Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Pázmány Péter Katolikus...

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jogász képzésére kit hány ponttal vettek fel?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék bekerülni, 2018ban fogok érettségizni, de félek hogy a fizetősre sem lesz elég pontom, ezért érdekelne, hogy hogyan értétek el azt a pontszámot amivel felvettek? (nyelvvizsga, versenyek stb.) Főleg azok válasza érdekelne akik 2017-ben kezdték a tanulmányaikat az egyetemen. Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat.

2017. dec. 30. 00:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem 2017-ben kezdtem de azért leírom. Nekem összesen 438 pontom lett ami hiába volt jóval az önköltséges potnhatár felett nem volt elég az állami finanszírozás eléréséhez. De nem panaszkodom, ez keveseknek sikerül és a Pázmányon számos ösztöndíj van amivel lehet az önköltséget csökkenteni (úgy hallottam, hogy az idei tanévtől már 410 pontos felvételi után is kaptak valamennyi költségtérítést). Én két emeltszintű érettségit csináltam töriből és magyarból emelett pedig volt két nyelvvizsgám (egy felső- és egy középszintű) de mivel a két emelt érettségivel meg volt a 100 plusz pont azokat nem számolták bele. A gimis jegyeim nem voltak túl jók szóval duplázásra mentem, erre volt elég. 46a pontot tényleg nagyon nehéz elérni és csak azoknak megy akiknek van kell szorgalma (ami később kell is majd az egyetemen) viszont az önköltséges ponthatárát (370 körül szokott mozogni) röhögve el lehet érni. Nekem ezek a tapasztalataim voltak az érettségivel és a felvételivel kapcsolatban.
2017. dec. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
460 pontot*
2017. dec. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok a válaszodért! Megkérdezhetem, hogy mennyi lett a töri magyar emelted? Ill. mennyit készültél ezekre?
2017. dec. 30. 00:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A történelem 85 az biztos, a magyar meg úgy emlékeszem valamivel kevesebb. Talán 83-84.
2017. dec. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mindenkit felvesznek aki eléri a 370 ponthatárt? Vagy ez megvan szabva, hogy hány jelentkezőt vesznek fel?
2017. dec. 30. 00:32
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
370 körül mozog. Ez azt jelenti minden évben változik. Van egy max létszám nyilván de ez elég képlékeny, hogy mi alapján húzzák meg a ponthatárt. Érettségi átlag alapján megnézik hány embert tudnak illetve akarnak felvenni és meghúznak egy határt.
2017. dec. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hello! Én 2017-ben érettségiztem, 466 ponttal vettek fel. Egy felsőfokú nyelvvizsgám volt, meg emelteztem töriből. A titok az volt, hogy már évekkel ezelőtt csak arra az 5 tárgyra hajtottam rá, ami tényleg kell főleg töri ugye, magyar, matek, egy idegen nyelv, én infót választottam. A többi tárgy meg kuka, a lényeg hogy kb a 2-es meglegyen. Biztos sikerülni fog, sok sikert!
2018. jan. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, megkérdezhetem miből hány %-ot írtál?
2018. jan. 1. 23:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Töri 92%, matek 90%, magyar 96%, angol 96%, infó 76%. Nem lehetetlen megcsinálni, persze egy kis szerencse is kellett hozzá.
2018. jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
2017-ben kezdtem az egyetemet, 445 pontom lett. Angolból és töriből emelteztem (91% és 76%).Egyébként én nagyon ajánlom a Pázmányt, ha van valami kérdésed írj nyugodtan.
2018. jan. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!