Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor lesz lehetőség jelentkez...

Mikor lesz lehetőség jelentkezni egyetemre?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok, a témában teljesen tudatlan, de tényleg

Nem igazán adtak még semmilyen tájékoztatást nekünk ebben a témában, nem is tudom hogy mikor fognak és egyátalán ki


Tudom, hogy majd hova szeretnék menni tovább tanulni a kérdéseim azok lennének hogy


a jelentkezés menete az hogyan zajlik?


A jelenlegi iskolámhoz ez kapcsolódik?( rajtuk keresztül folyik ez?vagy mindent magamnak kell intéznem?)


Mikor lehet elintézni a jelentkezést ?


Nagyon örülnék ha ebben valaki segítene



2017. dec. 14. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:

felvi.hu-t nézd át alaposan.

Jelentkezés: én idén jelentkeztem, szerintem most is így van: január elejétől lehet jelentkezni, és febr közepe a végleges határidő. Utána módosíthatsz a sorrenden, törölhetsz jelentkezést, de többet nem adhatsz hozzá (ez kb július első hetéit tart).

A jelenlegi iskoládtól ez független. Nálunk az ofő mindig szólt, ha volt valami, de abszolút mindent te kell csinálj (hitelesítés, doksik feltöltése, stb). Ha van még konkrét kérdésed, írhatsz privatban akár (de a felvi.hu a tuti forrás - az eduline pedig nem az!).

2017. dec. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A felvi.hu-n kell utánanézned a dolgoknak valóban, nagyjából magadnak kell majd megcsinálnod.

A felvi.hu-n kell majd regisztrálnod és innen tudod majd intézni az e-felvételidet is. Majd meg kell adnod az adataidat, a válaszott helyeket (ingyen 6-ot jelölhetsz meg, afelett fizetni kell érte) és a már meglévő eredményeket (pl. korábbi év végi jegy vagy nyelvvizsga). Utána majd fel kell tölteni a szükséges és már rendelkezésre álló dokumentumokat (pl. bizonyítvány, érettségi), de erre a jelentkezés után, később is lesz lehetőséged mert még egyszer megnyitják a felületet és akkor lehet adatokat módosítani, sorrenden változtatni illetve ekkor is tudsz dokumentumokat feltölteni, hiszen a jelentkezéskor te még nem tudsz mindent igazolni mert még csak később kapsz bizonyítványt stb.. A jelentkezés pedig a hitelesítéssel zárul (e nélkül a jelentkezés érvénytelen) és ezt ajánlott ügyfélkapunk keresztül megtenni, hiszen az gyors.


Remélem jól írtam le, én is idén jelentkeztem, de azért nem emlékszem mindenre. Ugyanakkor szerintem abszolút érthető a rendszer és ki lehet rajta igazodni, mindenhol kiírja, hogy konkrétan mit kér, mit kell beírni és szépen végigvezet rajta, mindenhol van információ és elmagyarázza a dolgokat, ha valamit véletlenül nem töltöttél még fel stb., akkor azt jelzi és egyébként mindig mindenről kapsz majd értesítést, amit neked figyelned kell.


Ha jól tudom, akkor a szeptemberben induló képzésekre december második felétől, február 15.-ig lehet jelentkezni, olyan július eleje környékén szokott lenni az adatmódosítás, sorrendmódostítás stb., és majd július végén derül ki, hogy felvettek-e vagy sem.

2017. dec. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!