Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeptemberben Szegeden egyetem...

Szeptemberben Szegeden egyetemista leszek: melyik a jobb választás: kolesz vagy albérlet?

Figyelt kérdés

2013. jún. 28. 17:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
albérlet!
2013. jún. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%

Kedves első, miért? Ezt megindokolnád?


Kérdező, nézd meg az árakat, hogy mennyiért adják ki a kolit, és mennyi az albérlet.. az utóbbi 40 alatt nem nagyon jön ki, a kolesz meg.. háát ki tudja; én szeretnék majd Gödöllőre koliba menni.

2013. jún. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
13%
#1 No igen, kulákéknál jól megy
2013. jún. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
1.vagyok,... nos egy albérletet 3-4-5-en is ki lehet venni, nem kell hozzá gazdagnak lenni
2013. jún. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%

De nem is szabad szegénynek lenni.

Koleszt 10 ezerért már kapsz. Albérlet az simán van 20 ezer (még ha 3-4-5 en vagytok, akkor is). Azért valakinek 10 ezer forint pénz.

2013. jún. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Helyesbítek: 20 ezer forint, akkor ha sokan vagytok - de ennyiért nehéz albérletet kapni. A minimum 25 ezer.
2013. jún. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

10-15 ezerrel lenne több az albérlet.

A pénz, ár helyett egy új szemszögből vizsgáljuk, válaszoljatok: a tanulás, beilleszkedés, ismerkedés, kapcsolatszerzés céljából melyiket ajánlanátok?

2013. jún. 28. 17:46
 8/14 anonim ***** válasza:

Beilleszkedés szempontjából szerintem egyértelmű, hogy a kolesz (gondolom ebbe senki sem fog belekötni). Több az ember, több kapcsolatot tudsz szerezni, könnyebben találsz olyan embert, aki egy szakon van veled.

Tanulás szempontjából sokan rávágnák az albérletet, közben nem feltétlenül az a jobb. Én koleszos vagyok Szegeden (ráadásul a Károlyiba, ami eléggé bulizós hely), nem a legkönnyebb szakon vagyok (felvettek 10%-a jut el időben az államvizsgáig), mégis tudok tanulni és aludni. A tanulás csak rajtad múlik, akárhol vagy (meg amúgy is van tanulószoba).

Van egy ismerősöm, nagyon hasonló szakra jár, mint én (tantárgyak kb 85%-a ugyan az), full egyedül van egy albérletben, de mégis azért rosszabb eredményeket ér el (pedig én se vagyok zseni v ilyesmi, nálam is vannak jobbak).

Szóval az albérlet nem garantálja, hogy penge leszel tanulásból.

2013. jún. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
kedves 8as! megkérdezhetem,h melyik szakra jársz?
2013. jún. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkettőben hosszú éveket töltöttem egyetem alatt, és a kollégiumot javasolnám. Az albérletnek annyi előnye van, hogy nyugisabb, tágasabb, és szabadabban mozoghatsz, élhetsz. Viszont nagyon drága, még ha többen is vagytok. Én általában 20-25 ezret fizettem havonta úgy, hogy 4-en laktunk együtt 2 szobás lakásban. Egyszer volt, hogy 15-ből megúsztuk, de az a lakás olyan is volt, hadd ne részletezzem...


Ezzel szemben egy 15-18 ezres kollégium teljesen kulturált, jól felszerelt, nagyon gyors internettel. És nem kell főbérlővel veszekedni, számlákkal bajlódni, gázon spórolni és stresszelni, egyszerűen minden hónapban beviszed a fix összeget és le van rendezve. Meg természetesen itt van az igazi egyetemi élet. Nagyon kellemes dolog lemenni lakótársakkal órák után egyet (vagy többet) sörözni, vagy valamilyen elborult játékra benevezni, aminek a képeit másnap buzgón törölteted FB-ről:)


Nekem nagy élmények voltak koleszos félévek, ha nem vagy nagyon bezárkózott, akkor azt ajánlanám mindenképp.

2013. jún. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!