Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor lehet majd jelentkezni...

Mikor lehet majd jelentkezni egyetemre? És mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

Szlovákiába szeretnék majd felvételt nyerni a Selye János Egyetemre

Viszont nem tudom, hogy hogyan is kell jelentkezni egy egyetemre

Februárban lesz majd nyílt nap az egyetemen, amit megszeretnék majd látogatni, gondolom nyílván ezutáni időpontban kell jelölgetnem az egyetemeket majd


Valaki leírná a jelentkezés menetét? Illetve azt hogy az érettségiző osztályokban erről várhatóan mikor ejt majd szót az osztályfönök?

Tehát milyen adminisztratív dolgokon kell majd átesnem ?


Ha esetleg valaki leírná a saját tapasztalatai alapján, hogy nála hogyan és miként történtek a dolgokat akkor annak nagyon örülnék



2017. dec. 13. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Könyörgöm...egyetemre mész, ennyire ne legyél életképtelen.


Máskor ilyen esetben az legyen az első dolgod, hogy google-ben rákeresel arra amire kíváncsi vagy (jelen esetben Selye János Egyetem), majd a megjelenő lehetőségek közül kiválasztod a legrelevánsabbat, majd értelemszerűen eligazodsz a honlapon. Légy szíves ennyire legyen már fontos neked ez, ha egyszer Te akarsz egyetemre menni.


Egyébként azért kikerestem neked, hogy én se csak haszontalanságot válaszoljak:


Az alaphelyzet az, hogy te Szlovákiába akarsz egyetemre menni, így nem a magyar felsőoktatási jelentkezési rendszerben kell részt venned. (ami a felvi.hu portálja) Azt nem írtad amúgy hova valósi vagy, de ha magyarországi, (és nem megszokott, hogy a diákok Szlovákiába mennek tanulni (nem tudom, van-e ilyen az északi régiókban) akkor valószínűleg erről nem fogsz az iskolában tájékoztatást kapni. Máskülönben általános szabály, hogy az osztályfőnöködtől kérdezd meg ezeket, különösképpen azt, hogy fog-e erről beszélni és ha igen, mikor. Ha Szlovákiában élsz, akkor a többi kérdéseddel is érdemes hozzá fordulnod.


Ez az egyetem honlapja, sok hasznos infót találhatsz meg itt: [link]

Többek között itt a jelentkezőknek szánt oldaluk:

[link]

A bal oldali menüben megtalálod a "Jelentkezésről", "Jelentkezési határidő", "Jelentkezési díj" füleket.

Az adminisztrációs lépéseket tekintve ennél jobban én sem tudom leírni:

[link]

Ezen kívül nem tudom érint-e, de találtam egy ilyet is:

[link]

Én nem értem, de gondolom, ha téged érdekel, akkor megtalálod a módját, hogy megértsd.


A jelentkezési határidő 2018.03.31. (Gondolom alapképzésre mennél.) Vedd viszont figyelembe, hogy a magyarországi felsőoktatási intézményekbe való jelentkezés határideje február 15, azaz másfél hónappal korábban van. Ha mégsem tetszik a februári nyílt napon az egyetem, a magyar rendszerbe már nem biztos, hogy tudsz jelentkezni. (Ugyanígy, ha oda nem vesznek fel, és a magyarba nem jelentkeztél, akkor nem fogsz tudni továbbtanulni csak jövőre. A két rendszerbe egyszerre is jelentkezhetsz.)


A jelentkezési díj 25/50 euró attól függően, hogy elektronikusan vagy postán adod le a jelentkezésedet.


Ahogy néztem az egyetemnek saját felvételi rendszere van (lehet, hogy nem) ezért ha emellett más szlovákiai egyetemet is szeretnél megjelölni (bár elvileg ide (szint?) mindenkit felvesznek), annak külön nézz utána.

2017. dec. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem igazán erre gondoltam, a honlapot nyilván felkerestem és megnéztem


Arra vagyok kíváncsi, hogy az hogyan müködik amikor azokat az egyetemeket (amiket magamnak kiválasztok) azokat hol kell majd jelölnöm, illetve hogyan kapok majd tájékoztatást, hogy felvettek e vagy sem

Az iskolámon keresztül folyik ez ? hogy Ők küldik el a jelentkezésemet?

( Teljesen tudatlan vagyok ebben a témában, remélem viszonylag érthetővé tudtam tenni azt, hogy mire vagyok kíváncsi )

2017. dec. 14. 13:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Értem. Csak mivel az egyetemmel kezdted én arra koncentráltam.


