Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért divat most ennyire ez...

Miért divat most ennyire ez az 5 éves gimnázium? Ennyire nem baj, hogy 19, de leginkább 20 évesen végeznek?

Figyelt kérdés

Én mikor választottam az egész városban egy 4 éves képzés indult, 4 gimnázium van, a többit nem is néztem direkt erre mentem, mert nem akartam még majdnem 20 évesen is a szüleim nyakán lenni. Meg ők is lebeszéltek az ötévesről, hogy ugyanakkor végez a tesóm is, mint én stb. Pedig kitűnő voltam mehettem volna bárhova.

Így is még nem volt érettségim, de amint 18 lettem én voltam a szar ingyenélőt akit apám eltart. Többször megkaptam, hogy örüljek, hogy kapok enni, kidob, beb.szat valahova stb., álljak ki az utcaszélére, ha akarok valamit.

Itt is az megy, hogy aki elmúlt 18 húzuon dolgozni. Megnézem ki tudna dolgozni egy erős gimnázium vagy akármilyen suli mellett, hogy fedezze a kiadásait.

Az meg, hogy a négyévesre, bár erős gimi, de az jött többségében, akit máshova nem vettek fel. Az első évünk nekünk volt nehezebb, ők volt, hogy délkor végeztek, mi meg 4-kor. Volt vagy 5 tantárgyuk.

Azért egy kéttanos vagy bárki 5 év alatt sokkal több nyelvvizsgát stb. szerezhet, több lehetősége van, ha akarna tanulni.

Nagyon nem értem, hogy a szülők ezt, hogy engedik. Az apám ki is csinált volna (így is megtette), ha 20 évesen csak egy érettségim van.


2017. nov. 18. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok szülő szereti a gyerekét. Ezek a gyerekek arra optimalizálnak, hogy hosszú távon boldogok legyenek, nem arra, hogy mielőbb túléljenek önerőből.
2017. nov. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
A nyelvtanulás miatt megéri. Én is ilyen gimiben voltam angolul tudtam csak előtte. Első évben nagyrészt németet tanultunk mellette volt angol, latin, matek, magyar, infó. Az 5. év végére meg tudtam csinálni a felsőfokút angolból és németből is. Kéttannyelvű eseté csak 1 nyelven van a hangsúly. 19 évesen végeztem, nekem normális szeim vannak, nem akartak 18 évesen kidobni itthonról. Nyáron dolgoztam gimi alatt meg ha úgy volt szünet akkor elmentem árufeltöltőnek, szüleimnek ennyi elég volt. Plusz 1 évről van csak szó, nem akkora tragédia. Akkor meg mi van ha a tesóddal egyszer végeztetek volna? A többséget szerintem nem zavarja ha a gyereke plusz 1 évvel tovább tanul én 18 helyett 19 évesen végez.
2017. nov. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem az 5 éves gimivel van a baj, hanem a szüleiddel. Szerencsére sokan nem egy sz_rdarabnak tartják a saját gyereküket, aki valahogy az életük során rájuk ragadt és mindenképpen igyekeznek levakarni magukról amilyen hamar csak lehet. Én is 4 éves gimibe jártam, pedig annyi pontom volt, hogy kb. bárhova felvettek volna. Nem azért, hogy 18 évesen egy sz_ros érettségivel elmehessek mindenféle aljamunkát végezni, hogy ne legyek a szüleim nyakán, hanem mert már akkor tudtam, hogy orvosira szeretnék menni, és semmi kedvem nem volt 20 évesen kezdeni az egyetemet, mert utána még minimum 6 év, mire lesz egy diplomám. Most visszanézve örülök, hogy így döntöttem, gimiben olyan tárgyakat tanultam emelt óraszámban, amikre szükségem volt a felvételihez. Már 12.-ben is r_hadtul elegem volt abból, hogy gimiben egy kis fogyatékos h_lyegyereknek tartottak a tanárok, úgy viselkedtek velünk, mintha egy vajas kenyeret nem tudnánk megkenni egyedül, meg is haltam volna, ha 20 évesen még gimibe kellett volna járnom a sok tini közé, már nagyon nem is illek abba a közösségbe. Furcsa is volt, mikor elsős voltam egyetemen és egész nap jöttem-mentem, tanultam, készültem a vizsgáimra, és a velem egykorú volt osztálytársaimnak, akik 5 éves suliba jártak még a szalagavató volt a legnagyobb problémája. Én személy szerint nem áldoztam volna fel egy egész évet az életemből egy nyelvvizsga miatt. Mellesleg sima 4 éves, nem angol tagozatos gimiben is bőven meg lehet tanulni angolul (ha sz_r az angol oktatás a suliban, akkor különtanárnál vagy nyelviskolában, egy gimnazista idejébe bőven belefér), szinte minden osztálytársamnak volt egy felsőfokú nyelvvizsgája érettségire, volt, akinek mellette volt egy másik nyelvből is egy közép- vagy felsőfokúja.
2017. nov. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahol én tanultam gimiben volt 4 és 5 éves képzés is. Engem anyum konkrétan az 5 évesre akart elküldeni, csak azért mentem a 4 évesre mert az ált.sulis barátnőim is oda mentek. 2 öcsém van, ők másik gimiben de 5 évesre jártak már. Nem is merült fel, hogy az 5 éves gimivel baj lenne vagy hogy miért nem megyünk el 18 évesen otthonról. Pedig elég rossz anyagi helyzetben nőttünk fel, egy szülővel, meg lett volna az oka hogy minél hamarabb elküldjön dolgozni, de neki az volt a fontosabb, hogy tanuljunk. Az 5 éves képzést a nyelvtanulás miatt jobbnak tartotta, ezért értelemszerűen minket inkább ilyenre akart küldeni.

Szerintem a szülők szimplán úgy engedik, hogy a gyerekük érdekeit nézik elsősorban és nem azt, hogy amint nagykorú kivághassa az utcára. Itt inkább az apáddal van a probléma, nem az 5 éves gimivel.

2017. nov. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egyébként igazatok van, mert már 16 évesen is azt hallgattam, hogy más már dolgozott, álljak ki az útszélére kurvulni, be.baszat valami otthonba, hogy csak pár aranyköpését idézzem.

Egy 16 éves kislánynak, aki tényleg jó tanuló is volt, egy légynek nem ártottam, de baj volt, hogy ott voltam a nyakán, mert ő már dolgozott ekkor. De ami nem öl meg az csak megerősít.

Itt kellett volna észbe kapnom, hogy amint lehet tipli van magamtól is. Mindig ez van, hogy pont aki nem érdemli meg, az kapja ezt. Nem sokan bírták volna ki vele épp ésszel.

De persze most veri a mellét, hogy felnevelt, milyen szép és okos lánya van. Másnak ő minta ember, aztán hazajött és úgy behúzott, hogy elrepültem a sarokba.

Csak az a gáz, hogy az állam se igazán támogatja azt, aki úgymond okos, hacsak nem mérnöknek készül.

Sajnálom hogy nekem nem adatott meg az a lehetőség, hogy 23 éves koromig tanuljak, bár nem tettem le az egyetemről véglegesen.

2017. nov. 19. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!