Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Személyes konfliktus miatt...

Személyes konfliktus miatt lehetséges a tanárváltás kérelmezése?

Figyelt kérdés

Egyik tanárommal korábban egy komolyabb konfliktusunk volt és az eset óta a dolgozataimat folyamatosan elégtelenre értékeli.

Úgy érzem nem igazságos, amit tesz.Tanulmányi előmenetelemet nem segíti, és nyíltan megaláz az osztály előtt. Mit tehetek ilyen helyzetben? Kérelmezhetem az igazgatótól a tanárváltást a szüleimmel?

Érettségi előtt állok, minden más tantárgyból kitűnő vagyok, de ebből az egyből bukásra állok.


2017. dec. 18. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Beszélhettek az igazgatóval, annak semmi akadálya. Hogy eredménye lesz-e az más kérdés. Persze az is kérdés, hogyan képzeled a tanárváltást. Persze ha több csoport van, akkor egyszerű.
2017. dec. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Kérelmezheted, de miattad nem fognak év közben váltani, mert az borítaná az egész órarendet. Kérjétek, hogy más szaktanár az iskolában nézze át a dolgozataidat, végső esetben osztályozó vizsgát is kérhetsz akár független vizsgabizottság előtt.
2017. dec. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ilyen tanárok ellen, ha más nem két lehetőség van;


1. lesz@rni nagy ívben

2. suliváltás

2017. dec. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges... azonban nem fogják megtenni.


Amennyiben te tanultál a dolgozatra és ennek nyoma is van a papíron, akkor szülővel irány már holnap az igazgató/osztályfőnök. (Nem is értem.. milyen szülő és egyben diák az, aki majdnem december végéig vár, ha tudja, hogy nem fair, ami megy?)


Utána az igazgató behívja a szaktanárt is és elindul a beszélgetés.

Ilyenkor a szülő kérheti, hogy mutassa meg a diák dolgozatait(meg kell őriznie a tanárnak..) és nyugodtan lehet kérni az igazgatót, hogy nézzék meg a többi dolgozatot is...(Mármint ugyanolyan válaszok esetén az egyik fél kap pontot a másik pedig nem.)


Ha valójában tanultál rá, helyes válaszokat írtál oda és úgy egyest adott, szerintem a szüleid és te is már rég hatalmas botrányt csaptatok volna ki.

De ha mégis ennyire nyámnyilák vagytok, akkor lehet intézkedni.. hidd el ha tényleg úgy van, ahogy mondod, akkor az igazgató is a ti pártotokat fogja majd, mert ő sem akar nyilvánosságot és további pereket.

2017. dec. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérni mindent lehet :)

Amire azonban jogod is van, az a független vizsgabizottság kérése: ekkor az év végi jegyedet ők döntik el, függetlenül az évközi jegyeidtől. Fizetni kell érte.

[link]

2017. dec. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!