Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egyetemet tudtok...

Milyen egyetemet tudtok ajánlani ha Pc hardverek kell szeretnék foglalkozni?

Figyelt kérdés
Sokat használom a gépemet, folyamatosan építem, szerelgetem, próbálgatok új dolgokat rajta, játszok , és más dolgokat csinálok rajta kb egész szabadidőmben, ergo kb körülötte forog a hétvégén meg a délutánjaim nagy része. Ezért gondoltam arra, hogy valamilyen pc-vel kapcsolatos, lehetőleg hardveres szakra szeretnék továbbmenni. Magamat tanítva otthon tanultam meg rengeteg mindent az alkatrészekről, működésükről, különféle specifikációkról, viszont matekból nem vagyok túl jó. Milyen egyetemet/szakot tudnátok ajánlani?

2017. nov. 24. 08:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha matekból nem vagy jó, akkor az egyetem kilőve. A számítógép-szerelő, -karbantaró (34 523 02) szakképzést javaslom neked.
2017. nov. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetemen nem oktatnak hardverest (máshol se nagyon). Csak ezért ne menj.

Az tény, hogy sok cég szereti kiírni, hogy informatikus mérnök megy a helyszínre javítani, de a csavarhúzónak annyira mindegy, hogy nagyon.

2017. nov. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A jó édes ***** válasza:

Európában sehol - mivel itt gyakorlatilag nem létezik ez az iparág, így ilyen munkaerőt sincs értelme képeznie az egyetemeknek. A távol-keleten vagy az USA-ban elérhető ún. "Computer engineering" képzés, de Bachelor szinten ezzel is max. valami kis céghez tudsz elhelyezkedni. Ez legjobban egyébként a mi mérnök-informatikus képzésünkre hajaz, de, villamosmérnökként vagy mechatronikai mérnökként is tudsz úgy specializálódni, hogy ha nem is PC, de valamiféle hardverekhez legyen közöd (PLC, optoelektronika, szenzorika, stb.).

Viszont ha Intel, Samsung, NEC, nVidia vagy más, iparágilag meghatározó nagyvállalatok tervezőgárdájába szeretnél bejutni, akkor sajnos legkésőbb alapképzés után el kell húzni külföldre tanulni - oda, ahol ezt az ipart kenik-vágják. Magyarországon legfeljebb a gyártási folyamatban dolgozhatsz (teszem hozzá, mérnökként pár év tapasztalat után egyébként nagyon jó pénzért). Itthon gyárt pl. szalagos meghajtót a HP, régen az IBM-nek volt merevlemez gyára Magyarországon, valamint a flex vagy a Jabil foglalkozik még hardveres dolgok bérgyártásával (PC-től mondjuk többnyire ők is elég távol eső területeken). Szoftveresként viszont nem szűkítenéd le ennyire a lehetőségeidet - valamint ma már azért a hard-endnek is kell egy kicsit értenie ahhoz. Matek nélkül mondanom sem kell halott vagy - egyetemi képzés alatt differenciál egyenletekkel kelsz és fekszel.

2017. nov. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát matekból nem vagyok olyan rossz, 4-es az átlagom, de semmi kiemelkedő, középszinten tanulom, és úgy tudom az ilyenekehez minimum az emelt érettségi
2017. nov. 24. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!