Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Semmelweis Egyetem-gyógytornás...

Semmelweis Egyetem-gyógytornász. Valószínű erre a szakra fogok járni szeptembertől, és lenne pár kérdésem pl. miket tanulnak? (bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Igazából orvosira mentem volna, de nem lesz elég pontom, Debrecenbe meg nem szeretnék menni. Úgy gondoltam, hogy az 1. évet gyógytornász szakon elkezdem, jövőre pedig újra megpróbálom az orvosit. Milyen tantárgyak vannak első félévben? Mennyire hasonlít az orvosihoz? Esetleg van olyan lehetőség, hogy ha gyógytornász szakon levizsgázok,azt elfogadják orvosin is és nem kell újravizsgáznom? Nagyon jó lenne ha valaki gyógytornász hallgató válaszolna! Köszi
2010. jún. 1. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Miért nem szeretnél Debrecenbe menni?

Szerintem ha mindenáron orvosira akarsz menni, akkor ne pazarold az államilag támogatott féléveid. Lehet egyszer még jól fog jönni. Inkább vmi OKJ-s képzést csinált, az első úgy is ingyenes.

Amúgy gyógytornász képzésen gondolom van anatómia, de annak aztán köze sincs az orvosi szinthez. Semmilyen tárgyadat nem fogod tudni elfogadtatni, erre készülj fel.

Max ha tanulnak latint, akkor azt...

2010. jún. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
menj akk mentőtisztnek v ápolónak, ott tanulnak patológia, biokémia, anatómia, stbstbstb
2010. jún. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első 3 szemeszterben (nálunk legalább is PTE-ETK) alapozó tantárgyak vannak, amik diet., gyógyt., ápoló és mentőtiszteknél ugyan azok. Tehát mind a 4szak együtt tanul. Az első félévben sejtbiosz, bikém., latin amik fontos, húzó tárgyak a többi, menedzsment, eü-i jog, pedagógia, egészség szoc., biofiz., stb... plusz a gyakorlati órák, mint elsősegély nyújtás, modern betegellátás eszközrendszere. Második félévben a kemény tárgyak anatómia, élettan, latin II. (ezekkel kell küzdeni:)) etika, kommunikáció, pszicho, egészség nev. és fejl., szocII., diet. plusz ápolástan gyakorlat stb.... Nálunk is sokan voltak, akiket tavaly nem vettek fel orvosira, de elkezdték a jelenlegi szakukat és nagyon megszerették. Én mondjuk alapjáraton nem szerettem volna orvos lenni, úgyhogy a saját nevemben nem tudok nyilatkozni erről. Sok sikert a felvételihez, hátha még is sikerül.:)
2010. jún. 2. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ne kezdd el, csak mennek a féléveid,(egy félév orvosin 1,5 millió körül van!) és félő, nem fogsz tudni felkészülni 3 hónap alatt az érettségikre. Arról nem is bezsélve, hogy a többség általában elkezdi, mondván félévkor abbahagyja, aztán a végén ottragad! :)
2010. jún. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:)

Először is, nem akarok 1 évet eltölteni a semmivel. Őszig pedig biztosan fel tudok készülni az érettségire, úgyhogy azzal nincs probléma. Aki felsorolta a tantárgyakat, annak köszönöm, elég érdekesnek hangzik, és mégiscsak van egy kis köze az orvosin lévő tárgyakhoz.

Az államilag támogatott féléves válasszal kapcsolatban: nem is biztos, hogy magyarországon fejezném be az egyetemet, úgyhogy ez nem szempont.

2010. jún. 2. 15:40
 6/6 anonim válasza:
100%
Én úgy hallottam, hogy Magyarországon elég jó az orvos képzés... Gyógytornász hallgató vagyok Debrecenben és anatómiából boncterembe vagyunk minden héten. Külföldön a hallgatók orvosisok jó ha egyszer látnak hullát egy félévben... Itt még a gyógytornászoknak is kötelező...
2012. ápr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!