Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan teljesítsek jobban a...

Hogyan teljesítsek jobban a Műszaki Egyetemen?

Figyelt kérdés

Másodéves infós vagyok, de egyszerűen úgy érzem nem tudom kihozni magamból a maximumot.

Ezelőtti 2 félévben 3,5 felett voltam, de egyszerűen nem tudtam több energiát belerakni.

Hogyan tudnám extrémitásokba hajszolni magam.

Nincs senkim, haza alig járok, lelkes is vagyok, de hogyan tudnám jobban kihasználni az időt?

Hogy a 3,5 az 4,0-4,5 legyen..

Jó persze tanulj többet, meg hasonlók.

De szerintem nem ezen van a hangsúly, hanem az idővel való legózáson.

Így szeretnék tanácsokat kérni tapasztaltabb kollegáktól.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. szept. 9. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell az extremitásokba menni. Jól haladsz, a 3.5-ért a hallgatók 80%-a összetenné a kezét. A legnehezebben már túl vagy, a mostani félév már egy lehelletnyivel (tényleg csak annyival) könnyebb lesz. Ha előadásokra mindenhova bejársz, esetleg lehet mérlegelni, hogy nem mindenhova érdemes, ott lehet időt nyerni.
2017. szept. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem a VIK-en végeztem, de:

nekem sokat segített, hogy folyamatosan tanultam, tehát nem "lógtam el" a félév első 4-5 hetét is (ugye a hallgatók 90%-a 7. hét előtt kevéssel kezd csak tanulni). Ez annyival volt segítségemre, hogy amikor zh-ra készültem, akkor már nagy vonalakban megvolt az anyag a fejemben, csak a részleteket/levezetéseket/ábrákat kellett megtanulni, amit könnyebb a már meglévő alapokra ráépíteni. Kipróbálhatsz másfajta tanulási technikát, ha úgy érzed, hogy az eddiginél lehetne hatékonyabb (én pl. 3. félév utolsó vizsgája előtt jöttem rá, hogy hogyan tudok IGAZÁN tanulni). Esetleg nézd át a napirended, hátha át tudod szervezni hogy több időd legyen.

BTW 3.5 a VIK-en tényleg nem rossz átlag, sőt...