Így is csak részben más a válaszom, illetve továbbra is hiányzik egy-két infó.

Erre az egyetemre csak azon a jelentkezési platformon keresztül kell jelentkezni.

A továbbiak attól függenek, hogy melyik országban érettségizel, és melyik országokban szeretnél jelentkezni.

A magyarországi egyetemre (is) jelentkeznél, akkor a felvi.hu rendszerét kell használnod, itthon ugyanis központi felvételi rendszer van. Ha magyarországi középiskolában érettségizel, akkor azokat az adataidat értelemszerűen kell feltöltened (középiskolai eredmények, érettségi eredmény, stb.). Ha határon túlról jelentkezel magyarországi egyetemre, akkor ezeket tartsd szem előtt:

[link]

Itthon egy jelentkezési platformon kell megadnod mindenféle adatot, ún. Ügyfélkaput kell létrehoznod egy okmányirodában, majd azon keresztül hitelesíteni a jelentkezésedet (az interneten). Ha jól emlékszem postai úton is megteheted ugyanezt, de az jóval bonyolultabb. Persze ha határon túli vagy lehet az a megoldás működik csak, ezt nem tudom. Az eljárás díjmentes három megjelölt szakig.


Ha a Selye János Egyetemen kívül is csak szlovákiai egyetemekre szeretnél jelentkezni, azok módjáról az egyes egyetemek honlapján/egyéb elérhetőségein tudsz érdeklődni. Ott ugyanis nincs egységes központi felvételi rendszer, az egyes egyetemek maguk határozzák meg a felvételi módját. Általában ennek (mint ahogy az említett egyetemre már írtam is) díja van,amit egyetemenként külön-külön be kell fizetned (átutalás, posta, stb.).


Azt, hogy az osztályfőnököd mikor fog erről beszélni továbbra sem tudom, de ha még nincs szünet, akkor egyszerűen kérdezz rá. Ő biztos még jobban el fog tudni igazítani. Nekünk szeptembertől kezdve téma volt, mindenkivel személyesen elbeszélgetett a céljairól, a megjelölni kívánt helyekről, és az egyik osztálytársamat megbízta azzal, hogy tájékozódjon, és tartson egy előadást a jelentkezéssel kapcsolatban. (Ez valószínűleg januárban volt, mert a rendszert ha jó tudom csak decemberben nyitották meg, addig az osztálytársunk sem kaphatott infókat első kézből.)

Ez viszont csak az én esetem, valójában ez neked nem sokat számít. Akár az is elképzelhető, hogy semmit sem fog mondani az osztályfőnököd (pláne, ha nem jellemző, hogy a diákok egyetemre mennek), úgyhogy mindenképpen vedd te magad kézbe az ügyet, és ha valamire kíváncsi vagy, kérdezd meg, ne várd, hogy egyszer csak lepottyanjon a válasz. :)

2017. dec. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, mire leírtam a válasz első felé, elfelejtettem a kérdésed végét, csak az iskola, mint téma maradt meg.


Nem az iskoládon keresztül zajlik, neked magadnak kell leadnod a jelentkezést.

(Annyi dolgod lehet esetleg velük, hogy ha jól értelmezem, és olyan szlovákiai középiskolában tanulsz, ahogy elektronikus napló van, akkor lehet, hogy abból kell kivonnod egy igazolást a jegyeidről.)


Magyarországon július 25 körüli csütörtökön szokott eredményhirdetés (pontszámhirdetés) lenni, ekkor hirdetik ki, hogyan alakulnak a ponthatárok. Ez alapján már tudod, hogy felvettek-e. Ha igényled erről még SMS-t is kaphatsz, egyébként e-mailben fognak értesíteni, talán levelet is kapsz.


Szlovákiában az egyes egyetemek nem tudom mikor hirdetnek eredményeket, ezt majd a nyílt napon kérdezd meg.

2017. dec. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igazad van, hogy bővebben is írhattam volna

Ez nekem egy B tervként szerepel, hogy Szlovákiába megyek a Selyére

Mo-n tanulók, Mo-n is jelentkeznék egyetemekre, ha nem az jönne össze amire szeretnék menni akkor maradna a Selye

Köszönöm a válaszaidat!

2017. dec. 15. 21:34
 6/6 anonim válasza:
100%
A Selye Janos Egyetemre mindenki felvetelt nyer, aki rendelkezik erettsegivel! Nincs olyan rendszer mint Mo-n, hogy kihirdetik sikerult-e vagy sem, nincsenek ponthatarok stb... viszont azert bent maradni is tudni kell ha mar felvettek, sokan elfelejtik :)
2018. jan. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!