Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bár minden érettségi tárgyam...

Bár minden érettségi tárgyam 4-es,5-ös lett, rengeteget felejtettem, főleg irodalomból, történelemből. Ha nem igazán tudok hozzászólni efféle beszélgetéshez, műveletlen vagyok?

Figyelt kérdés
2015. nov. 21. 23:51
 1/3 anonim ***** válasza:
40%
Nem. Ez mind csak a lexikális tudás. Meg az, hogy mit tanultál meg a könyvekből, tehát az, hogy mennyire tanultad meg azt, amit mások a szádba rágtak. Szerintem nem műveletlenség, ha valaki nem tud hozzászólni egy olyan témához, amiben nem a saját gondolatai vannak.
2015. nov. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Nyilván egy "laikustól" nem kell elvárni, hogy tudja, hogy pontosan mit tartalmazott az Aranybulla és tudja ezeken keresztül elemezni az akkori Magyarország társadalmi folyamatait stb. Tehát ha ilyen részletekben nem tudsz hozzászólni, attól még nem vagy műveletlen. Ha viszont nem tudod, hogy mikor adták ki az Aranybullát, és azt sem tudod, hogy mi ennek nagyjából a jelentősége, akkor szerintem műveletlen vagy, mert ezt elvileg minden érettségizett embernek tudni kéne, függetlenül attól, hogy mivel foglalkozik.


Tehát az alap évszámok, a legfontosabb események, dolgok ismerete elvárható, és egy valamilyen szintű rálátás a dolgokra, a történelem folyamatának, ok-okozati összefüggéseinek nagyjából értése (inkább ez az utóbbi a legjobban). Ugyanez az irodalomra is vonatkozik.

2015. nov. 22. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Idén volt 6 éve, hogy érettségiztem, gyakorlatialg smemit nem tudok már se irodalomból, se töriből és nem is érdekel, mert nem az én szakterületem,a munkámhoz sem kapcsolódik és semmi indíttatásom nincs arra, hogy fejből vágjam a történelmi eseményeket, irodalmi műfajokat, költők, uralkodók meg minden egyéb boldog-boldogtalan életét vagy életműveit. Nincs rá egyszerűen szükségem, sem agykapacitásom.
2015. nov. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!