Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hová menjek tovább tanulni?

Hová menjek tovább tanulni?

Figyelt kérdés

Nos itt álok, hogy tovább kell menni tanulni, demégis merre?

Régebben mindig is programozó szerettem volna lenni, mert imádom a gépet, technikai dolgokat,csak most 12.-ben belekóstoltunk a programozásba és rájöttem ez nem az én világom..

Imádom a matekot, de az irodalom,biosz stb. nem szeretem.

4-5ös tanuló vagyok, angol középfokú nyelvvizsgám megvan, németül pedig alapszinten tudok beszélni.

Már azon is gondolkodtam elmegyek szakmát tanulni..

Valaki tudna nekem ajánlani valami szakot, ami matekkal, tecnikai kütyükkel foglalkozik vagy valami hasonló?



2017. dec. 28. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Gépészmérnök vagy villamosmérnök. Villamoson van programozás, de aztán szakosodhatsz olyan irányba ahová nem kell a prog aztán szintén kereshetsz olyan munkát ahol nem programoznak. Ebben az esetben csak pár kötelező progos tárgyat kell túlélned
2017. dec. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Műszaki-, esetleg gazdaságtudományi képzések. Előbbiekben kell minimálisan programozni, de messze nem számottevően, míg utóbbiaknak van egy kis humán-társadalomtudományi vonala is, ami kevésbé matekos, de vidáman túlélhető az is. Viszont ha mindenképpen technikai kütyükkel akarsz foglalkozni, akkor valamilyen műszaki képzést válassz!
2017. dec. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Villamosmérnököt ajánlanám, esetleg a gépészmérnököt.


Azért én a középiskolai szuper programozó órák alapján nem ítélném el ezt a dolgot. Sőt még az egyetemi hasonló orák alapján sem. Való élethez szerintem semmi közük sincs.

Nézz pár programozói videót a neten (jutubon van ezer) és ez alapján döntsd el a dolgot.

2017. dec. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!