Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE TKK osztatlan matematika-...

ELTE TKK osztatlan matematika-informatika tanári szak?

Figyelt kérdés
A TTK és az IK épületein kívül vannak máshol is órák? Az informatika része mennyire indul az alapoktól (főleg a programozás részére gondolok itt, mert csak középszintű érettségim van belőle)? Aki ide jár, tudna mesélni egy kicsit a szakról?

2017. dec. 23. 10:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy nem oda járok, de azt tudom, hogy programtervező informatikán is az alapoktól kezdenek mindent (nyilván elég nagy ütemben egy középiskolás oktatáshoz képest - de ez minden kurzusra igaz). Így ebből gondolom, hogy tanári szakon se kell ettől félni.
2017. dec. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

1. felevben programozasi alapismeretekkel kezdtek :)

azt hiszem par ora van a btkn is, mint pszichologia meg ilyenek, de lehet en tudom rosszul, ez tantervfuggo, meg hogy hogyan veszed fel az oraidat.

Az info szakrol nem tudok meselni se a matekrol de van ismerosom aki programtervezo informatikuson van az ELTEn :)

2017. dec. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Neked a szakos óráid a lágymányosi campuson lesznek. Azon kívül pedagógia-pszichológia PPK-n (Kazinczy utca, 7.kerület) és lesz egy anyanyelvi kritériumvizsga nevű dolog, amit a BTK-n kell teljesíteni.
2017. dec. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! #3, te tanárira jársz/jártál? Ez az anyanyelvi kritériumvizsga dolog mennyire durva?
2017. dec. 24. 18:19
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem választanám ezt.

Ha érdekel a téma, akkor inkább ne tanáron közelítsd meg.

Bár ha elvégzed, akkor lesz munkád, sőt kapkodni fognak érted, de egyszerűen ezért a szakért annyit szívsz, hogy az valami borzasztó.

Meg alapvetően természettudományos tanárként, különösen biosz-kémia, matek-fizika és ezek kavarodó párjainál (infóval is).

Egyszerűen mivel kevés ember választja ezeket a szakokat mindig berakják őket olyan csoportokba, ahol vagy a mérnökök, orvosok, gyógyszerészek, bsc-sek, msc-sek, pszichológus stb szakosok vannak, és nagyon kevés a tényleges tanároknak szánt óra. Gyakorlatilag a szakmódszertannal ki is fulladt (talán pedagógiai folyamat tárgyak még). A pepszis tárgyak nagy része is meg van nyitva másoknak, vagyis helyesebben mondva a tanár szakosoknak van megnyitva.

Miután mindig beraknak más szakosok közé, ezért feltételeznek több olyan tárgy létét, meg tárgyak tudásának mélységét, amit te nem tanulsz, de azért számonkérik rajtad az ráépülésekkel. Ha a tanárnak szólsz akkor úgy néz rád, mint egy leprásra.


Ezután csodálkoznak rendre, hogy miért érnek el rossz eredményeket a tanárszakosok, és jönnek a stigmázások, hogy jajj mert a butábbak mennek tanárképzésre, meg "csak" tanár, meg "aki nem tudja, tanítja" stb stb.



Ami a legborzasztóbb, hogy az országban mindenhol ez így van. Mivel ritkán adnak ki ttk-on belül egy csoportot (max tizen pár fő), és nincs rá pénz, így berakják őket másokhoz.

Szóval én óva intelek tőle!

Nagyon, nagyon, nagyon elszánt legyél, ha pedagógusképzésre mész!

2017. dec. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha èrdekel az informatikának a programozási része valamint a matematika és ennek ellenére az itthon legjobb bért nyújtó ágazatot elhagyod azért , hogy közszférás bértábla szerint apró pénzt keress akkor nem is tudom, hogy mit mondjak. Én biztos, hogy valami infós képzésre mennék inkább a helyedben. Dehát ha a tanítási ambícioid erősebbek mint a pénzkeresési akkor viszont RESPECT :DD
2017. dec. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
64%

Tanáris vagyok (mind2 szakom btk-s)


"A pepszis tárgyak nagy része is meg van nyitva másoknak, vagyis helyesebben mondva a tanár szakosoknak van megnyitva.

Miután mindig beraknak más szakosok közé, ezért feltételeznek több olyan tárgy létét, meg tárgyak tudásának mélységét, amit te nem tanulsz, de azért számonkérik rajtad az ráépülésekkel. Ha a tanárnak szólsz akkor úgy néz rád, mint egy leprásra."


Ez mi? Ezt nem igazán látom, pedig benne vagyok a képzésben már régóta(ugyanúgy ELTE)

2017. dec. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Hát gondolkoztam mérnökinfón meg proginfón, de valahogy nem igazán tudom elképzelni hogy rendszergazdaként vagy valami irodai munkásként dolgozzak...a pszichológia és a tanári között vacillálok, mert a matekot nagyon szeretem, viszont szeretnék foglalkozni emberekkel/gyerekekkel. Persze a kettő nem ugyanaz de valamilyen szinten tanárként is tud segíteni az ember. A fizetés meg nem az elsődleges szempont számomra, esetleg majd különórákat vállalok vagy nem tudom, kitudja mire elvégzem lehet hirtelen megemelkedik a tanárok fizetése :D


#7: Neked hogy tetszik a tanári? Az egyik szakod véletlenül nem angol? Mert azon is gondolkoztam az infó helyett, esetleg ha tudnál mesélni róla azt megköszönném :)

2018. jan. 1. 14:44
 9/19 anonim ***** válasza:
55%
Hát becseszne ha valaki proginfóval sima rendszer gazda lenne :D
2018. jan. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Jó, akkor úgy fogalmazok, hogy olyan munkát nem tudnék elképzelni ahol sokat kéne gép előtt ülni :D
2018. jan. 1. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!