2017. szept. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
53%
Baazeg ha oda járnál nem kérdeznéd meg jííííízusz
2017. szept. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy bevált módszer, hogy ha mondjuk 4,5 átlagot szeretnél, akkor számold ki, hogyan kell teljesítened hogy ez megvalósuljon. Írd le a tárgyakat, miből milyen jegyet szeretnél, majd egész félév során ezt tartsd szem előtt. Nem kell mindenből 5-t szerezned a 4.5 átlaghoz. A nehezebb tárgyakra írj négyest/hármast.. Nekem ez azért segített, mert kb. belőttem minden tárgynál, hogy mit szeretnék, és sokkal motiváltabb voltam, mintha "csak úgy" készülgettem volna egy-egy tárgyra.. Személyes célként éltem meg, hogy az excell táblázatomban szereplő jegyeket elérjem (sokszor jobbra is sikerült megcsinálni a tárgyat).
2017. szept. 20. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fontos a kreditérték is. Én inkább magas ÖD-re hajtok, semmint jó átlagra. Érdemes a ráépülős tárgyakat, meg a sokkrediteseket megpörgetni, ha azokból megvan a jobb jegy, a többit már kisakkozod. Sok esetben időt nyersz az órák kihagyásával, de nekem ehhez sosem volt lelkiismeretem, mindig féltem, hogy valamiről lemaradok, ezért mindig bementem és magamnak egészítgettem ki a jegyzetet. Szerintem fontosabb a frissen tanulás. Mikor este 6-kor esek haza óráról, nekem nem fog az agyam, ilyenkor szoktam aludni fél-1 órát (én tudok minden helyzetből), utána meg 1-2-ig fenn tudok maradni és intenzívebben gyakorolni. Próbálom magam tréningezni, hogy minél gyorsabban oldjam meg az adott feladatot, később ezzel sok időt lehet nyerni, mikor nem kell mindent visszalapozgatni meg keresgélni. Szintén nem szégyen egyszerűsítetten tanulni, sok esetben elég a formafeladatok bevágása, nem kell mindent precízen felfogni abból, amit eléd tolnak. Én sok időt nyertem az ebédszünetes tanulásokkal is, és előre teljesítettem a tesiket is cooperrel, így nem kell azzal szarakodnom. Ami még hasznos, ha nem csak az eseményt írod be a naptáradba, hanem GCalendarban vagy valahol csinálsz magadnak időtömböket, hogy minek a tanulására mikor mennyi időt szánsz. Ehhez nyilván fel kell mérned, mennyi felkészülés elég, mert van, hogy túl, van, hogy alulértékeled, de több okból is jó: egyrészt nincs meg az az érzés, hogy ezt is kéne, azt is kéne, amaz is ott van, hanem tudsz egyszerre egyre fókuszálni, másrészt van egyfajta idői sürgetés, hogy neked azt x óra alatt el kell végezned, és megnyugtató az is, hogy van fix végpontja a tanulásnak. Nekem pl olyan egy hetem, hogy heti egy nap kivételével minden időm reggel 8-tól este 10-ig betáblázom, vagy órákkal, vagy készüléssel, közte vannak kisebb szünetek, késő este megyek edzeni, mert anélkül már rég összeomlottam volna, és nincs az, hogy hülyeséggel megy el az estém, vagy a délutánom, ha pedig minden kötél szakad, éjszakázom. De általában nem szokott ez kelleni, ha beteszed így a szombatot és a vasárnapot is. Nekem van 2 nap a héten, mikor relatíve hamarabb abbahagyom a tanulást, az egyik a csütörtök vagy a péntek szokott lenni, a másik a vasárnap az utazgatás miatt. Van, amikor semmi kedvem nekiállni, de valahogy azért motiválnak ezek a félszabad napok, és nem okozott még gondot korán kelni.


Tudom, gáz vagyok, de én nem sok örömöm leltem a nagy vedelésekben eddig, havonta-kéthetente megyek egy-egyre, vagy pl a Qpára, szakestre és a nagyobb eseményekre, ott szoktam inni rendesen, amúgy megmaradok a sörkortyolgatásnál, épp emiatt engem nem fenyeget az, hogy másnaposan elalszom az óráimat, vagy nem bírok figyelni.


Nekem ott volt még egyfajta Damoklész kardjaként, hogy nagyon beparáztattak az egyetemmel anno, nagyon rettegtem tőle, hogy kibukok, vagy csúszok, ráadásul tanulósabb szakról jöttem át, szóval sokkal jobban behúztam a féket az első évemben, és kicsit megdöbbentett, mikor emelt matekosokat-fizikásokat pipáltam le olyan tárgyakból, amiknél első órán majdnem sírva fakadtam. Akkor voltam 3,9 körül, azóta kicsit megnyugodtam, kifáradtam és ez azért látszik, de 3,2 alatt nem voltam még, és nem is tervezek lenni. Ami nekem így eszembe jutott még, hogy érdemes folyamatosan felírni a kérdéseidet, gondolataidat, bármilyen baromság eszedbe jut, vagy felmerül benned tanulás vagy előadások alatt. Szakdogánál sokszor lehet inspiráló akár egy-egy kulcsszó, vagy megoldatlannak vélt probléma is. Sokan bajban vannak a témával, ahogy hallom, illetve a másik szakomon én is az utolsó pillanatban szültem meg, hogy miből írom majd, és nagyon kellemetlen volt ott kapkodni és tapogatózni, hogy egy 10-es skálán mekkora mértékben hülyeség az ötletem (10 vagy 11). Ez már nem az átlag része, csak szerintem jobb elkezdeni dolgozgatni rajta minimális kompetenciával is, és legfeljebb kihúzogatod a "fiatalabban" elkövetett hülyeségeidet és vágyálmaidat, de legyen mihez nyúlni.


Sok sikert!

2017. nov. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!