Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szüleim miért nincsenek rám...

Szüleim miért nincsenek rám tekintettel, ha az egyetemről/tanulásról van szó?

Figyelt kérdés
Itthon lakom még egyetem alatt is és nagy cukik meg támogatóak. Szóban. De nem tudják tiszteletben tartani, hogy néha tanulnom is kéne (sajnos nem csak néha). Segítek nekik, ahogy tudok, de ilyen kb lényegtelen dolgokkal szeretnek zavarni (pl apa olvas egy viccet face-en és elmeséli). Ezek engem nagyon ki tudnak zökkenteni és már egyre inkább ott tarok, hogy ez így nem fog menni. Otthagyom az egészet, mert így nem fogom tudni megcsinálni.

2017. dec. 25. 13:11
 1/6 A kérdező kommentje:
Persze a Karácsonyt azért igyekszem velük tölteni, nem is mostanra vonatkozik a kérdés.
2017. dec. 25. 13:12
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Szörnyű szülők vannak! Mondok egy life hacket. Ha nagyobb tanulásba kezdesz, szólj a családtagoknak, hogy most 1-2 órára szeretnél elmélyülni, és ha lehet, ne zavarjanak.
2017. dec. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Megértem amit írsz. Engem is zavartak a laza emberek mikor fősulis voltam. Sőt némelyik még dicsekedett is azzal hogy ő iskola nélkül is jól él és hogy keveset dolgozik érte. Meg is változtattak az ilyen emberek. Mert úgy alakítottam az életem hogy cseszek dolgozni hanem ha ilyen nagyra vannak az emberek azzal hogy munka és iskola nélkül mekkora sikert aratnak, akkor minden terhet ami a társadalomabn felmerül, cipeljenek ők. Ez így igazságos. :))

Persze néha még így is zavar az emberek zsibbadt agyú lazasága, például ha a lakótelepeken azt látom hogy életből kiábrándult zombiként kutyát vonszolnak az utcán, mutatva azt hogy arra telik nekik de arra nem hogy a saját kirohadt fogaikat megcsináltassák.

Ezért nem marad más megoldás mint a Földön megfelelő társadalmi közeg keresése.

Nehéz a kérdésre a válasz mert egyesek nem képesek megérteni hogyan kellene viselkedni akkor ha valaki komoly szellemi munkát végez. Az én szüleim eléggé megértették, pedig "csak" gazdálkodók voltak. Ők nem káromra voltak míg tanultam hanem hasznomra, például anyagilag támogattak ha már úgyis megengedhették maguknak. De a városi társasházban számos szomszédom viszont csak kártékony tudott lenni. Egészen addig míg úgy nem kezeltem őket ahogy megérdemlik, például "kártékony proli" lett a gyűjtőnevük.

2017. dec. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj velük erről. Ha nem esik le a tantusz nekik, akkor menj el tanulni könyvtárba, vagy egy kávézóba. Esetleg egy barátodhoz is elmehetsz. Meg lehet oldani.
2017. dec. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Kedves Kérdező!


Ha nem fogod tudni megcsinálni a szakodat, az nem azért lesz (a szüleid csak kifogás), hiszen aki akar, az talál módot a tanulásra: pl. bezárkózhatsz a szobádba vagy ha nincs saját szobád, akkor a wc-be. :)


Szerintem örülj, hogy legalább foglalkoznak veled a szüleid, csak beszélgess el velük, hogy amikor tanulsz, akkor ne zavarjanak - lehet, nem is tudják, hogy zavarnak, hanem egyszerűen csak szeretnek téged és sokat foglalkoznak veled.


Kicsit te is legyél tekintettel a szüleidre és tiszteld meg őket azzal, hogy szólsz nekik, amikor egyedül akarsz lenni és tanulni!


Látod, itt panaszkodsz a gyakon ahelyett, hogy a szüleiddel beszélnéd meg a problémádat és nekik tennéd fel a kérdést - hidd el, meg fognak érteni téged, csak adj nekik erre lehetőséget! :)


Boldog Karácsonyt! :)

2017. dec. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
érthető, hogy ezek a dogok zavarnak téged a tanulásban, de azért az egyetem otthagyása ezek miatt nekem kissé túlzásnak tűnik. beszélj velük erről, kérd meg őket, hogy tanulás közben ne zavarjanak, esetleg tanulj máshol (az egyetemen pl.). ha így sem megy, akkor elmehetsz koliba vagy albérletbe is (tudom, akkor valószínűleg munkát kell vállalnod, de ez már csak így megy). szerintem túlságosan "felmérgesíted" magad ezeken a dolgokon, és már végső soron emiatt nem megy a tanulás, és nem a szüleid miatt.
2017. dec. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!