Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnáziumból műszaki egyetemre?

Gimnáziumból műszaki egyetemre?

Figyelt kérdés
Szeretnék mérnökinformatikusnak tanulni. De attól félek, hogy szinte mindenki rajtam kívül szakgimnáziumból fog menni, és pont ezért nagyon gyorsan haladnánk az anyaggal, és kibuknék. Sajnos nem nagyon értem a felső oktatást, valakinek van valami hasonló tapasztalata ezzel kapcsolatban?

#mernokinformatikus;muszaki;egyetem;gimnazium
2017. nov. 22. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Nincs mitől félned! Gimnáziumban alapos képzést kaphatsz és elég lesz ahhoz, hogy műszakin folytasd a tanulmányaidat.
2017. nov. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy erős gimiben simán felkészítenek az egyetemre. És ha végül más érdekel, könnyebb váltani.
2017. nov. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az erős matektagozatos gimnáziumbeliek vannak előnyben. A függvényanalízist a többek alig bírják. MATEMATIKA kell! nem szaktárgyak. Azok középfokon mennek és az egyetemen semmit sem érnek, mindent elölről kezdetek. Matek előkészítőre járj. Kérdezd meg a matek tanárod, mit ajánl.
2017. nov. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Villamosmérnök szakon elsőnek azok véreznek el, akik elektronikai szakközépből érkeztek.

Hogy miért? Mert a matematikai ismereteik gyengék, cserében hamis és indokolatlan magabiztossággal állnak hozzá a mérnöki tudományhoz. Az ember persze azt gondolná, hogy 4 év elektronikai szakközép tananyagával felvértezve gyerekjáték az egyetem - a valóság ezzel szemben az, hogy amit a delikvensek 4 évig tanultak szakközépben, az két, legfeljebb két és fél 90 perces előadás tananyaga...

Tehát, ha mérnökinfó a cél, akkor gimnázium, matematika tagozat a megfelelő választás.

2017. nov. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor ilyen szempontból előnyöm lesz, ugyanis matematikából mindig dicséretes 5-ös voltam, és most érettségi előtt is kiváló vagyok :)
2017. nov. 23. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!