Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri így biológia szakra...

Megéri így biológia szakra jelentkezni, vagy inkább válasszak mást?

Figyelt kérdés

2018. májusában fogok érettségizni. Február 15-ig el kell döntenem,hogy hova adom be a jelentkezésemet, melyik egyetemekre, szakokra. De sajnos nem tudok dönteni. Nagyon nagyon sok minden érdekel, imádok tanulni és szinte mindenre nyitott vagyok, minden témában találok valamit ami érdekel, ami lenyűgöz. Biztosan itt is megkapom majd, amit már sok helyen, sok mindenkitől, hogy ez csak nyafogás, és örülhetnék hogy sok minden érdekel, mert van akinek semmi ötlete sincs a jövőjét illetően. Higgyétek el, tudom, hogy az is borzasztó helyzet, de ez is. Állandóan ezen kattog az agyam, hogy mi van a rosszul döntök, mi van ha nem vesznek fel, mi van ha megbánom az egészet.

A fent említett három terület azért eléggé különbözik, de ez a három irány maradt meg, amikben szinte biztos vagyok, hogy tetszene.

Amit a legjobban szeretnék, az antropológia. Egész kiskoromtól kezdve ez volt az álomszakmám. :D Eleinte csak mert láttam egy rajzfilmben és érdekesnek tűnt, aztán rájöttem, hogy történelem, a biológia és a nyelvek az erősségeim. És olyan tudományt, szakmát kerestem amelyben ez a három valamilyen szinten összefonódik, és az antropológia pont ilyen. A problémám, hogy sajnos Magyarországon nincs ilyen szak kifejezetten. Viszont, megoldható lenne. 3 éves biológia alapképzés után külföldön tanulhatnám. Csak sajnos nagyon sok rosszat hallottam pl. az ELTE biológia képzéséről. Illetve azt mondják, hogy nagyon nagyon sok az ilyen alapozó tantárgy amelyek nagy része felesleges, de sokan ezek miatt csúsznak. Illetve, hogy nagyon sok a matematika. Nem tudom, hogy ez mit takar. Mert én eddig csak genetika témakörben találkoztam számolásos feladatokkal, de hát a középiskolás tananyag azért nem olyan durva. Attól félek, hogy ha ezek tényleg igazak, hamar elmenne a kedvem, megbánnám hogy belekezdtem.

Ti mit gondoltok? Hova jártatok, mennyire volt nehéz? Megéri bevállalni? :)

Előre is köszönöm szépen mindenkinek!:)


2017. nov. 25. 22:06
 1/2 anonim ***** válasza:
18%
Jaj ne, egy leendő büfészakos. Én csak azt tudom neked mondani hogyha antropológus leszel le is huzhatod majd a diplomád a WC-n és a mekiben szívesen várnak! :D
2017. nov. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

nem nagyon értem, miért gondolkozol így, miért vannak előítéleteid. Ennek a tudománynak is megvannak a maga szépségei, és nagyon is fontos. Egy olyan tudomány ami ameddig mi itt vagyunk ezen a Földön, fejlődni fog. Egyébként hallottam már ezt nagyon sok mindenkitől, hogy nem fogok vele munkát kapni. És tudod mit, lehet hogy igazatok van, de én nem így szeretnék hozzáállni. Meg akarom próbálni, jobb esetben te tévedsz, rosszabban én, de legalább akkor is elmondhatom majd, hogy én megtettem mindent.

Szóval köszönöm a válaszod, bár nem igazán adtál választ a kérdésemre. De ez itt már megszokott. :)

2017. nov. 25. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!