Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek 23 évesen beiratko...

Szerintetek 23 évesen beiratkozni történelem alapszakra nem késő?

Figyelt kérdés

Érdekel a történelem, csak nem láttam akkor (érettségi után) értelmét neki. De most mégis gondolkozom rajta.

Sajna kihagytam 2 évet munka miatt, és eléggé megkopott a tudásom. Minden téren.


Vélemények? Vagy érvek s ellenérvek?



2017. dec. 9. 18:38
 1/8 anonim válasza:
100%
Sosem késő, csak egyre nehezebb lesz, mert valamiből élni is kell sajnos.
2017. dec. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Dehogy késő! És milyen további terveid vannak vele az egyetem elvégzése után? Meg fogsz tudni élni belőle?
2017. dec. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem késő. Ha nem jártál még egyetemre nem tudod , de sokan vannak úgy, hogy nem rögtön gimi után jönnek egyből.

Van aki dolgozik,van aki világot lát, van aki másik szakot kezd el gimi után..Aztán mind kilyukadnak a szakon és pár évvel idősebbek, mint azok, akik a gimiből egyből mentek.

Ebben semmi ciki nincs.

Nekem van olyan csoporttársam, akiről véletlenül tudtam meg, hogy már van egy szakmája is és pár évvel idősebb nálam.

Nem nézi senki, nem fontos, nem ítélnek el stb.

Ezek miatt ne aggódj.

A kérdés legfeljebb az, hogy kell e munka a megélhetésedhez? Ha igen, akkor egyetem mellett hogy tervezed?

Levelezőre mész vagy nappalira?

Ha nappalira és dolgoznál is mellette elég intenzíven, akkor egy kis csúszásra lehet számolni. De nem törvényszerű.

Megoldható a kettő együtt is, nézz utána a levelezőnek és a nappalinak.

Szerintem vállald be, nem vagy elkésve.

2017. dec. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%
23 évesen sem késő egy hasznavehetetlen diplomát szerezni! Sosem késő, mert mindig felesleges lesz!
2017. dec. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy késő. Sokan 30 felett kezdenek bele új szakba és őket sem nézi le senki. Tanulni sosem szégyen.
2017. dec. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem késő, ha hobbiból csinálod, de 23 évesen talán érdemesebb lenne olyan szakot választani, amire van kereslet a munkaerő piacon (azaz később találsz vele jól fizető munkahelyet).
2017. dec. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos csatlakoznom kell az előttem szólókhoz. Tanulj valami olyan szakot, ami versenyképes a munkaerőpiacon. Azt kell mondanom, hogy csak azért elkezdeni történelmet tanulni, mert érdekel, időpocsékolás. Igazából az ilyen szakok arra való, hogy valaki hobbiból járjon ezekre, akinek már biztos anyagi háttere van. Inkább az anyagi háttered megteremtésével törődj, és ehhez nem a töri szak a megfelelő... Hidd el, pofára fogsz esni, ha elvégzed, mehetsz koldulni könyvtárakba és múzeumokba 80-100 ezer forintos fizetésekért. Nem egy ilyen példát láttam. De ha már mindenáron törit akarsz tanulni, akkor jelentkezz tanárnak, annak egy fokkal több értelme van (ugyanazt megtanulod, mint sima töri szakon, de mellé tanári szakmát is kapsz a kezedbe, bár az sem egy vonzó szakma...).
2017. dec. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7. Csak a tanári esetében kell még plusz 1 szak, úgy viszont már elég húzós. Én is leadtam anno a nyelvszakot, s átmentem sima töri alapszakra.
2023. jan. 3. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!