Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az általános iskolai esetről?

Figyelt kérdés

Egy 6 vagy 7-es osztályban történt, hogy rajzórán, amely egy lazább óra, nagyobb a rendetlenség az órán, az egyik kislány haját valakik a mögötte ülők közül levágták/befestették/megégették, (már nem emlékszem pontosan melyik volt, nyilván csak egy-két tincsről volt szó), és a dolog az osztályfőnök fülébe jutott. Aki pedig elég szigorú és kiabálós fajta volt. Megpróbált kideríteni, hogy ki a tettes, de senki sem vállalta föl. Így ház az lett a büntetés, hogy az egész osztályt bezárta a tanterembe, és ott kellett maradniuk rendes tanítási idő után is a teremben órák hosszát egészen késő délutánig. Állítólag volt szülő aki megtudta, (gondolom a egyik gyerek felhívta), és kispárnát vitt be a gyerekének, nem tudván, hogy meddig kell büntetésből bent maradniuk.

Ráadásul a tanár azóta az általános iskola igazgatója lett. Szerintetek ez jogszerű, vagy igazságos?



#általános iskola #tanári visszaélés
2017. dec. 8. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Se nem jogszerű se nem igazságos, a kollektív büntetés.
2017. dec. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Melyik háború volt igazságos?
2017. dec. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Elég enyhe büntetés.
2017. dec. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem teljesen vállalható büntetés. Nagyon hiányzik a felelősségtudat és a "csapatszellem"
2017. dec. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Én ha egyik 'fogságra ítélt' gyerek apja lettem volna biztos nem párnát viszek be, hanem csak magamat, és úgy elküldöm a k anyjába a tanerőt ha nem engedi haza a gyerekem, hogy azt megemlegeti. Ha kell akkor tetlegességig is fajulna a dolog ha ellenáll a tanár és nem engedi el a gyereket haza. Ez jogtalan fogvatartás ,plusz személyi szabadság korlátozása. A senkisemmi tanár nem rendőr és nem főügyész aki elrendelhet fogvatartást meg nyomozást! Milyen jogon bünteti az ártatlan gyerekem más hibájából? Derítse ki ,ki volt a tettes ha nem tudja akkor menjen mindenki haza időben.
2017. dec. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Miután mindenki csak hőbörög...

Szerintetek mi lett volna a helyes eljárás? Annyiban hagyni csak úgy a dolgot?

Ha a te gyereked haját vágták volna le órán?

Tanár pedig csak széttenné a kezét, hogy bocs, nem tudom ki volt és ennyivel elintézve?

2017. dec. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18%

Utolsó,

a kérdésben szerepel, hogy a válaszod 2/3-ában ecsetelt megoldás nem működött. Tehát még mindig ott vagyunk, hogy a gyereknek le van vágva a haja, tettes nincs meg, a tanár tekintélye kb a béka segge alatt, mert leordítva le lett mindenki (leszidva, számonkérve ki hogyan értelmezi), de a tettes nincs meg, nincs következménye a tettének. Szóval ismét kérdezem, mi a megoldás? Nincs büntetés, mert nem vállalja a tettét aki elkövette? Nincs tekintélye a pedagógusnak?

Másik felére reagálva, a kérdésből kitűnik, hogy a szülők tudtak a dologról, ha már párnákat vittek be. Nem látom értelmét tovább agonizálni rajta, hogy ki hogyan tudta meg és mikor. Nyilván, ha nem ér haza a gyerek, a szülőt elfoghatja az aggodalom, de itt, az én értelmezésem szerint ez nem állt fenn.

Persze minden szülő és gyerek egyenlőbb egy kicsit, mint a többi, pont ezért nincs tekintélye a pedagógusnak, mert az egyenlőbb szülő megy verni az asztalt. Közben meg, pont az egyenlőbb gyerek az aki nagyon sok esetben (ha nem is közvetlen elkövetője, de) résztvevője a határon túlmenő csínynek. (Valószínűleg ezt a gondolatmenetet csak az érti aki csapatsportolt, mit is ad a közösségnek, ha mindenki a közösség többi tagja előtt és tagjáért is felel a tetteivel)

Szóval, mégis mindenféle provokációtól mentesen, mi lett volna a helyes eljárás? Ott sír a megnyír gyerek, tanár tekintélye a béka segge alatt, tettes nincs meg.

(Nyilván még mindig nem a bezárás a tökéletes megoldás, de akkor mi?)


#7-es voltam

2017. dec. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%
Elolvastam az első két bekezdést, rendőrség, meg gyilkosság, meg egész falu bezárása... sikerült megragadni a léyneget, gratulálok. Remélem nincs még gyereked:)
2017. dec. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%

Érdekes, először nem jó a kollektív büntetés, a második felében a válasznak már igen...;)

Jó lesz ez így

2017. dec. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
94%
Ez személyi szabadság korlátozása. De a lány csak tudja ki nyúlt a hajához, így az elkövetők se maradnának ki a büntetésből.
2018. márc. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!