Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz az, hogy Szeged nagyon...

Igaz az, hogy Szeged nagyon egyetemista barát város? Miben nyilvánul ez meg?

Figyelt kérdés
Illetve a Szegedi Tudományegyetem milyen minőségű oktatást biztosít?
2017. nov. 27. 09:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Abban nyilvánul meg, hogy:

1. Az egyetem az államilag támogatott képzésen tanuló, nappali szakos hallgatók 90%-ának ingyenes bérletet biztosít a tömegközlekedésre.

2. Van egy rakás hallgatóknak szóló program (gólyatábor, gólyabál, télen ingyenes korcsolyaestek, ingyenes éjszakai fürdőzés az Anna-fürdőben, minden héten kari bulik)

3. Szintén az államin tanulóknak jár minden félévben jegyzettámogatás.

4. A városban rengeteg helyen van a diákoknak kedvezmény (étkezdékben, fitness termekben, uszodában és a Napfény fürdőben, SZIN)

2017. nov. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az előzőt még kiegészíteném, hogy lakosság nyolcada (lehet több kevesebb kicsivel a lényeg, hogy sok) egyetemista és szerintem például Kecskeméttel lehetetlen összehasonlítani. Egyetemnek van kettő saját fesztiválja amivel nyitjuk/zárjuk a fesztiválidőszakot (Összegyetemi gólyatábor, Egyetemi napok) ráadásul még augusztus végén itt van még a SZIN is. Van egy hatalmas könyvtárunk ahol rengeteg óra, tanulásra, olvasásra és ismerkedésre alkalmas hely van. A könyvtártól 50 méterre 3 "kocsma" is van egymás mellett ahol lehet egyetemistáskodni. :D


Tömegközlekedés hihetetlen jó (kivétel éjfél és fél 4 között hétköznap), de péntek/szombatra még 2kor van egy busz. Saját példa: én a város legszélén lakok, míg egyik barátom a belvárostól pár percnyire, de ha nem csúcsforgalomban megyek (reggel 8, délután 4) akkor még hamarabb beérek tömegközlekedéssel, mint hogy ő besétál.


Oktatás szempontjából is jó szerintem a méretéből is adódóan (vidéki városhoz képest). 2-3 ezer külföldi hallgató is van, így sok kultúrát is megismerhetsz vagy akár anyanyelvűekkel is beszélgethetsz szinte minden nyelven.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de biztosan még sok dolog van ami már "alapvető" nekem és így nem ugrik be. :D

2017. nov. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!