Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet, hogy 2 év alatt...

Hogy lehet, hogy 2 év alatt rengeteget felejtettem németből, főleg a nyelvtant? Hogy tartsam szinten valahogy?

Figyelt kérdés

2015-ben érettségiztem középszinten 95 %-ra, meg 90 %-os nyelvvizsgát csináltam. A nyelvtan része mimdkettőből hibátlan lett. Tudom, mert poénkodtam is vele, hogy bezzeg magyarból mennyi hibám lett.

Azóta gyakorlatilag nem használtam a nyelvet, semmit. Inkàbb az angolt tanultam.

Ma fordítottam egy levelet és rengeteg nyelvtani hibám lett. Mentségemre szóljon, hogy magyarul is retorikailag rosszul volt megfogalmazva, de szörnyű, az eseteket is elrontottam. A szavak is egyre nehezebben - vagy sehogy - jutnak az eszembe.


2017. dec. 29. 10:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem jössz rá az egyszerű magyarázatra? Amit nem használunk, azt elfelejtjük.. legyen az akármennyire fix tudás, ha nem nyúlsz hozzá, akkor felejtődik.. De ez mindenre így van, nem csak a némettel, vagy más idegennyelvekkel.
2017. dec. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én 10 éve nyelvvizsgáztam, kb 80% lett, de már erre sem emlékszem, a nyelvet meg totál elfelejtettem, mert azóta se használtam.Egyszerűen nem volt rá szükség.

Utána nekiálltam kicsit felrissíteni, de ugyan ezt vettem észre, hogy ismerősek a szavak, de nem tudom megmondani, hogy mit jelent.

A ragozás, névelők meg aztán végképp semmi.

2017. dec. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!