szobatársaim sem olyanok, hogy hűdejó, alig van közös témánk, pedig én eléggé társasági lény vagyok/voltam. 4 évig voltam kolis ezelőtt gimiben, minden évben más szobatársakat kaptam, ott mégis valami jobban összekötött minket, illetve velük tartom is a kapcsolatot ugyanúgy, lehetett hülyéskedni meg stb. Az egyetemi kolis létnek is erről kellene szólnia, de egyáltalán nem vevők rá..kicsit bánt is, hogy nincs meg az a napi nevetés/jó kedv szint, amikor én nagyon igényelném.


Szerintem itt csak szakmai szempontból lesznek jók ezek az ismertségek, igaz, még nagyon az elején vagyunk, de úgy vettem észre, hogy hiába próbálkozok bármivel is, nem találjuk a közös nevezőt. Nem mondom, hogy rosszban vagyunk, csak tényleg...egy kis szórakozás olykor jól esne az embernek, illetve kikapcsolódás, beszélgetés...csak totál más az értékrendjük, elsők között foglal helyett ugye a telefonozás..


Ti hogy vagytok vele? Mit gondoltok? Kíváncsian várom.


19l



2017. nov. 17. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Gimiben
2017. nov. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs 3 hónapja, hogy oda jársz, azért ne könyveld el saját, személyes kudarcnak, hogy nem alakult ki pár hét alatt életre szóló barátság.

Mondjuk eleve nem gondolnám, hogy létezik olyan emberi kapcsolat, ami örök idő három napig tart, de ez már csak az én véleményem. Szerintem egyébként az egyetem inkább alkalmas közeg erre, de csak részben a szakmaiságnak köszönhetően. Nyilván bármilyen barátságot könnyebb fenntartani úgy, ha több a közös élmény, a közös érdeklődés, stb. A másik fele inkább az szerintem, hogy gimnáziumban jóval (már elnézést a kifejezésért) befolyásolhatóbb az ember ilyen téren. Gyakorlatilag gyermekként kerülsz oda, és akkor teljesen más szempontok szerint "választasz" barátot, mint később. Egyetemen már inkább azok a szempontok mérvadóak az ismerkedésnél, amik valóban a te értékrendedet tükrözik.

Nem kell erőltetni, majd találsz magadnak Pesten barátokat, ha nem is feltétlenül az egyetem falain belül. A telefonozókat meg hagyd, mert kész agybaj velük az élet. Kitartást! :)

22/F

2017. nov. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a választ, a biztatást! :)


Az a baj, hogy néha kicsit kirekesztve is érzem magam. A szakaszban egy lány van, akivel úgy lehet hülyéskedni, bohóckodni, ilyen kis buta "szerepjátékokba" belemenni, veszi a beszólásokat, bizalmasom is egyrészt, bár erre lehet ráad, hogy kiképzésen egy szobában voltunk. Ő itt volt osztálytársával van egy szobában, így nem velem van. Akikkel én vagyok, ők pedig 3-an együtt voltak. ( pl telefonon mutogatnak egymásnak vicces dolgokat, általában az nem jut el hozzám, amikor ott álluk mellettük is) Igazából ezzel az egy lánnyal sem hasonló az értékrend, de ő legalább tud elvonatkoztatni meg elég nyitott..Illetve azért kiképzésen totál félreismert az ember mindenkit, hisz a "túlélésre" hajtottunk, és igazából időnk sem volt többnyire beszélgetni, lehet ez kicsit elképzelhetetlen.


Tudom, hogy 3 hónap telt el, ez is egy olcsó vígasz számomra. Nem vártam csodát ennyi idő alatt..nem egózásból, de szerintem én elég jól tudok alkalmazkodni az új helyzetekhez, új emberekhez..itt úgy vettem észre, hogy van, akihez nem lehet...


A telefonozók, hát igen...amikor akkora kocka szobatársat kapsz, hogy hozzá sem lehet szólni, menetelés, kaja közben is azt nyomja...meg ebay-t nézeget..na az már cink..:D Főleg amikor finoman megemlíted neki, és kb kinevet, mert sosem volt kolis..illetve..pszichológiai alkalmasságin elvileg az jött ki neki, hogy 0 társasági élet..nem is értem az ilyet hogy engedték át.


Nem tudom az mennyire befolyásolja a nézeteim, hogy katolikus suliba jártam, és ott azért elég jó volt a közösség..legfőbb bizalmasom, egyben legjobb barátom is annyit tudott ehhez fűződően javasolni, hogy: " az okosakhoz igazodj, ne a hülyékhez"..meg szintén, hogy hagyjam a telefonozókat, azokkal nem lehet mit kezdeni.

2017. nov. 17. 22:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A gimiben és az egyetemen is kellhet több idő (hónapok, vagy akár egy év is), mire megtalálod a közös hangot valakivel. Azt mondják, hogy a gimi az ember egyik legszebb időszaka, de az egyetemen is szövődhetnek olyan barátságok, amik egy életre szólnak.
2017. nov. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Átérzem a helyzeted, én is msot kerültem fel Pestre ugyanarra az egyetemre csak ÁKK-ra, és én sem találom a társaságom. Bár én a szobatársaimmal elég jól kijövök, de úgy érzem csak "ha nincs ló, jó a szamár is" kapcsolatunk van...és azt vettem észre hogy nagyon nagy hátrány itt ha valaki nem szeret bulizni, meg inni..

de ahogy többen is mondták még csak 3 hónap telt el, még bármi lehet...sok ilyen "elveszett" ember van, csak meg kell találni őket :)

Mikor elkezdtem azt hittem hogy lesznek új barátaim, akikkel olyan szoros kapcsolatba kerülhetünk mint a gimis barátokkal, de rájöttem hogy nem. viszont nem adom, majd biztosan lesznek még.

Neked is ezt ajánlom :)

2017. nov. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na jó ehhez mit szóltok? Ugye 5en vagyunk lányok a szakaszban már eddig is gondoltam, hogy van rajtam kívül egy 4-es csoport fbn, amikor annak emlitettem akivel jóban vagyok kitalált valamit, és screenelve küldte oda..ez azért tényleg sza.r érzés hogy ő is..
2017. nov. 21. 17:33
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az para főni.

Tedd azt amit itt a HHK-n csinálnak a csajok amikor épp utáljuk egymást korszakot játszanak:

-> Haverkodj srácokkal <-

persze 10ből 8 megakar majd ***ni de ez normális, főleg az egyenruhás karokon. Keresgesd azt a néhányat akivel megéri jóba lenni mert jóarcok. Mindig vannak. Lekoptatni lelehet bármikor bárkit, de kitudja lehet sokkal jobba leszel velük mint a csajokkal.


Nemakarok bunkó lenni de tapasztalatból mondom hogy a csajok egyik percben imádják egymást, a másikban meg gyülölik. Teljesen más mint a srácoknál. Ezért javaslom h keress valami értelmes srácot akivel tudsz haverkodni.


UI: Gólyabálon kiöntheted a lelked ;)

2017. nov. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!