Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki fognak rúgni az egyetemről,...

Ki fognak rúgni az egyetemről, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy tárgyam nem sikerül 3.tárgyfelvélelre sem. Lehetne kérni déláni kérvényt 4.tárgyfelvéltelre,de szerintem semmi értelme.

Utálom a szakomat, utálom amit tanulok,már első félévtől.

A szüleim erőltették rám ezt a szakot.

Most 3.féléves vagyok. Nagyon sok tárgyammal el vagyok maradva, az én hibám,egyszerűen aig tanultam,utálom az összes tárgyat,kiráz a hideg az egész szaktól.

Gimiben majdnem kitűnő voltam,ezért is furcsa a szüleimnek,hogy mi történt : utálom amit tanulok,az.

Senkinek nem kívánom az elmúlt egy évem,hogy micsoda szenvedés azzal foglalkozni,amit utálsz.

Megtaláltam,utánanéztem,mi az a szak,ami érdekel,amit szívesen csinálnék,méztem mintatervet,lehetőségeket: nemzetközi gazdálkodás. Nagy hülyeség így 1,5 év “kamuszak” időhúzás után elkezdeni szeptembertől?

Titokban jelentkeznék, a szüleim csak akkor tudnák meg,amikor felvettek. (Különben megölnének)

20L



2017. nov. 30. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nincs értelme folytatni azt amit nem szeretsz. Mert ha elvégeznéd, akkor sem azzal a végzettséggel dolgoznál. Félre kell tenni a szülők és mások elvárásait és kizárólag a magad elvárásainak felelj meg. Akkor leszel boldog és sikeres.


"Olyan munkát válassz, amit nagyon de nagyon szeretsz csinálni, hogy soha életedben ne kelljen dolgoznod egyetlen napot sem."


"A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van."

(Bob Dylan)


"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz, amit akarsz, és nem azt, amit mondanak."


Én már tudom, régen csináltam mások elvárásai szerint boldogtalanul és sikertelenül, ma meg élek a saját örömömre boldogan és meglepően sikeresen.

2017. nov. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jelentkezz az általad választott szakra /akár titokban is/, és a hátralévő idő alatt próbáld meg felkészíteni a szüleidet a döntésedre. Elvégre nem élheted más életét!
2017. nov. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
mindenféleképpen jelentkezz oda amit szeretsz. Ez volt az a pillanat ami miatt a szuleidnek fel kell tudni ismerniuk, hogy hiba volt rád erőltetni ezt a szakot, amit nem szeretsz. Szerintem te is tudtad valahol mélyen, hogy el fog jonni az a pillanat, amit a szuleid is látnak kivulrul, hogy ez minden szemszogbol kudarc. Mellesleg milyen szakon vagy most?
2017. nov. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
És tudnád egyedül fizetni a másik egyetem költségeit?
2017. nov. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egy társadalomtudományi szakon.
2017. nov. 30. 17:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass a szüleidre. Azt tanuld, amit szeretsz, ami érdekel. Jelentkezz nyugodtan. Annyira nem értem az ilyen szülőket, miért kell a saját gyereküknek rosszat akarni? Sok sikert. Még nem maradtál le semmiről.
2017. dec. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
az élet rövid,és te fogod leélni a saját életedet,nem ők.
2018. febr. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!