Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem órák felvétele?

Egyetem órák felvétele?

Figyelt kérdés
Tehát sok helyről hallom, hogyha valaki bukik tárgyból/tárgyakból és nincs meg a kellő számú kredite, akkor felvesz plusz órákat. na most én most kezdtem az egyetemet, az első szorgalmi időszakomnak most lett vége, és a netről letöltöttem egy dokumentumot amiben a 7félév tárgyai vannak ott,hogy melyik félévben miket kell felvegyek. de lehetőség van arra is hogy felvegyek olyan órákat,amik nem kötelezőek,vagyis nincsenek rajta a lapon? és ennek csak annyi az értelme hogy megkapom az értük járó kreditpontszámot? mert ismerősöm azt mondta(mindketten gépészmérnök hallgatók vagyunk), hogy mikor bukott matek 1ből, nem vehette fel következő félévben a matek kettőt, és a hő és áramlástant sem(ez nálam is így van most is), és vállalkozástant, azt hiszem etikát és hasonlókat vett fel helyette, hogy "meglegyen a kreditszám". kifejtené ezt nekem valaki? nagyon köszönöm!

2017. dec. 20. 19:19
 1/6 Roflkopter ***** válasza:
100%

Az a bizonyos lap amit letöltöttél az egy mintatanterv. Elméletileg azt kell követned, hogy a legeffektívebben haladj a tanulmányaiddal, de ez csak egy séma. Gyakorlatban azokat a tárgyakat veszed fel amelyikeket akarod, ha nincs előkövetelménye a tárgynak.


Tehát nem muszáj aszerint haladnod de muszáj megcsinálni a kötelező tárgyakat.

2017. dec. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%
Csak akkor szerezd meg más szakok mintaterveit is szerintem
2017. dec. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
*Vagy,ha a Neptun tudja listázni az összes meghirdetett tárgyat a félévre vonatkozóan,az is király, de valszeg akkor neten fönnvan a többi is, ha azt az egyet megtaláltad, de talán tudja listázni is.
2017. dec. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
már aholo lehet iylet. nálunk nem lehetett választhatót se felvenni ert nem volt. tehát ha csúsztál jó eséllyel buktad az államit.
2017. dec. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
17%
kivéve persze a végén , államviszgánál azt 1- félévvel el lehetet tolni.
2017. dec. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

neptunban ugye órarendtervező még nincs, ha a tárgyfelvételnél kiveszem a pipát a "csak a meghirdetett tárgyak" írás mellől(ha be van pipálva nem dob ki semmire semmit, csak a mintatanterv szerinti 6órámat) és a "mintatanterv tárgyai" helyett a "minden további intézményi tárgy"-at jelölöm be,akkor dob ki mindent az égadta egy világon,amit az iskolában tanítanak.

van egy harmadik lehetőség is, amivel kiadja a 7féléves,csak a szakomhoz tartozó órákat. most ha én ezeket felveszem majd kredit miatt, (pl előre tudnék hozni hegesztést 4.félévből vagy hasonló, vagy valami hülyeséget, pl kommunikáció,életmód menedzsment, emberi erőforrások meg hasonló ökörségeket) akkor ezek is beleszámolnak? nem tudom írtam-e, gépészmérnök leszek, ilyen órákhoz közöm sincs. remélem érthető a problémám,köszönöm még egyszer!

2017. dec. 22. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!